Plavšić navijački šal zamenio Zvezdinim dresom: Emocije moram da ostavim po strani, preko 20 derbija sam gledao sa tribina

“Nisam kao klinac sanjao dres Mančestera ili Reala već dres Zvezde, kapitensku traku na ruci i gol Partizanu”, rekao je svojevremeno Nemanja Vidić i verovatno na najbolji način opisao maštarije srpskih dečaka, odnosno barem jedne polovine, dok je druga zamišljala sve identično, ali samo iz crno-bele vizure.

Naravno, neko je umesto stadiona želeo krcatu dvoranu i dok je tapkao loptu video sebe kako ubacuje trojku za pobedu protiv onih drugih. Poenta je ista. Emocija takođe. Naravno, promil je doživeo san na javi, a većina se preselila na tribine ili u dnevnu sobu kraj malog ekrana. Od aktuelnih igrača Crvene zvezde Meridianbet samo jedan nije osetio slast igranja večitog derbija. Uroš Plavšić će u četvrtak (20 časova, Sport klub 1) prvi put istrčati na parket protiv Partizana. Do sada je bio sa šalom u rukama, sa dlanovima spremnim da bodre crveno-bele. Vreme je da bude akter, onaj od kojeg zavisi ko će se na kraju radovati.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

“Moram biti iskren, bude se emocije. Zaista jedva čekam. Ali ono što je sigurno, moraju da ostanu po strani. Potrebno je pristupiti igri sa profesionalne strane. Ne smem da dozvolim da emocije utiču na mene. Sigurno da je motiv više što je protiv Partizana. Radujem se i uzbuđen sam što ću igrati prvi put derbi“, rekao je Plavšić za Meridian sport.

Znajući prošlost Plavšića i ljubav koja se rodila još u najranijim danima života, nije bilo ni potrebno postavljati pitanje da li je nekada bio na tribinama. Ima ozbiljan navijački CV.

“Mnogo puta sam bio na tribinama, ali se nadam da ću u narednom godinama da popravim skor i da ću imati više derbija kao igrač nego kao navijač Crvene zvezde”.

Nije vodio evidenciju, ali brzinskim premotavanjem filma došao je do sledeće brojke:

“Dvadesetak derbija sam sigurno ispratio sa tribina. O fudbalu da ne pričam”.

Svaka utakmica Zvezde i Partizana budi najjače emocije kod srpskog centra, a u četvrtak bi voleo da vidi reprizu sada već epskog duela – prvog u Evroligi između dva ljuta rivala. Trojka Nemanje Nedovića u poslednjim sekundama mu je očigledno ostala urezana u sećanju, a nada se radovanju crveno-belog dela javnosti.

“Derbi uvek na mene ostavi poseban utisak. Uvek je nova energija i stvarno se čovek sve više oduševi. Ne bih da izdvajam nijedan. Jedan na kojem nisam bio, ali sam gledao preko ekrana je prvi u Evroligi. Pa neka se ponovi”, zaključio je Uroš Plavšić za Meridian sport.

Bonus video:

7 Komentara

    Ero došlo vreme i da Plavšić igra derbi a ne samo da bodri Zvezdu!

    Ako ce neko da pogine na ovoj utakmici to su domaci igraci koji znaju sta znaci ovaj mec

    Plavsa je ostvario svoj san, zaigrace na derbiju o kome je nekada toliko mastao

    Svojevremeno su večiti bili prioritet za mlade naraštaje, danas tek toliko da bi pokušali da se probiju do neke pa makar i za nijansu veće scene

    Ne sumnjam u njega ovaj momak ivek odradi odlican posao , igra jako jako kvalitetnu kosarku ove sezone i očekujem od njega mnogo u derbiju

    Imam neki osecaj da ce sad bas kad ne treba da se probudi Partizan!

    Samo da ne izgori mnogo u zelji i bice sve super

Postavi odgovor