Okolnim putevima vrato se Milan Aleksić u matični klub, s namerom da ispuni nedosanjane snove, pomogne Partizanu, ali i dokaže Englezima da zaslužuje mesto u Premijer ligi.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Talentovani pozajmljeni vezista Sanderlenda ne krije zadovoljstvo što će ponovo nositi dres voljenog kluba, čemu svedoče reči izgovorene u emisiji “Partizanov intervju”.
“Uvek se osećam lepo kada se vratim ovde. Čast mi je što sam tu i što ću predstavljati Partizan.”
Prisetio se i početaka u Partizanu, kada je kao perspektivni omladinac putovao na pripreme sa prvim timom.
“Pamtim taj period… Postigao sam gol u prijateljskoj utakmici, ali nažalost posle toga nisam ostao u Partizanu. Pronašao sam drugi put, ali opet smo se spojili i ponovo sam u Humskoj.”
U Humskoj tada nisu pružali veliku šansu mladim igračima, kao što je to danas slučaj.
“Vratio sam se korak unazad. Otišao sam u svoj rodni Kragujevac, u Radnički. Napravio sam iskorak. Ispisali smo istoriju i potom ostvario transfer u Sanderlend. Sada sam u Partizanu i nadam se da će obe strane biti zadovoljne novom saradnjom.”
Znao je Radnički to da iskoristi, te zahvaljujući dobrom skautinu, profitirao rezultatski i finansijski od angažmana Aleksića.
“Nisam ni verovao koliko je zapravo to veliki klub dok nisam otišao tamo. Vrhunski klub. Kada sam kročio na stadion nisam mogao da verujem gde sam stigao. Neverovatno je koliko ljudi navijaju i žive za svoj klub.”
Suočavao se sa usponima i padovima u dosadašnjem delu karijere.
“Osećao sam se odlično, ali fudbal je tamo jednostavno drugačiji. Verovatno se nisam dovoljno brzo adaptirao. Nije se poklopilo da nastavim sa ozbiljnijom minutažom. Pokušaću da se sada Partizan i ja zajedno vratimo u život.”
Vezista plaćen 3.500.000 evra zabeležio je 10 nastupa uz gol i asistenciju za prvi tim Sanderlenda.
“Veliko iskustvo za mene. Srećan sam što sam prošao kroz to. Impresivno je koliko se brzo igra. Intezitet, agresivnost, sve je na vrhunskom nivou. Ne možeš da primiš loptu – već su dva igrača pored mene. Nadam se da sam izvukao najbolje iz toga.”
Za vreme mandata u Engleskoj pratio je crno-bele.
“Gledao sam ekipu. Postojala je priča da dođem u Partizan, pratio sam baš sve utakmice. Sećam se utakmice protiv Hibernijana i prosto nisam mogao da verujem da smo primili gol iz voleja sa 40 metara. Mnogo mi je bilo žao što nismo prošli dalje, jer smo bili daleko bolji.”
Maksimalno je fokusiran na izazove u Evropi, a Partizan će u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije igrati protiv pobednika duela Una Strasen – La Fjorita.
“Protiv koga god da igramo – treba da gledamo sebe. Moramo da budemo 100 odsto fokusirani i prođemo najpre prvi korak, a onda naredne.”
Uzbuđen je zbog saradnje sa novim trenerom – Sašom Ilićem.
“Neverovatno je sarađivati sa Sašom. Kao klinac sam ga gledao na malim ekranima. Nisam znao kako da se postavim kada sam došao, mislio sam da je strog. Ali već kada sam mu pružio ruku krenuo je da se šali. Shvatio sam odmah da ima sjajan pristup prema igračima i verujem da će ovo biti sjajna sezona za sve nas.”
Bonus video:


