Bešiktaš, koji sa klupe predvodi selektor Srbije Dušan Alimpijević, dobio je zeleno svetlo za učešće u Evroligi naredne sezone, prenosi Eurohoops.
Odluka je doneta jednoglasno na sastanku akcionara Evrolige, pa će se istanbulski klub prvi put od sezone 2012/13 vratiti u elitno evropsko takmičenje.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Za Bešiktaš će to biti tek drugo učešće u Evroligi, dok će Alimpijević ponovo voditi ekipu u najjačem evropskom klupskom takmičenju posle angažmana u Crvenoj zvezdi tokom sezone 2017/18.
Bešiktaš će tako zauzeti mesto Monaka, koji će zbog finansijskih problema naredne sezone igrati u Evrokupu.
Ulaskom Bešiktaša kompletiran je spisak učesnika Evrolige za sezonu 2026/27, koja će i naredne godine brojati 20 klubova, zaključno sa srpskim predstavnicima Crvenom zvezdom i Partizanom.
Turska će tako imati tri predstavnika u elitnom takmičenju – aktuelnog šampiona Evrope Fenerbahče, Anadolu Efes i Bešiktaš, koji je pod Alimpijevićevim vođstvom prošle sezone stigao do finala turskog prvenstva i finala Evrokupa.
Bonus video:


