Iz Humske pravac Vels, uz Ilićeve savete i inspiraciju Orlića sa Novog Zelanda: Sa Petrićem možemo da ostvarimo snove, Avdić mi je prijatelj, Marselo uzor

Tokom prethodne decenije, jedna od redovnih tema u fudbalskim krugovima širom planete bila je sve izraženiji deficit kvalitetnih bekova. Dok najuspešniji klubovi i reprezentacije tragaju za pouzdanim rešenjima na bočnim pozicijama, pogled na snage omladinske reprezentacije Srbije nudi mnogo razloga za optimizam.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Povreda Adema Avdića predstavlja veliki udarac za Orliće, ali brige selektora Gordana Petrića uoči početka Evropskog prvenstva u Velsu značajno je ublažio dolazak tandema Partizanovih bisera sa levog boka – Stefana Petrovića i Mihaila Radića.

Upravo je Radić u aktuelnoj godini načinio niz krupnih iskoraka, imajući u vidu da je za svega šest meseci od kapitena omladinaca, preko osvajača duple krune u dresu filijale crno-belih, dogurao do statusa prvotimca Partizana i učesnika prestižnog takmičenja Starog kontinenta, o čemu je između ostalog govorio u intervjuu za Meridian sport.

“Činjenica je da se prethodnih godina pojavio manjak bekova u svetu fudbala. To je svakako motiv više za sve nas koji nastupamo na toj poziciji. Nadam se da ćemo saigrači i ja u budućnosti konkurisati i za prvi tim reprezentacije, krenuti stopama uspešnih prethodnika i nastaviti da predstavljamo Srbiju na najbolji mogući način. Važno je da Adem, Stefan i ja nastavimo da predano radimo i razvijamo se u pravom smeru”, počeo je Radić.

Ne krije perspektivni defanzivac veliko zadovoljstvo što se našao na spisku selektora Gordana Petrića.

“Naravno, očekivao sam ovaj poziv, mislim da sam svojim radom i trudom u prethodnom periodu zaslužio da budem ovde. Zahvalan sam Fudbalskom savezu Srbije, selektoru Petriću i njegovim saradnicima što su to prepoznali.”

Radić u prvi plan jasno ističe zajedništvo koje vlada u svlačionica Orlića. Utisak je da su momci nestrpljivo brojali do puta za Vels.

“Poznajemo se svi, dugo smo zajedno ovde. Moj cimer je Ahmed Hadžimujović, najviše se družim s njim i sa Bogdanom Kostićem iz Partizana. Generalno sa svim momcima sam u dobrom odnosu. Svi smo kao jedna velika grupa koja se dobro poznaje i ima sjajnu komunikaciju.”

Među učesnicima prestižnog turnira Starog kontinenta nalazi se pet Mihailovih saigrača iz redova beogradskih crno-belih.

“Mislim da nam adaptacija nije potrebna, godinama igramo zajedno kroz mlađe selekcije, dobro se poznajemo i mislim da je to i naša najveća prednost.”

Partijama u kvalifikacijama pokazali su Orlići kvalitet i poručili da na Ostrvu stižu sa ozbiljnim ambicijama.

“Evropsko prvenstveno je naš san, svih nas, od samog početka. Jasno je da neće biti lako, grupa je teška, tu je svega sedam selekcija iz cele Evrope plus domaćin Vels. Borićemo se utakmicu po utakmicu da učinimo naciju ponosnom.”

Kako Partizanova uzdanica poručuje, veoma važnu ulogu u celom sistemu igra selektor Gordan Petrić, sa kojim igrači i te kako vole da sarađuju,

“Stvarno je sve dobro. Kod njega je atmosfera uvek na vrhuncu, mislim da nam daje korisne savete, specifičan stil rada neguje. Sa njim možemo da sanjamo i ostvarimo snove. Nadam se već na ovom turniru.”

Prva prepreka na turniru biće selekcija Italije.

“Veoma su dobra ekipa, ali spremamo se za njih kao i za svaku drugu utakmicu. Adaptirali smo se na hotel i uslove, kratko smo ovde, pa smo za sada više radili na odmoru i pripremi utakmice.”

