Košarkaški klub Partizan je poslao apel navijačima uoči poslednje utakmice regularnog dela Evrolige, koju crno-beli igraju protiv Panatinaikosa u petak od 20.30 pred beogradskom publikom u Areni.
Uprava kluba iz Humske je zamolila navijače da ne blokiraju stepenište dvorane kako Evroliga ne bi sankcionisala crno-bele.
Saopštenje Partizana vam prenosimo u celosti:
“KK Partizan je ponos Srbije i čitave Evrope kada se govori o brojnosti navijača koji dolaze na utakmice i atmosferi koja je iz Štark arene obišla ceo svet! Srčanost, posvećenost klubu, poznavanje igre i trenutka kada je timu potrebna dodatna podrška su stvari u kojima navijačima Partizana ne mogu da pariraju navijači niti jednog kluba u Evroligi.
Ipak, sve veće interesovanje za utakmice crno-belih koje se iz utakmice u utakmicu multiplikuje dovelo je i do problema u organizaciji mečeva kada je u pitanju poštovanje strogih propisa najkvalitetnijeg evropskog takmičenja.
Obradović brutalno posle pobede: “Postaviću im pitanje zašto treniraju”
Stepenice koje vode do ulaza, odnosno izlaza iz dvorane u svakom trenutku moraju biti prazne! Nepoštovanje ovog propisa koji garantuje brzu i bezbednu reakciju u slučaju bilo kakvih problema se strogo kažnjava, što je Partizan već osetio na svojoj koži.
Ovim putem, klub apeluje na svest navijača da bez obzira što im pomeranje za korak ili dva u velikoj gužvu donosi neki dodatni komotitet uvek na pameti imaju koliku štetu to nanosi Partizanu.

U dogovoru sa službom obezbeđenja, kontrole na ulazima u svaki od sektora će od narednog meča biti dodatno pojačane. Cilj pojačane kontrole je da se propisani standardi za bezbednost na mečevima na svaki način osiguraju.
Partizan još jednom moli navijače da ranije dođu u dvoranu i da pokažu razumevanje za bezbednosne standarde koji su propisani i strogo se poštuju u Evroligi”, napisali su crno-beli na zvaničnom sajtu kluba.
Bonus video:


