Veče emocija na Marakani: Zvezda se oprostila od Dragovića i proslavila titulu - sjajni Olajinka nastavio niz!

A, sada na odmor… Fudbaleri Crvene zvezde pobedom su završili još jednu uspešnu sezonu, savladavši Čukarički u poslednjem kolu prvenstva –4:1 (1:1).

Pred oko 35.000 navijača proslavljena je 35. titula šampiona, sedma uzastopna, od Zvezde su se oprostili Aleksandar Dragović, Nemanja Milunović i Zoran Popović, a sa dva gola blistao je – Piter Olajinka.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Što se tiče same utakmice, viđena je odlična predstava na Marakani, a Čukarički je bio bolji rival na početku meča. Viktor Rogan je bio u glavnoj ulozi, pa je posle promašaja u 12. minutu efektnim udarcem glavom zatresao mrežu svega pet minuta kasnije na centaršut Mela za – 0:1.

Primljeni gol bio je znak ekipi Vladana Milojevića da se trgne, pa su počele da se ređaju prilike pred golom mladog Kaličanina. Zapretili su Knežević u 26. i Radojević u 30. minutu, međutim, nije bilo promene rezultata sve do 32. minuta.

Sjajnom akcijom su crveno-beli “izigrali” odbranu gostiju, a Mimović je odličnom loptom proigrao Olajinku, kome nije bio teško da matira golmana Čukaričkog za – 1:1.

Partizan ne može bez drame, Radnički bez goleade: Dete kluba odbranilo Humsku

U nastavku poluvremena, pogodio je i Điga, ali njegov pogodak bio je poništen zbog ofsajda, pa je to bilo sve od uzbuđenja u prvom delu.

Već u 55. minutu, Zvezda je došla do preokreta – ponovo golom Olajinke. Prvo je Kanga uposlio Kataija, koji vraća loptu u šesnaesterac, a u poslednje vreme raspucani Nigerijac pogađa mrežu za – 2:1.

Na isteku jednog sata igre, ceo stadion je ustao da pozdravi Aleksandra Dragovića, koji se ujedno i oprostio od Crvene zvezde, odigravši poslednji, ukupno 136. meč u dresu srpskog šampiona, a od naredne sezone će biti član matične Austrije iz Beča.

Zvezda blizu dovođenja veziste: Fudbaler APOEL-a velika želja Vladana Milojevića

Slaviša Stojanović hvali Zvezdu, ali i Sloveniju: Bio je isto 25. maj, pre deset godina…

Bečka škola po notama A – mola: Zvezdo, ostavljam ti naslednika!

Mali odmor prijao je Brđanima, koji su u 64. minutu mogli da dođu do izjednačenja, ali Glazer je po ko zna koji put ovog proleća fenomenalno intervenisao i zaustavio “zicer” Kovača.

Ipak, Čukarički je kapitulirao i u 78. minutu, a prvenac za Zvezdu postigao je štoper Naser Điga. Gabonac Kanga je izveo korner, lopta se odbila u petercu do defanzivca koji je zakucao loptu u gol i pogodio za – 3:1.

Kao šlag na tortu – došla je majstorija Žan Filipa Krasoa. Igrao se poslednji minut meča, kada je vickasti ofanzivac “promešao” odbranu gostiju i filigranski preciznim udarcem pogodio za konačnih – 4:1.

Na kraju, ubedljiva titula za Crvenu zvezdu, sa osamnaest bodova više od Partizana i uz samo dva remija u prolećnom delu. Sada je na redu novi pokušaj u Evropi i eventualno još jedna grupna faza Lige šampiona, a Zvezda startuje od poslednje stepenice i biće povlašćena prilikom žreba.