Koronavirus je trenutno zaustavio fudbal, a da li ste znali da su to učinili i “vanzemaljci”, 1954. godine? Bar 10 hiljada svedoka tako je tvrdilo na utakmici Fiorentine i Pistojezea na “Artemio Frankiju”…
Svi volimo misterije, a vanzemaljci spadaju među omiljene.
Bio je 27. oktobar 1954. godine, a jedan od igrača Fiorentine, Ardiko Manjini, tada reprezentativac Italije, kaže da se seća svega.
– Sećam se svega! Izgledalo je poput jajeta koje se gibalo sporo, sporo. Svako je gledao prema gore a sa neba su padale nekakve iskre, srebrne iskre. Bili smo zapanjeni jer nikada nismo videli nešto tome sličnom. Bili smo apsolutno šokirani – rekao je on.
Utakmica je bila prekinuta, pa nastavljena.
Sudija je u izveštaju napisao “da su navijači vikali i upirali prstom ka nebu gde su videli natprirodnu pojavu”.
Među onima koji su bili na utakmici jeste i večni navijač Fiorentine, Điđi Boni, čije viđenje se malo razlikuje od Manjinijevog.
– Oni su se pomerali brzo, a potom su samo stali. Mogu da ih opišem jer su mi ličili na kubanske cigare. Mislim da je to bilo nešto natprirodno. To je ono u šta ja verujem – rekao je Boni.
Nije stadion “Artemio Franki” bio jedino mesto tog dana gde su primećene letelice, pošto su svedoci videli i svetlost koja je dolazila iz mesta Prato, severno od Firence.
Postoje naučnici koji su odmah pronašli način da dokažu da se ne radi o nikakvim vanzemaljcima, već o meteorima.
Ipak, svedoci kažu “da je to glupost i ne veruju u to”, a na kraju ostaje misterija šta je to zastavilo fudbal tog dana u Firenci…



Tosica
Ufff ovo ima da bude dobro, vratice se igraci jaci nego ikad
Gavra
Nema predaje nema povlacenja!!!
Perke
Posle korone mora se jako vratiti na teren, ali polako, nije korona vecna
Brat Djuro
Tako je! Jedva cekamo utakmice
Baron
Toje bila neka plavicasta magma , masa to je tako svetlelo i onda odjednom nestalo. Mislim da je otislo u pravcu Grocke ( Petar Kralj kad porastem bicu kengur) 🙂 🙂 🙂
Dusan
BICE SPORTA, BICE SVEGA, SAMO POLAKO!
Milan R.
Sve se nesto desava i Italiji…
mare
sta li ce biti sledece?idemo da pobedimo prvo koronu pa idemo dalje punom parom!