Aljoša Vasić, fudbaler Padove, je jedan od mnogih igrača koji svoje fudbalske korake prave u inostranstvu, ali ima želju da zaigra za Srbiju.
Naime, on je rođen u Italiji, ali su mu roditelji iz Banjaluke.
EKSKLUZIVNO: Poklon za sve čitaoce Meridian Sporta – 2.000 RSD za online klađenje!
Padova je trenutno član Serije C, a za mladog Vasića se pojavilo interesovanje Juventusa, Rome i Atalante.
“Osećamo se kao Srbi u svakom mogućem pogledu. Dolazim u posetu barem dva puta godišnje da vidim porodicu i isključim se iz . Volim da se vratim jer mi daje perspektivu i motivaciju da naporno radim u Italiji”, rekao je u razgovoru za “Serbian Football Scout”.
Za lokalnu Padovu igra od četvrtog razreda, a upravo je tu sve počelo za Alesandra Del Pijera.
“Padova je bila moja najvažnija škola. Klub me je prihvatio kada sam bio mali i pomgao mi da postanem čovek kakav sam danas. I kao fudbaler i kao ljudsko biće. Ovde sam godinama i bio sam navijač dugo pre nego što sam postao član kluba. Zauvek ću biti zahvalan”, dodaje Vasić.
Govorio je o svojim idolima.
“Dok sam odrastao idol mi je bio Ronaldinjo. Voleo sam da gledam njegove poteze, zbog toga sam se zaljubio u fudbal. Međutim, trenutno je moj favorit Sergej Milinković-Savić. Sjajan vezista koji kombinuje tehniku i fizikalije”, kaže Vasić koji je imao i priliku da se nađe na terenu sa vezistom Lacija:
“Imao sam tu sreću da igram protiv njega i upoznam ga tokom prijateljske utakmice letos. Čak mi je dao i dres. Gest koji veoma cenim.”
Vasić bi voleo da zaigra sa njim u reprezentaciji Srbije.
“Jedan od mojih snova je oduvek bio da zaigram za nacionalni tim Srbije. Nedavno sam dobio državljanstvo i jedva čekam da dobijem poziv i zaradim svoje mesto u omladinskim selekcijama”, ističe Vasić.
Kao i svi, ima svog favorita između “večitih” rivala.
“Voleo bih da jednoga dana zaigram na ‘Marakani‘”, zaključio je mladi fudbaler.
Bonus video:



Fića
Lepo je kad se sami jave za reprezentaciju samo da ima ovde ko da sluša
Ognjen
Ovaj tekst treba proslediti Piksiju i da ima novog igrača na umu
Napredak
Bas lepo koliko mu je pomogao klub u Padovi da izraste u dobrog coveka i sportistu,ali kao Srbin iz Banja Luke sanja da zaigra za Srbiju!!!!!