Čolović odlično poznaje Irce, a sada ih skautira za Meridian sport: Dobri jesu, ali Srbija je favorit!

Novi ciklus kvalifikacija, sa novim selektorom Draganom Stojkovićem Piksijem za fudbalsku reprezentaciju Srbije počeće utakmicom sa Republikom Irskom. Idealan sagovornik za ovu priliku je Stefan Čolović.

Ofanzivac Čukaričkog se nedavno vratio u Srbiju, posle godinu dana u Dandalku. Samim tim, bilo je logično da uslede pozivi.

-Naravno da sam razgovarao i sa Ircima. Upoznao sam tamo dosta ljudi. Jedan od pomoćnika sadašnjem selektoru Stivenu Keniju Rudi Higins, bio je i pomoćnik kada sam ja došao u Dandalk. Razgovarao sam sa njim, a i sam Keni je radio u Dandalku – počeo je Čolović razgovor za Meridianbetsport.

U ovaj duel, Srbija ulazi kao favorit, a dodatni problem za goste sa Ostrva je veliki broj povređenih igrača.

-Mala su zemlja, nisu na fudbalskom nivou kao mi, ali vole fudbal… Uvek se nadaju, videćemo. Njihovi igrači uglavnom nastupaju u Premijer ligi i Čempionšipu. Imaju dosta povređenih i baš zbog toga, mislim da smo favoriti.

Ali i da su kompletni, ja bih opet dao prednost našem timu. Pričao sam sa njima, i shvatam da nas poštuju jer je razlika velika. Imamo mnogo kvalitetnijih igrača, a posebno u napadu – kazao je igrač Čukaričkog, otkrivši nam šta bi mogao da bude neki adut za eventualno iznenađenje.

-Upoznao sam ih dobro. Snažni su i u tom segmentu su dominantni. Takav im je i stil igre. Možda mogu da iznenade iz nekog prekida, ili slično, ali ipak mislim da će u Beogradu biti podređeni. Da će se braniti. Postoji možda i taj trenutak, kada nemaju šta da izgube, pa da se bore do krajka i možda naprave iznenađenje.

-Ali, ponavljam, mi smo favoriti, a posebno je bitno da pobedimo i da kvalifikacije otvorimo pobedom.

Posle Iraca u sredu, u subotu dolaze Portugalci, a zatim je za naredni utorak zakazano gostovanje u Azerbjdžanu.

-Portugalija je favorit u grupi, dobra su reprezentacija, ali mislim da možemo sa njima. To smo i pokazali. Kada pričamo o Azerbejdžanu, iskreno tu očekujem pobedu, jer mislim da smo bolji – zaokružio je Čolović priču o “orlovima”, a zatim nastavio o klubu.

Čukarički je trenutno četvrti sa dva boda manje od trećeplasirane Vojvodine, ali sa čak 11 više od petoplasiranog Spartaka.

Narealnije je sada da se okrenemo borbi za treće mesto. Prvo nam je bilo bitno da se udaljimo od ostalih protivnika. Sada ulazimo dosta rasterećenije, ali moramo da budemo oprezni. Posle pauze nam slede tri jake i teške utakmice. Spartak, Proleter i TSC i zbog toga ne smemo da se opustimo.

proleter zvezda 9528
Filip Stojković i Stefan Čolović u utakmici Proleter – Crvena zvezda (FOTO: Pedja Milosavljevic/Starsport)

U Srbiji, Čolović je igrao i za Rad, pirotski Radnički i Jagodinu, ali se najduže zadržao u novosadskom Proleteru.

-U Proleteru sam proveo dve i po godine. Dobra su ekipa, podmlađeni su i sada daju šansu tim mlađim igračima. Mogu to da urade jer imaju dosta osvojenih bodova. Biće interesantne sve tri utakmice, svaka na svoj način.

Kako je priznao, zadovoljan je kako svojim učinkom, tako i rezultatima ekipe.

-Došao sam desetak dana pred početak sezone, pa nisam prošao pripreme. Zbog toga sam u prve tri utakmice ulazio sa klupe, ali sam posle postao standardan, u ovih pet-šest utakmica. Zadovoljan sam svojim igrama, kao i rezultatima tima. Dobra je ekipa i dobri su nam i rezultati – pohvalio se Čolović uz malo poređenje irskog i srpskog fudbala.

https://meridiansport.rs/stefan-colovic-za-meridian-jednom-nogom-smo-u-plej-ofu-na-marakani-ce-biti-veselo/


-Lepo iskustvo sam stekao tamo. Uostalom, dobro je otići i van Srbije da se oseti kako je u inostranstvu. Ali je lepo igrati i kod nas, a uz to vratio sam se u doba korone. Igrao sam za Dandalk, učestovali smo u Ligi Evrope

Sada sam opet ovde, a Čukarički je jedan od boljih klubova u Srbiji. Na nivou klubova sa zapada. I kada sam razmišljao o povratku, ovo je jedini klub zbog kojeg bih se vratio u Srbiju, naravno, kada izuzmemo Crvenu zvezdu i Partizan – zaključio je Čolović.

Kokeza je otišao, ko dolazi? (ANKETA)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Fudbalski kviz | EP 31 – Testiraj znanje! POGODI FUDBALERA

4 Komentara

    mnogo puta smo bili favoriti i mnogo puta smo uprskali,mislim da je doslo vreme da tu ulogu favorita i materializujemo,niej da smobolji tim,nego smo mnogo bolji tim od njih,i mislim da pobeda ne bi smela da dolazi u pitanje,i da ce mo ubedljivo na kraju slaviti

    Naravno da su nasi favoriti kad se ovde i igra😅

    Realno smo favorit po svakom aspektu. Do sad smo se sastali 5 puta, 2 puta slavili i 3 remija odigrali. Red bi bio da sutra zabeležimo još jednu pobedu, da momci ulepšaju Piksiju debi.

    Nisu neki izazov,bilo bi lose ako izgubimo.

Postavi odgovor