"Moonwalk" Čelsija po notama Džeksona - petarda u lice Čekićarima

Kralj pop muzike Majkl Džekson je svojevremeno bio tvorac čuvene plesne iluzuje ala “moonwalk”, a ove nedelje je njegov prezimenjak Nikolas na fudbalskom terenu blistao i obeležio trijumf Čelsija nad Vest Hemom 5:0 (3:0).

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Sjajni Senegalac je sa dva gola trasirao put Plavcima ka pobedi u derbiju Londona i ostavio ih u trci za Ligu Evrope na tri kola pred kraj šampionata.

Briljirao je Čelsi na svom stadionu, a već u 15. minutu poveo je preko Palmera na asistenciju pomenutog Džeksona.

Na isteku pola sata igre bilo je 2:0, a pogodak je postigao Galager, da bi šest minuta kasnije i Madueke pogodio mrežu grogiranih gostiju.

Skupi porazi: Đirona donela Realu titulu, a Barsi bi mogla da izbije milione iz džepa – Laporta nije krio nezadovoljstvo

Na startu drugog dela igre, počeo je šou Džeksona, koji u 48. minutu povećava na 4:0, da bi isti igrač u 81. postavio i konačan rezultat.

Izabranici Maurisija Poketina su sada na sedmoj poziciji sa 54 boda, dva manje od šestoplasiranog Njukasla, a četiri od Totenhema, koji se nalazi na petoj poziciji koja garantuje Ligu Evrope.

Sa druge strane, Vest Hem je ostao na devetoj poziciji i za njih po svemu sudeći neće biti u evropskim takmičenjima naredne sezone.