Fudbal u Bugarskoj ponovo će se igrati od 5. juna.
Čelnici tamošnjeg saveza donelu su odluku da se ostatak prekinute sezone privede kraju na terenu, bez prisustva gledalaca i u skraćenom formatu.
Kako se navodi, odigraće se još dva kola regularnog dela prvenstva, dok će “plej-of” i “plej-aut” sa deset biti smanjen na pet kola.
Šampionat Bugarske završiće se 11. jula, dok je finale nacionalnog kupa zakazano za 4. jul.
Fudbalska sezona u Bugarskoj prekinuta je 13. marta zbog pandemije koronavirusa.
Na tabeli vodi Ludogorec sa 55 bodova, devet više od Lokomotive Plovdiv, Levskog i CSKA iz Sofije.
Pošto su ublažene mere borbe protiv pandemije, klubovima je od sledeće nedelje dozvoljeno da treniraju. Svi igrači biće testirani na korona irus tri dana pre povratka na trening.
Tokom prve nedelje treninga, fudbaleri i golmani neće smeti da dodiruju loptu rukama. Takođe, zabranjeni su zagrljaji i rukovanje.
Po planu, igrači bi trebalo svojim kolima da dolaze na treninge, a ne smeju da koriste tuševe u svlačionicama, dok na terenu moraju da drže razdaljinu od pet metara.



Goran 85
Daleko je 5 jun drage moje komšije.
Chupka
Pametno komsije samo nek krene fudbal.
Scar
Idemo ceo balkan se vraća na teren.
Mića3
Pravila koja su uveli su dobra,samo još da se ispoštuju.
Zorica
Lepo,i oni su se izborili sa koronom. Idemo na terene.
Tasa
Svi se polako vracaju na teren
Mićo
Dobra pravila su uveli, ali videćemo koliko će ih poštovati.
Ivan
Samo da opet nesto ne bude
Marko
Super,jedva cekaam
lazar
Bugari ce poceti ,aLevski zavrsava karijeru posto je pred bankrotom,najiskrenije se nadam dace neko pomoci tom klubu
Nemanja
Jedni pocnu drugi prekinu … opšta pometnja u svetu sporta
Peki
Bice ludogorec prvak tamo, ali ne znam sta vrede ove mere na treningu kad na mecu ce biti kontakta
Katarina
Polako se svi vraćaju, biće ovo dobri tiketi
Laki
Samo da ne bude ‘sve mi dobro ide osim bugari, osim bugarii’
SonPen
kakav ce ovo biti jun,covece…ono zamisljam od ujutru pocnem da gledam fudbal i to traje po ceo dan ,svaki dan 😀
Zika99
dobro,super,ali kad ce bree vest ono nastavlja se premijer ligaa 🙂
Marko
Eeee englezi su to..kod.njih je sve specificno
b_np
kakvo je vreme doslo kad me nastavak bugarskog fudbala raduje
Nina
5. jun je blizu, nadam se da ce sve dotle biti u redu, i da cemo ponovo uzivati u fudbal bugara.
BaNe
Preslikano kao kod nas, Ludigorec obezbedio titulu i mogu kako hoće
Pirke
E Bugari su nam bas trebali, jedva cekamo haha
Nafce
Bravo za bugare, samo hrabro, jedva cekam lajv kladjenje na bugare ?
Hamid
Sjajne vesti, jedva cekam zaista. Uzeleo sam se tiketa, realno..
Cigo
Bravo, ovo je vrh, svaka cast, jedva cekam!
Nemanja
Idemo ludnica, bice tiketa a nadam se i lara
Racic
Bugari debelo namestaju, tako da dojave pljuste kao jesenja kisa!
Aleksandra
Sjajne vesti!Jedva cekam!
DuLE
Nisam siguran da će ih naterati da ne dolaze gradskim prevozom :))) Paa naravno svojim kolima, sami kao i uvek. Ovo za loptu mi je nemoguće, a aut, neće ga ni trenirati ili rukavice za izvođenje.
Juca
Svakako da je lepo čuti da se još jedno prvenstvo nastavlja, makar i u skraćenom formatu. Mislim da Bugari imaju i najstrožije mere preventive za treninge.
Manki
odlicna stvar, samo da se ne pojavi i kod njih neki novaj slucaj korone :O