Aleksandar Đorđević zvanično je započeo novu epizodu u Bahčešehiru, a prema prvim porukama koje stižu iz Istanbula, ambicije su visoko postavljene.
Srpski stručnjak preuzeo je klub koji je prethodne dve sezone stizao do polufinala Evrokupa, a već na prvom obraćanju istakao je da su njegovi ciljevi ostali isti bez obzira na sredinu u kojoj radi.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
“Moji ciljevi u košarci se nikada nisu menjali. Uvek želim da stignem do finala, borim se za trofeje i titule, kao i da pomognem svojim igračima da ostvare svoje ciljeve. Bahčešehir mi je predstavio svoju viziju i ambicije, a sa velikim zadovoljstvom sam prihvatio priliku da budem deo toga i nastavim da pobeđujem“, rekao je Đorđević.
Srpski stručnjak nije zaboravio ni svoje prethodnike. Istakao je da je Bahčešehir prethodnih godina napravio ozbiljan iskorak i pohvalio rad Dejana Radonjića i Marka Baraća.
“Bahčešehir iz godine u godinu raste. Čestitam klubu na svemu što je uradio, kao i Dejanu Radonjiću i Marku Baraću na poslu koji su obavili. Moj zadatak je da nastavim tim putem“, poručio je Đorđević.
Njegove reči poklapaju se sa potezima koje klub povlači na tržištu. Bahčešehir je uspeo da zadrži Malakaja Flina, najboljeg igrača ekipe iz prethodne sezone, uprkos interesovanju brojnih evroligaških klubova. U timu ostaje i iskusni Tajler Kavano, jedan od lidera svlačionice, dok je u međuvremenu stiglo i veliko pojačanje.
Novi član ekipe postao je Markis Rid, dvostruki uzastopni MVP Superlige Turske. Američki bek prethodne dve sezone proveo je u Tofašu i Trabzonsporu, a sada će biti jedno od glavnih oružja Đorđevićevog tima.
Srpski trener veruje da se u Istanbulu formira sastav sposoban za velike stvari.
“Voleo bih da naši navijači i svi ljubitelji košarke dolaze na utakmice i podrže nas. Gradimo zanimljiv i konkurentan tim. Nadam se da će svi koji nas budu pratili uživati u košarci koju ćemo igrati zajedno sa našim igračima.“
Đorđević se takođe osvrnuo na period van klupske košarke, otkrivši da je u prethodnom periodu imao zdravstvene probleme zbog kojih nije prihvatao pojedine ponude.
“Pre godinu i po dana imao sam zdravstveni problem koji je uticao na moj svakodnevni život i morao sam tome da se posvetim. To je bio jedan od razloga zbog kojih sam odbio neke ponude, dok druge jednostavno nisu bile na nivou prilike kakvu mi je pružio Bahčešehir.“
Posle iskustva u Fenerbahčeu, ovo će biti njegov drugi mandat u Istanbulu. A sudeći po porukama koje stižu iz kluba, ali i potezima koje povlači na tržištu, Bahčešehir ne planira da se zadovolji ulogom prijatnog iznenađenja, već želi da napravi naredni korak i uključi se u borbu za najveće domete.
Bonus video:


