Odigrao je Partizan još jednu sjajnu utakmicu i pobedio Dubai u Evroligi. Aktivirali su se crno-beli u drugom poluvremenu i od minus 16 došli do pobede rezultatom 88:74.
Pokazali su se još jednom kao nagazna mina za timove koji maštaju o plej-ofu, a iako je Karlik Džons bio daleko najbolji na parketu, zapaženu rolu ponovo je imao i Šejk Milton.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Sad je već potpuno jasno da je uhvatio ritam. Česte povrede su ga sprečile da pokaže šta ume od dolaska u Beograd, ali čini se da je konačno na pravom putu.
“Osećaj je dobar biti zdrav i boriti se sa saigračima, ali kad se pobedi – osećaj je sjajan“, rekao je Milton posle utakmice.
Šta se promenilo? Da li je nešto drugačije uradio otkako se vratio na teren ili je možda trener Đoan Penjaroja zaslužan što igra sve bolje?
“Samo sam nastavio da radim ono što sam radio. Treniram, stalno sam u hali, imamo sjajne saigrače i dobrog trenera koji nas podržava i priča da nastavimo uvek, da budemo agresivni“.
Prija mu i saradnja sa Džonson.
“Karlik je motor tima. Pričamo dosta, dobro je što se vratio. Donosi drugačiju energiju. On će postići neke svoje poene, organizovaće za nas – to nam je potrebno“.
Naravno, nije mogao da zaboravi navijače i sve jaču vezu koju stvara sa njima.
“To je najbolja stvar. Igrati pred ovakvim navijačima. Čuti koliko su glasni, njihova podrška nam mnogo znači“.
Imao je Šejk prilike u Partizanu da igra sa Kameronom Pejnom, koji je posle manje od dva meseca u crno-belom dobio novu šansu u NBA i oberučke je prihvatio. Spletom okolnosti dobio je važnu ulogu u Filadelfija Seventisiksersima i vrlo brzo po povratku u najjaču konkurenciju na svetu postavio rekord karijere (32 poena i 8/8 za tri).
“Nisam gledao mnogo utakmica, ali sam video kad je postavio rekord. Radio je dobro ovde, pa se to prenelo i tamo.”
Iako je Pejn pokazao kako se iz Evrope ekspresnim vozom vraća za NBA, Šejk ističe da ne razmišlja u tom smeru.
“Naravno, srećan sam zbog njega, ali nisam razmišljao o tome, moj fokus je da budem što bolji i da pobeđujem sa Partizanom“, zaključio je Šejk Milton posle 11. trijumfa Partizana u Evroligi ove sezone.
Bonus video:



tamara
Naravno da i on razmišlja o povratku u NBA ligu, da je dobio poziv nekog tima bez razmišljanja bi napustio Partizan.
boris
Ravno još da razmišlja o Tome imali još od ugovor koji treba da odradi i Focus moje na timu u kojem se sad nalazi po meni skroz ispravno