Bajern ima nešto što pare ne mogu da kupe: Koman ugasio zvezde na Parku prinčeva

Bajern je savladao Pari Sen Žermen na Parku prinčeva u prvom meču osmine finala Lige šampiona – 1:0 (0:0).

Mnogo, previše para potrošeno je na zvezde sa Parka prinčeva, samo da bi ih večeras ugasio fudbaler koji je svoj zanat učio na istom.

Kingsli Koman večeras je presudio svom bivšem timu i gurnuo ga na korak od eliminacije iz Lige šampiona.

Početak Kilijana Mbapea sa klupe ohrabio je četu Julijana Nigelsmana koja je od prvog minuta krenula u potpunu ofanzivu. Strahovit pritisak „Bavaraca“ obeležio je početak susreta u Gradu svetlosti, ali su Markinjos i Serhio Ramos bili na zadatku i sprečili ozbiljnije šanse ispred Donaruminog gola.

Početak Kilijana Mbapea sa klupe ohrabio je četu Julijana Nigelsmana koji su od prvog minuta krenuli u potpunu ofanzivu. Strahovit pritisak „Bavaraca“ obeležio je početak susreta u Gradu svetlosti, ali su Markinjos i Serhio Ramos bili na visini zadatka i sprečili ozbiljnije šanse ispred Donaruminog gola.

Uglavnom se igralo na polovini domaćih, koji su tražili svoje šanse iz kontranapada i u nekoliko navrata uspeli da priđu Zomerovom golu. Ipak, svakom napadu falio je završni dodir Kilijana Mbapea.

S druge strane opasni su bili Kinglsi Koman i Musijala, koji su svojim prodorima davili defanzivce PSŽ-a.

Najozbiljnija prilika viđena je u 44. minutu kada je Ramos je glavom izbio loptu poslatu sa boka, ali na nju natrčao Koman i sa 20 metara šutirao ka levom uglu Donaruminog gola. Italijan je bio na visini zadatka i uspešno zaustavio pokušaj Francuza.

Nešto agresivnije je igrao domaćin posle pauze, brže su pomerali loptu Sveci, samo da bi u 53. minutu Koman postigao pogodak i ugasio vatru u igri Parižana.

Alfonso Dejvis je uputio sjajan centaršut sa leve strane, Koman je čekao u šesnaestercu, imao vremena da se namesti i neometan uputi udarac koji je savladao Donarumu.

Tada je upaljen alarm na klupi Parižana, pa u 57. minutu na teren ušao Kilijan Mbape, zajedno sa Fabijanom Ruizom.

Nastavili su Bavarci da melju ka golu, mogli su i do veće prednosti da je precizniji bio Čupo Moting. Samo tri minuta nakon vođstva se našao neometan ispred Donarume, ali nije uspeo da uhvati volej, da bi minut kasnije sa pet metara pogodio stativu.

Probudili su se igrači francuskog šampiona u nastavku. Stvorili su nekoliko prilika, Mbape je čak zatresao mrežu u 82. minutu, ali je VAR tehnologija signalizirala ofsajd u kojem se našao asistent Nuno Mendeš uoči gola.

Lionel Mesi je nekoliko minuta kasnije bio blizu gola, ali ga je Pavar izblokirao, da bi potom i Zomer zaustavio Vitinju.

Bajern je ostao sa desetoricom u nadoknadi vremena, jer je Pavar je zbog faula nad Mesijem zaradio drugi žuti karton, ali to ih nije sputalo da zadrže prednost i ostvare veliki trijumf – 1:0.

Revanš se igra osmog marta u Minhenu na Alijanc areni.