Imaju Petrićevi puleni na koga da se ugledaju. Srećom. Kao večita inspiracija poslužiće istorijski uspesi generacija koje su 2013. osvojili Evropsko, a potom 2015. godine Svetsko prvenstvo.

“To su zlatne generacije, neverovatni momci koji su ispisali najsvetlije trenutke u istoriji srpskog fudbala. Treba da se ugledamo na njih. Mnogo puta sam gledao snimke sa Novog Zelanda, to je da se naježiš. Ne znam da li možemo da ponovimo uspeh, ali bih voleo da učinimo naciju jednako ponosnom.”

Radić je rođen u Loznici, kao i brojni fudbalski asovi poput Vladimira Stojkovića, Nemanje Maksimovića, Nemanje Miletića…

“Ne idem tako često u Loznicu, samo kad je pauza odem da posetim porodicu. Volim da provodim slobodno vreme s njima. Nisam u kontaktu sa mojim poznatim Lozničanima, ali jako poštujem njihov doprinos nacionalnom timu.”

Među dobro poznatim sugrađanima nalazi se i Mihailov rival iz kluba, saigrač iz reprezentacije i vrlo dobar prijatelj – Adem Avdić.

“Adi i ja smo iz istog grada, dobro se poznajemo, on mi je prijatelj. Bilo mi je krivo zbog toga što mu se desilo. Čuli smo se nakon povrede, poželeo sam mu brz oporavak i da se što pre vrati u ritam.”

Prethodne jeseni vrlo uspešno nastupao je Mihailo za omladinski tim Partizana, odakle se kao kapiten preselio u Teleoptik i osvojio duplu krunu pod dirigentskom palicom Marka Jovanovića. Sjajne igre otvorile su mu vrata prvog tima, u koji ga je ovog leta uvrstio novi trener crno-belih, Saša Ilić.

“Prelazak u Teleoptik je bila jedna od najboljih odluka u mojoj karijeri. Igrao sam sa iskusnim igračima poput Voje Stankovića i Marka Šćepovića, koji su mi mnogo pomogli. Inspiriše me svaki novi dan, koji je prilika za trening i dokazivanje.”

Tokom odrastao krao je “fore i fazone” od brazilskog majstora.

“Uzor mi je definitivno Marselo, celog života pratim Real Madrid i navijam za njih. Njegovi kvaliteti ofanzivni, defanzivni, kao i karakterni su apsolutno fascinantni. Volim i Kristijana Ronalda, zbog discipline, načina rada, ophođenja prema svom poslu… To su ljudi koji vode detalja o sitnicama, a sitnice u ovom poslu prave razliku.”

Neprestano podršku dobija od svojih najbližih, ali dobro je upamtio i reči novog šefa struke, Partizanove legende Saše Ilića.

“Porodica i agent su moja najveća podrška. Saša nam je svima iz Partizana dao savet da damo maksimum, da je ovo za nas velika prilika.”

Kada su u pitanju želje za narednu sezonu – Radić je vrlo konkretan.

“Pre svega želim da svi ostanemo zdravi i doguramo što dalje. Ne bih ništa posebno dodatno isticao”, zaključio je Mihailo Radić u intervjuu za Meridian sport.

Bonus video:

8 Komentara

    Drago mi je zbog Avdića i celog tog društva iz Loznice, šteta što je povređen baš sad.

    Ma daj, koliko puta smo čuli da neko može da ostvari snove pa ništa od toga. Nadam se da grešim.

    Uvek je lepo kad neko pomene zlatnu generaciju sa Novog Zelanda, ti momci su nas tad počastili.

    Iskreno, ne očekujem previše od ove generacije, ali drago mi je da Petrić vodi reprezentaciju.

    Vels neće biti lak, Italija u prvom meču je odmah test karaktera. Videćemo koliko klinci vrede.

    dobro je videti da Srbija ponovo ima talentovane bekove, baš na poziciji gde ih danas nema mnogo u svetskom fudbalu

    Lepo zvuče velike ambicije, ali tek Evropsko prvenstvo pokazuje koliko ova generacija zaista može. Ne treba ih prerano dizati u nebesa.

    Radić deluje veoma zrelo za svoje godine. Ako nastavi ovako da radi, mogao bi brzo da zakuca i na vrata A reprezentacije.

Postavi odgovor