Iskusni argentinski trener Marselo Bijelsa blizu je povratka u Atletik Bilbao.
Bijelsa je u prvom mandatu bio na klupi baskijskog tima od 2011. do 2013. godine i zaslužan je za jednu od najboljih sezona u istoriji kluba.
Bilbao je sa “Ludakom” na klupi 2012. godine igrao finale Lige Evrope u kojem je poražen Atletiko Madrida sa 3:0, a istim rezultatom izgubio je i od Barselone u Kupu kralja te godine. Ipak argentinski stručnjak ostao je u sećanju na “San Mamesu” kao legenda kluba.
Bilbao očekuju predsednički izbori krajem jula i navodno je to uslov od kojeg zavisi da li će Bijelsa ponovo sesti na klupu tima. On se već dogovorio sa jednim od kandidata, Inakijem Aričabaletom, kome se inače daju najveće šanse za pobedu.
Podsetimo, Bijelsa je ostao bez posla u februarru kada je nakon serije loših rezultata dobio otkaz u Lidsu, ali interesovanje za Argentinca ne jenjava i sigurno će ubrzo da se vrati fudbalu.
Pored Lidsa u bogatoj karijer vodio je već pomenuti Bilbao, Njuels Old Bojs, Espanjol, Lacio, Marsej a bio je i za kormilom reprezentacija Čilea i Argentine.
RASTANAK PO DRUGI PUT: Barsa neće ponuditi novi ugovor Alvešu!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: NEMACKA vs. ITALIJA – FIFA 22 predictor ep.15 @Beki



danica
Treba sanjati i imati velike planove,onda se i Univerzum ukljuci da pomogne!!!
andjelija
Tamo je postizao odlične rezultate a očigledno Aričabalet ima viziju kako sa njim da vrate Atletiko Bilbao na stare staze slave
dusan
Nema druge nego da se sačekju izbori pa će se onda znati da li se Bijelsa vraća