Klubovi ABA lige održaće radni sastanak putem video-linka naredne srede (22. april), posle nešto više od mesec od prekida takmičenja.
Kako prenose domaći mediji, to neće biti zvanična Skupština ABA lige.
Klubovi će prvi put biti u prilici da razmene mišljenja o tome šta im je dalje činiti.
Trebalo bi, u razgovoru predstavnika 12 klubova, da se predstave ideje o načinu završetka sezone.

ABA liga prekinuta je kolo pre kraja završetka ligaškog dela sezone, a prethodnih nedelja u javnosti su osvenule različite ideje o okončanju takmičarske 2019/20.
Prvobitno je Partizan predlagao da trenutni plasman bude i konačan, odnosno da njima bude dodeljena titula u slučaju da nije moguće odigravanje utakmica.
S druge strane, Budućnost je predložila da se igra plej-of ili fajnal-for u julu. Takođe, po njihovom planu niko ne bi ispao iz takmičenja, dok bi došlo do promocije dva tima iz ABA2 lige, pa bi se broj učesnika povećao na 14.
Nebojša Čović poručio je da, ako se utakmice ne odigraju sezona kao da nije bila.
A Đordi Bertomeu je poručio da ABA ne mora da brine o mestu u Evroligi sledeće sezone…
Videćemo kakav će epilog svega biti.



Janko
do kraja godine će biti ovo tema sigurno
Nikola
nek rade sta misle da je najbolje
Bane
Dzabe sad pricati, prvo neka se smiri situacija
Kaca
Nadam se da ce se nastaviti, bilo bi najrealnije.
Vlada
Ponistavanje nije nikako u redu i ne znam kako to nekom uopste moze biti opcija
Lazar
Ajde resavajte to vise
Anđa
Najbolje da ponište
Marko855
Najpostenije bi bilo da se odigra neka utakmica
Jovan
Biće vremena za igranje, valjda je najbitnije da prođe ova pandemija…
Obilicevvenac
Najbolje neki mini turnir u jednom gradu prve 6 ekipe
Luzeri iz predgradja
Kako si glup neopisivo !!!
Бојан
Одуграти плеј офф тј фајнал фор и то је то
Kale
Bolje da poniste.
Luzeri iz predgradja
Bolje da skocis sa mosta npr!
ilija
Normalno da partizan hoce da im ostane plasman ali to ne biva.Najpostenije bi bilo da se odigra neka utakmica ili ako vec nisu u mogucnosti da se sve otkaze
Luzeri iz predgradja
Ne biva ni tebi IQ veci od 80…
Katarina
Ma bre neka poniste celu sezonuni kraj.
Luzeri iz predgradja
Mrs u kuhinju!
Tandaramandara666
Sto se mene tice, mogu i da poniste..
DelijaMomak
Hocemo starim uzivo
kneza
cim se javio gazda odmah na sastanak
Filip
Samo da se poništi i biće to sve kako treba. ?
Luzeri iz predgradja
Ponistim ti mamu!
Sasha
1999-te se nisu bunili kad je prekinuto prvenstvo zbog bombardovanja i FMP i Buducnost su na osnovu trenutnog plasmana igrali Evroligu.
mare
hahaha svako tera vodu na svoju vodenicu
Slavisa
Upravo tako…ja se nadam da ce se ipak odigrati…to bi bilo fer prema svima….
Kalabic
Ovde svako predlaze sta njemu odgovara. Jedino ispravno je da se sezona nastavi sto i ocekujem. Pa nemoze pandemija trajati sto godina, bar tako struka kaze kako prica ovaj nas doktor Kon.
Branislav
Kako god….
Slave
Meni postenije prema svima ostalima deluje ovo sto Budicnost predlaze, dati sansu i drugima. Normalno da ce Partizan reci “e aj ovako rezultujemo, daj titulu”, ali da nisu prvi, da im fali koji bod, jos kako bi hteli da se odigra.
mare
pa normalno da ce da potrce da je uzmu al zar im ne bi bila gorka pobeda na ovakav nacin
Jecika
Koliko vidim ceka nas za promenu jedno zanimljivo leto.
Igor
Ili da se sezona nastavi ili kao da nije ni bila, da se lepo razumemo.
Tzki
Stvarno su nenormalni sa brzeljanjem više, čekaj te da se završi sve ovo