Crvena zvezda i Milan će u četvrtak igrati peti međusobni duel i to u okviru šesnaestine finala Lige Evrope.
Navijači beogradske ekipe sa velikim nestrpljenjem očekuju rival protiv jednog od najvećih svetskih klubova, a isto tako, barem oni startiju, prisećaju se prethodnih duela.
Najpoznatiji je svakako onaj prekinuti iz 1988. godine.
Zvezda je tada u drugom kolu tadašnjeg Kupa evropskih šampiona ispala tek nakon ponovljenog meča u Beogradu.
Prvi u Milanu završen je rezultatom 1:1, a u revanšu je Zvezda imala prednost od 2:1 i igrača više na pola sata do kraja utakmice, ali čuvena magla je prekinula taj susret koji je iznova odigran sutradan.
Treća utakmica dvomeča zavrešna je rezultatom 1:1, a Milan je nakon penala prošao dalje.
Ipak, Rosoneri, sa možda i najjačim sastvaom u klupskoj istoriji (Maldini, Barezi, Donadoni, Anćeloti, Rajkard, Gulit, Van Basten…) mogla je i ranije da obezbedi prolazak u naredno kolo.
Sa druge strane Zvezda je imala Piksija, Savićevića, Prosinečkog, Najdoskog, Šabanadžovića…

Već u četvrtom minutu ponovljenog meča u Beogradu, Zvezda je postigla autogol koji nije priznat iako je lopta, nema dileme, prešla gol liniju.
Goran Maza Vasilijević je nespretno reagovao, umesto da pošalje loptu daleko od kaznenog prostora Crvene zvezde, ona je krenula ka golu, a Vasilijević je uspeo da izbije loptu, ali tek nakon što je ona ušla u gol, ipak ni Pauli Diter, glavni sudija, ni njegov pomoćnik, nisu videli isto što i velika većina gledalaca, utakmica je nastavljena, a gol nije priznat.
Malo kome je od oko 100.000 ljudi na Marakani nije bilo lako da poveruje da gol nije priznat, ali eto, to se zaista desilo.
– Došla je neka lopta iz odbitka na sedam – osam metara. Hteo sam da je ispucam, ali pogodila me nezgodno, čim sam je udario, znao sam da nije dobro, Samo mi je bilo u glavi zatim da je izvadim, da ne bude gol, samo da ne budem ja kriv. Na sreću našu, i glavni i pomoćni sudija su bili pozicionirani nešto dalje od gola, nisu imali čistu sliku, pogotovo jer je lopta bila u vazduhu. Ja sam je izbacio i viknuo “ajmo, ajmo”. Nisu se ni Italijani bunili – rekao je junak ove priče, Goran Vasilijević za Blic.
U drugom i poslednjem dvomeču dve ekipe, Milan je 2006. godine prošao u grupnu fazu Lige šampiona, zahvaljujući odluci da ne bude izbačen iz evropskih takmičenja, nakon afere o nameštanju utakmica i čuvenog Kalčopolija.
U poslednjem kolu kvalifikacija, Milan je u prvom meču pobedio crveno-bele sa 1:0, dok je u revanšu, sasvim solidna Zvezda opet poražena – 2:1.

Dva gola je u ta dva meča postigao Filipo Inzagi, dok su za po jedan zaslužni Klarens Sedorf i Dušan Đokić.
Ono što najviše boli Zvezdine navijače, jeste činjenica da je Milan te sezone osvojio Ligu šampiona, a zauvek će se pamtiti koreografija na severnoj tribini Marakane, na revanšu i čuveno “UEFA mafiosi”.
Ono što možemo jedino možemo da znamo sa sigurnošću pred dvomeč u Ligi Evrope, jeste da se situacija sa autogolom neće ponoviti sigurno, zbog današnjih tehnologija.
Osim gol tehnologije koja se već duži period koristi širom sveta, na stadionu “Rajko Mitić”, Zvezda će u četvrtak igrati uz prisustvo VAR tehnologije. Pa neka bolji pobedi.
Falćineli “preti” Italijanima: Stanković je fenomen, verujem da možemo da izbacimo…
Obavezno pogledajte: CRVENA ZVEZDA – AC MILAN | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #42



nanazmaj
Vec dugo se o tom mecu prica i pripreme vrse….Svi ga jedva cekamo,nesumnjivo da ce to biti utakmica koja ce obeleziti ovu sezonu….
Nidza007
Blizi se mec i svi nestrpljivo cekamo tu utakmicu.. Bice to pravi spektakl
Somi
Svi jedva čekaju taj mec, mec koji ce obeležiti ovu sezonu… Napadaj hrabto pa kako bude biće!
Zofa
Bice tesko, ali i moguće je da Zvezda moze da izbaci Milan, dolazi u Bg u losoj formi, pritisak…