Kosanović o proširenju Superlige: Ne vodi se računa o kvalitetu takmičenja

Nekadašnji trener Radničkog iz Niša Milorad Kosanović smatra da će proširenje Superlige Srbije loše uticati na sam kvatlitet takmičenja.

Kosanović napominje da u našoj zemlji nema dovoljno konkurentnih timova.

– Radi se o svojevrsnom kompromisu klubova, udovoljavanju najslabije plasiranim da bez kvalifikacija ostanu u visokom rangu. Nisu, pritom, vodili računa o najbitnijem – kvalitetu takmičenja. Srbija nema respektabilnih 16 klubova, već jedva deset. Umesto tu da sabiju kvalitet, Zvezdi i Partizanu ograniče kupovinu talentovanih dečaka – poklekli su pred ustupcima – rekao je iskusni stručnjak za ,,Žurnal”.

On smatra da će uslediti podele u ligi, što nikako nije dobro.

– Liga, posle desetog kola, podeliće se na dva dela. Borba za ostanak vodiće se u jednom, Crvena zvezda i Partizan za prvo mesto u drugom i to je to. A, bez kvalitetne lige nema ni ozbiljnog fudbala – iskren je Kosanović.

Kosanović ima bogato trenersko iskustvo. Sedeo je između ostalog još i na klupi Crvene zvezde, Vojvodine, Borca, Napretka.

Milojević otvorio dušu: Razmišljao sam još pre Kopenhagena da odem!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Euro 2016, Portugal | Fudbaslki Kutak iz Karantina EP 10

Runi opčinjen Van Galom: Naučio sam više od njega nego od Fergusona

56 Komentara

    Ma ko bre da vodi računa o kvalitetu… pa oni nemaju pojma ni da se zaštite od virusa.

    Slazem se, igra treba da bude kvalitetnija

    Pa nasa liga odavno nije kvalitetna, sta god uradili tesko da moze valjati

    Covek je u pravu. I onako nam je kvalitet igre slab…

    To je glupa ideja,malo je kod nas dobrih ekipa za toliko prosirenje.Mada bi bilo lepo da imamo tako kvalitetne ekipe.

    To bi bilo previse za nasu ligu,tacno je da nemamo toliko kvalitetnih timova.

    Nista se on tu ne pita. Samo neka ubacuju da bude ih 20 bice super ligaa😁

    O kakvim kvalitetu ti pricas u nasem fudbalu da mi je znati. Opste je poznato da je nasa liga odmah iza loge petice, cuti tu i igraj ovu kvazi ligu i me busaj se

    Jestw tačno ali ovo što on priča se dešava godinama u nazad. A ne treba nikome da se ograniči potpisivanje mladih igrača već treba da se ponovo uvede pravilo da mladi igrači ne mogu da napuste ligu do 27. godine i onda bi nam liga opet bila među jačima a klubovi ne bi u evropu išli samo na ekskurziju.

    Mislim da je covek potpuno u pravu. Liga nam nema kvalitet ni sada, nece ga imati sigurno nisa vise timova. Steta sto niko pametan ne sedi u FSS.

    To sto nema kvaliteta nije problem u broju klubova vec je problem u FSS i vodecim klubovima koji sce sto iole valja prodaje odmah

    Čovek je potpuno u pravu

    Kakav crni kvalitet. To ne postoji kod nas

    o kvalitetu ne treba ni da se prica, nema ga

    Sa jedne strane je u pravu, ali kako misli da se napravi kompromis posle pandemije.

    Pa veoma prosto liga se nastavlja, zadnja dva ispadaju u drugu ligu a prva dva iz druge lige idu u prvu… Zasto širenje lige bez razloga.

    Naravno da će proširenje uticati na kvalitet

    Ukinuti plej of,i prosiriti ligu…pravo resenje,bice zanimljivije utakmice bez plej ofa,to niko nema u Evropi

    Ni je znam koji ce nam djavo plej of. Igraj kao svi ostali i cao zadnja dva ispadaju, a prva dva iz nize lige ulaze

    Liga treba da se prosiri,kvalitet ionako nije tu

    ima jedno 7 do 8 ekipa koje mogu da se kazu da su solidne,ovo sve ostalo je tuga,dal treba nesto treba pricati o nasoj ligi,smejurija

    pa ko ce da vodi racuna Kokeza mozda,nikada nece od nas biti nista dok se ta bagra ne skloni nikada

    Sto je najzalosnije doci ce ponovo nova bagra koja ce gledati samo svoj dzep i sebe. A za timove i kvalitet fudbala ce ga boleti uvo

    Udovoljava se klubovoma koje vode kriminalci.

    Nasa liga bez briga,svejedno zna se ko uzima titulu i sledece godine 🔴⚪💪

    Nista se neće promeniti i ovako je kvalitet lige uzasan

    Ovaj se sprica u glavu, o kakvom kvalitetu ti pricas covece u nasoj ligi?

    Primorani smo da gledamo jos nekolicinu losih klubova strasno.

    Mi ni ovako nemamo kvalitet, a kamoli ssd kad prosire ligu.

    Pa bas tako,kvalitet uopste vise nije bitan,samo se pare gledaju.Zalosno.

    na zalost je tako

    Covek je sve rekao kako jeste,ali koga kvalitet fudbala u srbiji zanima. Daj samo da se uzme loba

    Ionako nam je liga bila cirkus, a pogotovo ce biti sa 20 tima u prvenstvu

    Totalno je u pravu

    Moram se sloziti, ali tako je

    Bukvalno će tako da bude, večiti će sada da imaju sigurica bodove

    U pravu je Kosanović, pre nekoliko godina smo skratili ligu zbog povećanja kvaliteta a sada je opet širimo

    Kvaliteta nije bilo ni do sada, nego da vidimo kako ce i to biti

    U pravu je covek, uci ce tim koji ima najvise novca gde je tu kvalitet.

    O cemu pricas ti?

    A uvek je tako i bilo, uvek se Partizan i Zvezda bore za titulu, ostali kaskaju za njima.

    Apsolutno tacno. I ja ocekujem takav ishod, bas losa ideja.

    Kod nas ce uvek tako i da bude. Zvezda i Partizan se bore za titulu, i Vojvodina i Cuka za Evropu…

    Sad on drzi neka predavanja, a radio kako mu se kaze.

    Slazem se, ovde se uopste ne vodi racuna o kvalitetu takmicenja. I verujem da ce doci do podele u ligi.

    Kosanic je na strucan nacin objasni ono sto I mi laici znamo

    Nema jer se guraju samo neki klubovi s vrha tabele koji imaju para! a ostali nemaju priliku ni sredstva da se dokazu a ima talenata koliko hoces!

Postavi odgovor