Arsenal upao u ozbiljnu krizu, Totenhem se šunja ka vrhu

Utakmicama u Londonu zatvorena je Premijer liga za 2023. godinu.

Arsenal je na Krejven Kotidžu poražen od Fulama 2:1 (1:1), dok je Totenhem pred svojim navijačima lako slavio nad Bornmutom 3:1 (1:0).

Siniša Dobrašinović više nije trener Novog Pazara

Ekipa Mikela Artete doživela je drugi uzastopni poraz i pala na četvrto mesto, a Fulam je novim trijumfom došao na trinaestu poziciju i deset bodova je daleko od opasne zone.

Iako su Tobdžije povele golom Sake u 5. minutu, to im nije garantovalo trijumf, pošto je Fulam golovima Himeneza u 29. i Dekordove Rida u 59. minutu upisao prvi trijumf posle tri izgubljena duela.

Son-Totenhem
(FOTO: Guliver images)

Što se tiče meča na drugom kraju Londona – izabranici Angelosa Postekoglua upisali su važnu pobedu i uključili se u trku za titulu.

Sar je u 9. minutu doveo Pevce u vođstvo i do 71. minuta nije viđen nijedan pogodak, kada je Son povećao na 2:0, a samo deset minuta kasnije je i sve bolji Rišarlison pogodio mrežu.

Ipak, počasni pogodak za Bornmut bio je delo Skota u 84. minutu, čime je postavljeno konačnih – 3:1.

Bornmut je porazom ostao na 12. mestu sa 25 bodova, a Totenhem je trenutno peti sa tri boda manje od Liverpula uz meč više.