Nova era na Brdu, Jakšić preuzeo Čukarički: Nisam Jirgen Klop, ali igraćemo moderno

Na Banovom brdu započinje nova era. Čukarički je imenovao Marko Jakšića za šefa stručnog štaba, a saradnja je ozvaničena ugovorom na dve i po godine. Čuka želi stabilnost i povratak u vrh srpskog fudbala, a izbor je pao na mladog i ambicioznog trenera koji je skrenuo pažnju rezultatima u Radniku.

Ukoliko se najave novog trenera pretoče u rezultate na terenu, Čukarički bi uskoro ponovo mogao da bude ozbiljan kandidat za izlazak na evropsku scenu.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Srećan sam što sam došao u Čukarički. Od prvog dana mi je jasno gde sam došao, vratio sam se kući. Prošlost ostavljam iza sebe, napravio sam korak napred u karijeri. Moj stručni štab i ja daćemo 200 odsto da budemo bolji. Smatram da ovaj klub zaslužuje mesto među četiri najbolja u Srbiji i boriću se za to“, rekao je Jakšić.

Ambicije kluba su jasne, ali Jakšić ne beži od realnosti. Povratak među četiri najbolje ekipe u zemlji neće biti lak zadatak već u tekućoj sezoni, pa je fokus usmeren i na dugoročniji proces.

„Ove sezone će to biti teško, ali uprava mi je ukazala veliko poštovanje i želju da me dovede. Zato imam obavezu da im to vratim na terenu. Krećemo da radimo jako i nadam se da će sve doći na svoje.“

Jakšić je podsetio i na uspešan period u Radniku iz Surdulice, gde je ostvario rezultate koji su ga preporučili za ovaj angažman.

„Da nije bilo dobrih rezultata sa Surduličanima, verovatno me ne bi ni kontaktirali iz Čukaričkog. Radnik sam vodio od šeste pozicije u Prvoj ligi do Superlige, a sada je klub šesti u Superligi. Malo ko je verovao da je to moguće. Ipak, verovao sam tada u sebe, kao i sada. Da ne verujem, ne bih ni dolazio ovde.“

Iako tek gradi ime na većoj sceni, Jakšić naglašava da je konstantno usmeren na napredak. Pre dolaska u Čukarički, sportski direktor Vladimir Matijašević izdvojio je njega i Radomir Kokovića kao dvojicu najperspektivnijih mladih trenera.

„Imponuje mi što je trud koji sam uložio prepoznat. Nisam mađioničar niti Jirgen Klop, ali se trudim da svakodnevno učim i napredujem. Vreme će pokazati dokle mogu da doguram. Želim da moje ekipe igraju na gol više. U Radniku smo promenili DNK ekipe koja je ranije bila ultradefanzivna. Moderan fudbal podrazumeva više igrača u završnici, kompaktnost i agresiju. To me je i dovelo dovde.“

Poseban akcenat stavlja na razvoj mladih igrača, što je i jedna od prepoznatljivih odlika Čukaričkog.

„Nemam problem da u tim stavim omladinca ako zaslužuje šansu. Teren je jedino merilo. Trener koji neće da stavi dobrog mladog igrača, bukvalno puca sam sebi u nogu. Ako treba, izaći ćemo i sa pet ili šest bonus igrača.“

U radu će mu pomagati Dejan Đuričić, Miloš Lukić, Milan Smiljanić, Oliver Kovačević, Hristo Hristijan, Marko Blažić i Draško Obradović, a prvi test za novog trenera biće duel protiv Železničara.

„Poznajem svoju ekipu i znam kako želimo da izađemo na teren. Sa druge strane moram da pohvalim Železničar i trenera Radomira Kokovića. Napravili su odličan rezultat. Protiv svakog protivnika idemo na pobedu. Liga je ove godine veoma izjednačena i to je dobro za naš fudbal“.

Jakšić smatra da trenutni bodovni saldo ne oslikava u potpunosti partije koje je tim pružao.

Pratio sam Čukarički i mislim da su u mnogim utakmicama sitni detalji pravili razliku. Bilo je mečeva u kojima je ekipa igrala dobro, ali rezultat to nije ispratio. Fudbal je često igra nijansi, nekad jedan trenutak odluči da li ćete uzeti tri boda ili ostati praznih ruku“.

Govoreći o očekivanjima, novi trener veruje da tim ima potencijal za napredak, uz dodatni rad i malo sreće.

Verujem da će igračima prijati način na koji ćemo raditi. Intenzitet treninga će se podići, a takav ritam možda će više odgovarati mlađim igračima, ali sam siguran da svi mogu da odgovore zahtevima. Nadam se i da će nas malo više poslužiti sreća, jer bez nje je teško napraviti ozbiljan rezultat. Ako uspemo da spojimo dobar rad, energiju i malo sportske fortune, verujem da možemo da se dokopamo plej-ofa“, zaključio je Marko Jakšić na prezentaciji na Banovom brdu.

Bonus video:

0 Komentar

    Kakav ego, gde uze da se poredi sa Klopom?!

    Sa Radnikom je postigao odlicne rezultate,a sad je dobio dug mandat u Cukarickom pa cemo videti….

Postavi odgovor