Aleksej Popirin, protivnik Novaka Đokovića u trećoj rundi US opena, održao je konferenciju za medije uoči duela sa rugim igračem sveta.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
Australijanac “puca” od samopouzdanja posle osvajanja Mastersa u Montrealu, što je najbolji uspeh u njegovoj karijeri. Takođe, ističe da smatra da itekako ima šta da traži protiv Novaka poučen iskustvom iz dva susreta ove godine.
„Imao sam šanse u oba meča, a stvar je u tome da ih iskoristim, da igram agresivno u važnim poenima. On je bio bolji u važnim poenima, smireniji. Ako uspem to da promenim, ko zna šta može da se desi. Želim samo da nastavim da igram na isti način kao u prethodne dve-tri nedelje. Osećam se dobro na terenu“, kaže Popirin.
U Melburnu je bio nadomak da povede sa 2-1 u setovima, ali na Vimbldonu po osvajanju prvog seta više nije mogao da parira Srbinu.
„Na Vimbldonu je on odlično servirao i nisam imao mnogo šansi za brejk, baš je razvnorsno servirao. Osećao sam se komfornije tokom meča u Melburnu, lako sam mogao da povedem sa 2-1. Više sam se osećao razočaranim posle tog meča. Kao što sam rekao, bio je bolji na važnim poenima“.
Na pitanje da li uživa da igra s Novakom iskreno kaže:
„Mislim da niko ne uživa u tome. Uživam u tome da igram na velikim terenima, a na Artur Ešu nikada nisam bio, nisam ni kročio nogom na taj teren. Videćemo. Volim velike terene, mislim da svi to znaju. Jasno je da je on najveći svih vremena i težak rival. Mislim da niko ne uživa da igra protiv njega“.
Popirin dodaje da najverovatnije neće trenirati na Artur Ešu uoči meča jer će najverovatnije duel biti u noćnom terminu.
Bonus video:



kluka4002
Kad igras protiv nekoga za koga znas da nemaš sanse skoro nikakve …