Gasperini vodi Boginju ka Ligi šampiona, Imobile sa bele tačke ublažio poraz u Bergamu

Tradicionalno strastvena publika iz Bergama zadovoljno trlja ruke, neutralni navijači su uživali u još jednoj italijanskoj poslastici, ali u Rimu vlada veliko razočaranje. Atalanta, nošena podrškom sa tribina, značajno lakše od očekivanog nadigrala je Lacio.

Gosti iz prestonice su olako kapitulirali, te se pokazalo da ovog puta nisu bili dostojni megdana Boginji. Sastav koji sa klupe predvodi Đan Pjero Gasperini slavio je sa sigurnih 3:1, a Rimljani su počasni pogodak postigli u samom finišu susreta i to sa bele tačke.

Početna inicijativa, koja je na scenu stupila već nakon prvog sudijskog zvižduka, isplatila se domaćinu u 16. minutu. Strpljivo je Atalanta gradila akcije, a vrlo lukavo opkolila protivnički šesnaesterac. De Keteler je uputio centaršut sa levog boka, a loptu je glavom na drugoj stativi zahvatio Đorđo Skalvani. Italijanski defanzivac je odmah proigrao Pašalića, a Mario je reagovao vrlo spretno i uputio atraktivan šut za koji Ivan Provedel nije imao rešenje.

Već u 43. minutu susreta, u smiraju prvog poluvremena, golman Lacija je drugi put na susretu bio primoran da izvadi loptu iz mreže. Jedan od defanzivaca Lacija je loptu zahvatio rukom, a reakcijom delegiranih sudija iz VAR sobe Atalanti je dodeljen jedanaesterac. Odgovornost je bez pogovora preuzeo Šarl De Keteler i rutinskom egezekucijom povisio na 2:0.
Za sav trud, ali i još jednu fantastičnu partiju, nagradio je sebe De Keteler u 76. minutu susreta. Solo prodor, koji bi vrlo lako mogao da ukrasi TV špice, krunisan je efektnom završnicom za ubedljivih 3:0.
Koliko, toliko ublažio je poraz vođa tima iz Rima – Ćiro Imobile, kada je realizovao penal šest minuta pre isteka regularnog dela utakmice.

Tri boda lansirala su Atalantu na četvrtu poziciju, koja vodi u Ligu šampiona, dok je Lacio ostao na 34 osvojena boda i trenutno zauzima skromno deveto mesto.