Trener Partizana Damir Čakar imao je veoma težak početak na klupi crno-belih, pošto je doživeo dva poraza u prva dva meča. Posle neuspeha protiv OFK Beograda u Humskoj (2:1), Partizan je poražen i od Vojvodine u Novom Sadu – 3:0.
Navijači su već pokazali nezadovoljstvo, a ni sam Čakar nije krio razočaranje posle ubedljivog poraza. Kako je istakao, ključni trenutak dogodio se pred kraj prvog poluvremena.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
“Posle utakmice, vruć, iz jedne egal utakmice, do ubedljivog poraza. Presudio je evrogol u 42. minutu, a posle toga je došlo do pada koncentracije. Ne mogu da prebacujem odgovornost na ovu decu. Najodgovorniji sam ja i preuzimam odgovornost što se tiče ovog poraza”, rekao je na konferenciji.
Na pitanje novinara zbog čega je odlučio da promeni golmana, ali i da li sebe vidi kao pravo rešenje za Partizan posle dva vezana poraza, Čakar je odgovorio:
“Pravo da vam kažem, pitate me nešto, da li sam pravi čovek… Naravno da jesam, iskreno da vam kažem želim da se bavim ovim poslom.”
Osvrnuo se potom i na odluku da šansu među stativama dobije Krunić.
“Što se tiče golmana, želeli smo da damo šansu Kruniću i mislim da je on odradio solidan posao, mislim da nije kriv za golove.”
Medije je interesovalo i kako vidi partije Ugrešića i Dragojevića, koji su u poslednje vreme u slabijoj formi.
“Ne bih želeo da kritikujem nikoga, ponavljam opet, to su odlični momci, preuzimam najveću krivicu za ovaj poraz.”
Na kraju je objasnio i zbog čega su Roganović i Mitrović morali ranije da napuste teren.
“Roganović je dobio udarac, imao je nesvesticu, a Mitrović je osetio malaksalost i izašao je na poluvremenu”, zaključio je Čakar.
BONUS VIDEO:


