KALINIĆ PREDLAŽE PROMENE FIBA: Jedan prozor u sred sezone, takmičenja na kraju sezone kao u fudbalu!

Nikola Kalinić izneo je interesantan predlog kako da usaglasi interese Evrolige i FIBA takmičenja reformom u budućnosti.

Iako je u prozoru iza nas bilo nikada više evroligaških igrača koji su igrali za reprezentacije i dalje veliki broj njih nije mogao da igra, te se mogućnsot rešenja konflikta između FIBA i Evrolige ne naslućuje.

Ipak, srpski košarkaš, Nikola Kalinić u intervjuu za “Basketnjuz” nagovestio je kako bi rešenje problema moglo da izgleda.

On se naime zalaže za to da postoji jedan prozor u februaru, jer su ovakvi prozori usred takmičenja veoma loša stvar zbog sve manje vremena za oporavak igrača.

Mogli bismo da napravimo jedan prozor u sred sezone. Možda u februaru i da to bude kao pauza za Ol star u NBA. Dve tri nedelje pauze u Evroligi kada bismo mogli da igramo kupove, da putujemo i da igramo za reprezentacije. Amerikanci bi tada mogli da odu u SAD. Ili za Božić, verujem da mnogi Amerikanci nisu bili za Božić kod kuće dugo. Možda bi im bilo kul da budu sa porodicama. U tom periodu odigraš tri ili četiri utakmice kvalifikaicja. Sledeći prozor bude kada se sezona završi – rekao je Kalinić i dodao:

– Ono što mi se ne sviđa je Evrobasket. Završiš Evrobasket i imaš odmah utakmice za tri četiri dana. Nemaš čak ni treninge. To mora da se promeni. Možda bi bilo bolje da takmičenja budu kad se završi sezona, kao u fudbalu. Završiš sezoni, igraš za reprezentaciju i imaš dva meseca.

ODLIČNA VEST ZA ZVEZDU: Asvel večeras bez De Koloa?!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Portugaliju i osvoji dres! EP29 | Meridian

10 Komentara

    Kalinic daje dobre predloge,ali to nema ili nece niko da slusa!!!Fokus je na novcu,a koga briga za igrace!!!!

    Džaba Kalinić predlaže, nema ko da ga čuje

    Samo vide pare,a igrace i trenre ko sisa.

    Mafija je EL,stvarno ih igraci ne zanimaju

    Vreme je neki red da se uvede,ovako vise ne moze.

    Stvarno su im prebukirani igraci ,i predlog je sasvim ok.Samo sto ovo verovatno nekome ne odgovara u materijalnom smislu

    Ovaj predlog je skroz na mestu samo kad bi imao neko ko bi obratio paznju na to ,mislim da bi gledali daleko kvalitetniji basket

    Kalinić ovo predlaže iz njbolje namere prvenstveno u interesu igrača, pitanje je koliko je ovima u FIBI stalo do njih

    Ima dosta stvari koje mogu da uticu da se kosarka popne na jedan, visi nivo.

    Mogla bi FIBA ovo da uzme u razmatranje

Postavi odgovor