Svetski šampioni – četvrti u Parizu. I nisu toliko tužni…
Svesni su bili Nemci da je ovo bio jedan od najjačih turnira ikada, međutim, nisu razočarali. Stigli su gotovo do samog kraja, a slično kao i Srbija – mogli su i do finala.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
Ipak, na kraju selektor Gordon Herbert i Denis Šreder ne mogu da budu nezadovoljni, iako je rana sveža…
„Svi smo slomljenog srca. Prvo da se zahvalimo treneru na svemu što je uradio za reprezentaciju, doneo je novu kulturu, okruženje, stvorio je sve to za tri godine. U te tri godine osvojili smo dve medalje, želeli smo i treću, ali uradili smo nešto što niko nije uspeo pre nas. Zato hvala treneru. Svi smo sad nesrećni, ali moramo da gledamo napred”, poručio je Denis Šreder.
Dok je Šreder govorio, selektor Herber je suzdržavao suze, dirnut rečima svog igrača.
„Nije se završilo kako smo želeli, ali ovi momci su za tri godine dali svoju dušu i srca. Bili smo prava porodica. Čestitke Srbiji, neka mi Francuzi oproste, ali igrali smo protiv najboljeg tima na Igrama“, rekao je Gordon Herbert i nastavio:
„Tužan sam, jer je ovo kraj puta. Bilo je ovo neverovatno putovanje sa ovim ljudima, ovim igračima. Situacija o kojoj kao trener možete samo da sanjate“.
Još jednom se osvrnuo na poraz u polufinalu od Francuske, koji ga, po svemu sudeći i dalje “žulja”.
„Ta utakmica sa Francuskom nas je „ugrizla za zadnjicu“. Bio sam frustriran, mogao sam da uradim bolji posao i da dobijemo utakmicu. Taj meč je uzeo danak, ali moramo da pamtimo šta je ovaj tim uradio za tri godine. Igrali smo sjajnu košarku, dali smo sve od sebe“, podvukao je selektor Nemačke.
BONUS VIDEO:



uprekic
Nemci su priznali da smo najbolji tim,treba i Ameri to da priznaju.