SUPERKUP NEMAČKE: Bajern uzeo prvi trofej u sezoni!

U finalu Superkupa Nemačke, sastali su se Borusija iz Dortmunda i minhenski Bajern.

Sada već uobičajeno, Borusija i Bajern su se takmičili za prvi trofej u sezoni. Do sada je Borusija pet puta uzimala Superkup, dok je Bajern bio četiri puta uspešan.

Sezona u Bundesligi je počela pomalo iznenađujuće. Umesto očekivane dominacije Bajerna od samog starta, usledio je tanak remi sa Borusijom iz Menhengladbaha, dok je Borusija rutinski savladala Ajntraht iz Frankfurta.

Borusija je u ovaj meč ušla bez Humelsa, Gereira, Branta, Menijea i Zagadua, pa je uloga favorita od starta bila prepuštena gostima.

Već u prvih 15 minuta Bajern je imao dve solidne šanse. Miler i Koman su šutirali sa relativne blizine golmana gostiju, međutim neuspešno.

Ostatak prvog poluvremena je takođe prošao uzbudljivo. Prvo je poništen gol Mukokou iz Borusije, a zatim dve sjajne šanse prvo Komana, a zatim i Halanda. Međutim i dalje bez golova.

Na kraju prvog poluvremena usledio je ključan momenat. Ko ako ne – Robert Levandovski. Savršeno je utrčao na centaršut i glavom pogodio levi deo gola.

Bajern je poveo 0:1, i sa tim rezultatom se otišlo u svlačionicu.

Drugo poluvreme je počelo nešto ofanzivnijim pristupom fudbalera Dortmunda, međutim očigledno da za Levandovskog nemaju leka.

50. minut, i gol Milera na sjajnu asistenciju Poljaka.

Nakon toga, Malen je zamenio Mukokoa pa je Borusija delovala još ofanzivnije što je rezultiralo pogodkom Rojsa u 54. minutu. Zaostatak Borusije je smanjen na 1:2.

Nakon 20ak minuta relativno mirne igre bez mnogo uzbuđenja, novi pogodak. Robert Levandovski podiže prednost Bajerna na 1:3.

Nakon ovog gola, svima je bilo jasno u čije ruke ide trofej Superkupa.

Do kraja susreta nije bilo većih iznenađenja, pa je susret i završenim ovim rezultatom.

Rutinska pobeda minhenskog Bajerna, kojom se izjednačio sa Borusijom po broju osvojenih trofeja u Superkupu Nemačke.

U narednom kolu Bundeslige, Bajern će dočekati Keln dok Borusija ide u goste Frajburgu.

NIKOLA MAKSIMOVIĆ PRONAŠAO KLUB: Ostaje u Seriji A!?

OBAVEZNO POGLEDAJTE:Tako se kovalo zlato: Đorđe Perišić