Posle poraza Crvene zvezde Meridianbet od Bajerna u Beogradu, pred novinare je izašao i trener domaćeg tima Saša Obradović. Strateg crveno-belih nije želeo da ulazi u širu analizu tabele Evrolige, ali je priznao da je njegova ekipa imala problema sa pritiskom i realizacijom.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
„Ne bih komentarisao previše tabelu, to će se uvek menjati. Mnogo znači u negativnom smislu ovaj poraz i nije lako igrati, pogotovo protiv ekipa koje imaju kvalitet, a nemaju pritisak rezultata. Nismo se dobro nosili sa pritiskom, procenat šuta je bio ispod svakog nivoa. Nismo igrali na način na koji smo do sada igrali, dali smo im ritam igre. Drugo poluvreme je bila drugačija slika, ali kada igračima koji znaju da igraju, da pogađaju, oni pronađu ritam i način da daju koševe. Mi u tome nismo bili konzistentni.“
Istakao je i da ga odluka Bajerna da u završnici zaigra sa nižom postavom nije iznenadila.
„Treba videti šta smo mi uradili u napadu. Imali smo neke izgubljene lopte. Nije me iznenadilo, svi oni moraju da se adaptiraju, Lučić na četvorci nije čudo, igrao je to i kroz karijeru.“
Naglasio je i da njegov tim nije uspeo da odgovori na agresivnost rivala, naročito na početku susreta.
„Zna se kako se igraju velike utakmice. Bili su agresivni, ali mi nismo odgovorili na isti način. Bajern ima sjajnog i velikog trenera, koji zna da usmeri svoje igrače, a mi nismo uspeli da odgovorimo na pravi način.“
Govorio je i o rotacijama, kao i o odluci da u završnici na parket ne vrati Ognjena Dobrića.
„Jeste, igrao je dobro u cugu sedam minuta. Ipak, moraš da veruješ nečemu što je davalo rezultat sve ove utakmice. Ipak, Nvora i Batler su utakmicama davali rezultat, zato smo se opredelili za njih. Ne volim da analiziram posle utakmice i da to izgovaram, videćemo posle prospavane noći šta se sve desilo.“
Dobrićev kapitenski osvrt: Sami smo krivi… Voleo bih Lučića ponovo u reprezenzaciji
Odgovorio je i na pitanje o ritmu igre i ulozi plejmejkera u napadu Zvezde.
„Kada bi neko gledao trening, to je druga dimenzija. Ipak, utakmica je nešto drugo, drugi je način u koji treba da uđeš u sve to. Mi smo ekipa koja treba da zavisi od odnosa prema utakmici i odnosa prema odbrani.“
Na kraju, nije želeo da daje prognoze o tome kako će se ekipa oporaviti posle ovog poraza.
„Na to pitanje niko ne može da odgovori. Do sada smo nalazili načine da pobeđujemo, to očekujem i sada.“
Pešić: Ne znam koliko su realna očekivanja što se tiče Zvezde, reprezentacija u problemu na leto
BONUS VIDEO:



Zoja
Nema potrebe da se Obradovic pravda,nadigrao ga je Pesic posteno…