JOŠ LEPIH VESTI Nastavlja se fudbal i u Bugarskoj!

Fudbal u Bugarskoj ponovo će se igrati od 5. juna.

Čelnici tamošnjeg saveza donelu su odluku da se ostatak prekinute sezone privede kraju na terenu, bez prisustva gledalaca i u skraćenom formatu.

Kako se navodi, odigraće se još dva kola regularnog dela prvenstva, dok će “plej-of” i “plej-aut” sa deset biti smanjen na pet kola.

Šampionat Bugarske završiće se 11. jula, dok je finale nacionalnog kupa zakazano za 4. jul.

Fudbalska sezona u Bugarskoj prekinuta je 13. marta zbog pandemije koronavirusa.

Na tabeli vodi Ludogorec sa 55 bodova, devet više od Lokomotive Plovdiv, Levskog i CSKA iz Sofije.

Pošto su ublažene mere borbe protiv pandemije, klubovima je od sledeće nedelje dozvoljeno da treniraju. Svi igrači biće testirani na korona irus tri dana pre povratka na trening.

Tokom prve nedelje treninga, fudbaleri i golmani neće smeti da dodiruju loptu rukama. Takođe, zabranjeni su zagrljaji i rukovanje.

Po planu, igrači bi trebalo svojim kolima da dolaze na treninge, a ne smeju da koriste tuševe u svlačionicama, dok na terenu moraju da drže razdaljinu od pet metara.

STAV ČEFERINA: Rano je da otkažemo sezonu, razmišljamo o opcijama

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Fudbalski kutak | Branko Borota i Mile Močibob premijerno iz karantina! Subota 21h EP 02

30 Komentara

    Pametno komsije samo nek krene fudbal.

    Pravila koja su uveli su dobra,samo još da se ispoštuju.

    Lepo,i oni su se izborili sa koronom. Idemo na terene.

    Dobra pravila su uveli, ali videćemo koliko će ih poštovati.

    Bugari ce poceti ,aLevski zavrsava karijeru posto je pred bankrotom,najiskrenije se nadam dace neko pomoci tom klubu

    Jedni pocnu drugi prekinu … opšta pometnja u svetu sporta

    Bice ludogorec prvak tamo, ali ne znam sta vrede ove mere na treningu kad na mecu ce biti kontakta

    Polako se svi vraćaju, biće ovo dobri tiketi

    Samo da ne bude ‘sve mi dobro ide osim bugari, osim bugarii’

    kakav ce ovo biti jun,covece…ono zamisljam od ujutru pocnem da gledam fudbal i to traje po ceo dan ,svaki dan 😀

    dobro,super,ali kad ce bree vest ono nastavlja se premijer ligaa 🙂

    Eeee englezi su to..kod.njih je sve specificno

    kakvo je vreme doslo kad me nastavak bugarskog fudbala raduje

    5. jun je blizu, nadam se da ce sve dotle biti u redu, i da cemo ponovo uzivati u fudbal bugara.

    Preslikano kao kod nas, Ludigorec obezbedio titulu i mogu kako hoće

    E Bugari su nam bas trebali, jedva cekamo haha

    Bravo za bugare, samo hrabro, jedva cekam lajv kladjenje na bugare ?

    Sjajne vesti, jedva cekam zaista. Uzeleo sam se tiketa, realno..

    Bravo, ovo je vrh, svaka cast, jedva cekam!

    Idemo ludnica, bice tiketa a nadam se i lara

    Nisam siguran da će ih naterati da ne dolaze gradskim prevozom :))) Paa naravno svojim kolima, sami kao i uvek. Ovo za loptu mi je nemoguće, a aut, neće ga ni trenirati ili rukavice za izvođenje.

    Svakako da je lepo čuti da se još jedno prvenstvo nastavlja, makar i u skraćenom formatu. Mislim da Bugari imaju i najstrožije mere preventive za treninge.

    odlicna stvar, samo da se ne pojavi i kod njih neki novaj slucaj korone :O

Postavi odgovor