Radčenko: Spartak igrao šampionski, Stanković mnogo grešio

Dejan Stanković nije uspeo da vrati šampionski pehar u vitrine Spartaka. Srpski stručnjak je vratio nadu navijačima moskovskog kluba da bi mogli do dugo čekanog trofeja, međutim, završnica sezone je raspršila te snove.

Meridian sport te časti – registruj se i osvoji 5.000 dinara za sport i 500 besplatnih spinova!

Igre Spartaka pod vođstvom srpskog trenera prokomentarisao je Dmitri Radčenko.

“Spartak je ove sezone bio u nekoj vrsti groznice. Sećamo se kako je Stanković započeo i kakve je odluke donosio. Bilo je mnogo nejasnoća oko izbora startne postave, posebno u prvom delu sezone. Nerazumevanja su postojala ne samo među stručnjacima, već i među navijačima i novinarima. Činilo se da je Stanković pred zimsku pauzu pronašao igru. To je bio Spartak koji je izgledao bolje od ostalih timova Premijer lige. Uspostavljene su prave veze među igračima i trebalo ih je samo dalje razvijati”, kazao je za Čempionat dvostruki prvak Rusije sa Spartakom i dodao:

“Međutim, nakon zimske pauze vidimo da su počeli eksperimenti, a Ugalde je ‘nestao’. Rekao bih da je Stanković napravio mnogo grešaka. Ne znam da li lično on ili njegov trenerski štab. Spartak je pred zimsku pauzu igrao kao šampionski tim, ali nažalost, to u prolećnom delu nismo videli. Naravno, ovakav rezultat je razočaravajući za crveno-bele”.

Spartak je tri kola pre kraja i matematički ostao bez šanse za titulu, pošto zaostaje 10 bodova za vodećim Krasnodarom i četvrti je iza Zenita i CSKA.

Bonus video:

4 Komentara

    Nije se pokazao bas dobro u kljucnim momentima izgubio je neke jako bazne utakmice i već se stavlja pod znak pitanja njegov kvalitet ,nemaju milosti bez obzira na dobru sezonu hoce trofej

    Posle ovakvih pohvala,Stankovic ce mnogo ozbiljnije da gleda ka Italiji!!!

    Kako okreneš sam Stanković je kriv što nije nastavio sa postavom i taktikom koja je donosila pobede.

    Stanković generalno mnogo gresi kao trener

Postavi odgovor