ZAKAZAN SASTANAK ABA: Glavna tema biće završetak sezone

Klubovi ABA lige održaće radni sastanak putem video-linka naredne srede (22. april), posle nešto više od mesec od prekida takmičenja.

Kako prenose domaći mediji, to neće biti zvanična Skupština ABA lige.

Klubovi će prvi put biti u prilici da razmene mišljenja o tome šta im je dalje činiti.

Trebalo bi, u razgovoru predstavnika 12 klubova, da se predstave ideje o načinu završetka sezone.

aba starsport
(FOTO: Srđan Stevanović/Starsport

ABA liga prekinuta je kolo pre kraja završetka ligaškog dela sezone, a prethodnih nedelja u javnosti su osvenule različite ideje o okončanju takmičarske 2019/20.

Prvobitno je Partizan predlagao da trenutni plasman bude i konačan, odnosno da njima bude dodeljena titula u slučaju da nije moguće odigravanje utakmica.

S druge strane, Budućnost je predložila da se igra plej-of ili fajnal-for u julu. Takođe, po njihovom planu niko ne bi ispao iz takmičenja, dok bi došlo do promocije dva tima iz ABA2 lige, pa bi se broj učesnika povećao na 14.

Nebojša Čović poručio je da, ako se utakmice ne odigraju sezona kao da nije bila.

A Đordi Bertomeu je poručio da ABA ne mora da brine o mestu u Evroligi sledeće sezone…

Videćemo kakav će epilog svega biti.

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Sportske priče | Dobio sam 10 hiljada dolara da se potučem sa Kobijem!

33 Komentara

    Dzabe sad pricati, prvo neka se smiri situacija

    Nadam se da ce se nastaviti, bilo bi najrealnije.

    Ponistavanje nije nikako u redu i ne znam kako to nekom uopste moze biti opcija

    Najpostenije bi bilo da se odigra neka utakmica

    Biće vremena za igranje, valjda je najbitnije da prođe ova pandemija…

    Najbolje neki mini turnir u jednom gradu prve 6 ekipe

    Kako si glup neopisivo !!!

    Одуграти плеј офф тј фајнал фор и то је то

    Bolje da poniste.

    Bolje da skocis sa mosta npr!

    Normalno da partizan hoce da im ostane plasman ali to ne biva.Najpostenije bi bilo da se odigra neka utakmica ili ako vec nisu u mogucnosti da se sve otkaze

    Ne biva ni tebi IQ veci od 80…

    Ma bre neka poniste celu sezonuni kraj.

    Mrs u kuhinju!

    Sto se mene tice, mogu i da poniste..

    Hocemo starim uzivo

    cim se javio gazda odmah na sastanak

    Samo da se poništi i biće to sve kako treba. ?

    Ponistim ti mamu!

    1999-te se nisu bunili kad je prekinuto prvenstvo zbog bombardovanja i FMP i Buducnost su na osnovu trenutnog plasmana igrali Evroligu.

    hahaha svako tera vodu na svoju vodenicu

    Upravo tako…ja se nadam da ce se ipak odigrati…to bi bilo fer prema svima….

    Ovde svako predlaze sta njemu odgovara. Jedino ispravno je da se sezona nastavi sto i ocekujem. Pa nemoze pandemija trajati sto godina, bar tako struka kaze kako prica ovaj nas doktor Kon.

    Meni postenije prema svima ostalima deluje ovo sto Budicnost predlaze, dati sansu i drugima. Normalno da ce Partizan reci “e aj ovako rezultujemo, daj titulu”, ali da nisu prvi, da im fali koji bod, jos kako bi hteli da se odigra.

    pa normalno da ce da potrce da je uzmu al zar im ne bi bila gorka pobeda na ovakav nacin

    Koliko vidim ceka nas za promenu jedno zanimljivo leto.

    Ili da se sezona nastavi ili kao da nije ni bila, da se lepo razumemo.

    Stvarno su nenormalni sa brzeljanjem više, čekaj te da se završi sve ovo

Postavi odgovor