Još kad je u utorak zakoračio na beogradski aerodrom na licu Nikole Jovovića je bilo uočljivo koliko jedva čeka da Igre počnu. Osmeh od uva do uva, oči se cakle, uzbuđenje raste… Prvi put je dobio priliku da zaigra na najvećoj sportskoj planetarnoj smotri i zbog toga nema razloga da krije kako se trenutno oseća.
Još dva dana će morati da bude strpljiv kako bi dočekao prvu utakmicu u Parizu protiv Francuske. Odbojkaši će otvoriti olimpijski turnir na najlepši mogući način – igraće protiv domaćina koji brani zlatnu medalju i predstavlja jednu od najjačih ekipa na svetu.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
Iako su Orlovi vizu uzeli pre nešto više od mesec dana, bilo je potrebno vreme da shvate šta su zapravo uradili. S obzirom na to da se sada bude i ležu u olimpijskom selu – sigurno da su svesni gde su i šta ih čeka u naredne dve nedelje.
“Misli su nam usmerene ka Olimpijskim igrama, ka druženju, timskom duhu i borbi za našu Srbiju. Stvarno se osećamo prelepo, dočekali smo ovaj momenat u našoj karijeri i mislim da bi trebalo da ga iskoristimo na najbolji mogući način“, rekao je Nikola Jovović u razgovoru za Meridian Sport.
Čak 12 godina je srpska javnost čekala da vidi odbojkaše ponovo na Olimpijskim igrama.
“Brzo je prošlo, ja sam bio mlad i gledao sam sve to na TV. Bio mi je san… I dočekali smo to. Mislim da smo na kraju i zaslužili da odemo. Jeste da je bilo teško – veoma teško, ali snovi se ostvaruju“.
Marko Ivović: Tiho sam u reprezentaciju došao, a kad za to dođe vreme – na isti način ću i otići
Prošle godine Jovovića nije bilo u reprezentaciji, ali vratio se kada je bio ekipi preko potreban. Nedostajao je i on saigračima, a i oni njemu…
“Svakako sam bio u kontaktu sa svim igračima, gledao utakmice, proživljavao sam te momente, ali… Mislim da je ovo sada kruna cela naše karijere u reprezentaciji. I videćemo šta nosi budućnost“.
Poslednji ples Aleksandra Atanasijevića: Pošteno je da se povučemo posle Pariza i damo šansu mlađima
Čini se da odbojkaši pred start takmičenja nemaju veliki pritisak, jer očekivanja javnosti nisu velika… Mada, svakako da oni pred sebe stavljaju imperativ pobede.
“Mnogo smo do sada lepše i bolje igrali kada smo imali neku vrstu pritiska, što smatram da je za vrhunskog sportistu veoma važno na velikim takmičenjima. Mi imamo znanje osvajanja medalja, ne možemo ništa da obećavamo, osim da ćemo da se borimo“.

Od 2019. godine odbojkaši nemaju medalju – zato se ta poslednja, koja je bila zlatnog sjaja – dobro pamti. Osvojena je upravo u Parizu, a posle toga su rezultati krenuli silaznom putanjom…
“Po mom mišljenju to ne može da se nazove pad, već može da se kaže da su ostale reprezentacije fenomenalne. Igraju odlično, ulažu maksimalno u odbojku i rađaju se neki novi klinci koji lete bukvalno… Mi nastavljamo da igramo našu igru – malo smo nekad bolji, nekad lošiji. Sigurno da je uticala i ta korona. Ali opet 2019. pobediti na onakvom Evropskom prvenstvu, gde su sjajni Francuzi domaćini, Poljska nikad jača, Slovenija odigrala najbolji turnir života, Rusi ispali… Nikad ne bih umanjio jednu medalju od pionira, a kamoli u seniorskoj selekciji“
Nada se Jovović da će se sklopiti sve kockice, da će biti malo i sreće i da će se vratiti sa osmehom na licu.
“Mislim da moramo i da zaslužimo. Znanja imamo, želje imamo… Mada, isto tako kako mi, tako i ostale reprezentacije žele. Biće ozbiljnih borbi, biće i pada i uspeha, ali mislim da može nešto dobro da se desi. Zavisi mnogo od nas i nadam se da će ova generacija da se kruniše odličnim partijama i ulaskom u polufinale“.
Neki igrači su najavili oproštaj, Atanasijević je nedavno rekao da je među njima i Jovović, ali…
“Videćemo šta nosi dan, a šta noć. Ništa nije sigurno, ne znamo ni šta će biti sutra“, uz osmeh je zagonetno završio Jovović.
Bonus video:



srboljub.birmancevic
Zar je 12 godina prošo odkad smo imali odbojkaše na Olimpijadi? Želim im da ih posluži sreća već na prvoj utakmici protiv Francuza.
kluka4002
Tad smo napravili vrliki uspeh to se ne zaboravlja,nadam se da ćemo i na ovom OI uraditi isto
vojinovmarko15
Junacki su odbojkasi izborili u kvalifikacijama ucesce na OI,zelim im puno uspeha,a i sportske srece!