Evroliga objavila spisak učesnika za narednu sezonu, potvrdivši da će Bešiktaš zameniti Monako u odnosu na minulu takmičarsku godinu. Svi ostali učesnici su isti, a istanbulski klub je, kao i Pariz, dobio jednogodišnju licencu.
Takođe, potvrđen je spisak timova koji će igrati u Evrokupu.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Verovatno najveća vest sa poslednjeg Borda Evrolige jeste utvrđen kalendar za sezonu 2026/27, u kojem ima značajnih novosti.
Sezona će početi Superkupom, koji će se održati 18. i 19. septembra, dok će prvo kolo biti igrano 24. i 25.
Na široj slici košarkaškog reljefa u Evropi, posebno je značajno da će Evroliga pauzirati tokom igranja celog februarskog FIBA prozora, što je dosad bio slučaj samo jednom, a da će u novembarskom prozoru pomeriti utakmice za po dan, kako bi igrači iz Evrolige mogli da se priključe reprezentacijama.
Fajnal-for, koji bi trebalo da se održi u Abu Dabiju, pomeren je za nedelju dana, pa će se održati od 27. do 30. maja.

Bord je potvrdio prelazak na franšizni sistem i raspodelu prihoda među klubovima. Najavljen je minimum od 10 odsto rasta prihoda za klubove u sezoni 2026/27.
Potvrđen je i plan da Evroliga od sezone 2027/28 bude proširena na 24 učesnika, uz zadržavanje sistema u kojem svako igra protiv svakoga.
Izvršni direktor Evrolige Ćus Bueno istakao je da interesovanje za ulazak u takmičenja nikada nije bilo veće, kako među klubovima, tako i među investitorima i gradovima zainteresovanim za buduće franšize.
“Izgradili smo vrhunsko takmičenje sa najjačim klubovima i navijačkim bazama u evropskoj košarci. Već smo kroz pristigle ponude potvrdili tržišnu vrednost od 1,4 milijarde evra, što je dvostruko više nego prošle godine. Ako se ovakav trend nastavi, očekujemo da će vrednost Evrolige u naredne tri do četiri godine dostići četiri milijarde evra“, rekao je Bueno.
On je dodao i da je prošle sezone 37 odsto akcionarskih klubova poslovalo održivo, uz očekivanje da taj procenat u naredne dve do tri godine poraste na više od 70 odsto.
Bueno je najavio i da će 7. jula u Barseloni biti predstavljena dugoročna strategija razvoja Evrolige, čiji će centralni deo biti nova digitalna platforma EuroLeague+, zamišljena kao jedinstveno mesto koje će povezati navijače, klubove i lige, a beta verzija trebalo bi da bude lansirana već u septembru.
Bonus video:



bogdan
Znacice to igračima kao neke pripreme pred sezonu
viktor
Biće go atomski sigurno jedva čekam da vidim kako će Pariz da se pokaze
boris
Superkup u septembru kao uvod u sezonu, sviđa mi se ideja, lepo zagreje pred start.
bosko
Iskreno, sve mi ovo deluje kao previše promena odjednom, izgubiću se u rasporedu.
veljko
Franšizni sistem i podela prihoda, e to je trebalo davno da urade ako žele ozbiljnu ligu.
petar
Meni je ok promena, samo da se konačno ustali raspored pa da znamo na čemu smo.
dusan
Final Four u Abu Dabiju? Pa to je čisto zbog para, navijači će teško tamo da otputuju.
jaksa
Konačno da naprave pauzu za FIBA prozor, dosta je bilo gušenja reprezentacija nasred sezone.
balsa
Ako prihodi zaista nastave da rastu ovim tempom, evropska košarka bi mogla da napravi veliki iskorak u narednim godinama.
vasilije
proširenje na 24 tima zvuči lepo na papiru, ali postoji rizik da se kvalitet regularnog dela razvodni i da sezona postane predugačka.
dorde
Bešiktaš je potpuno zasluženo dobio mesto u Evroligi. Biće osveženje u odnosu na prethodne sezone
matija
Bešiktaš umesto Monaka, baš me zanima kako će to da izgledaju u Evroligi cele sezone.