DONARUMA OTVORIO DUŠU: Danas svi krivi mene, a uopšte ne pogledaju drugu stranu...

Đanluiđi Donaruma, tako mlad, a odavno pod velikim pritiskom i u velikim klubovima.

Najpre Milan, sada PSŽ, a s obzirom na ambicije oba kluba – nije mu lako. Naročito nakon što je posle odlaska sa San Siraproglašen “izdajnikom”.

Dokazao se u dresu slavnog italijanskog kluba, mnogi su ga smatrali naslednikom Paola Maldinijaili Franka Barezija, koji su ponikli u Milanu i poneli kapitensku traku, ali…

Mino Rajola je odigrao ključnu ulogu u njegovom prelasku u PSŽ, a tada je sve krenulo nizbrdo. Tu priču sigurno znate napamet, a sada se konačno oglasio i sam golman.

On je u intervjuu za italijanske medije otkrio svoju stranu priče.

– Posle toliko godina, nije bilo lako rastati se sa klubom kao što je Milan. Tamo sam odrastao kao fudbaler i čovek. Mogu samo da zahvalim klubu za sve što je uradio za mene. I navijači su me uvek tretirali dobro. Tamo sam se uvek osećao kao kod kuće – rekao je Donaruma i dodao:

Đanluiđi Donaruma-milan-navas-konkurencija
Donaruma je govorio o brojnim temama (FOTO: Srdjan Stevanovic/Getty Images)

– Ali, znate kako su se onda stvari odvijale dalje… Možda danas svi krive mene, a i ne pogledaju drugu stranu. Reći ću samo da je poslednji telefonski poziv iz kluba bio da me obaveste da su angažovali novog golmana. I tako se sve završilo.

On je istakao da uprkos svim lošim dešavanjima i dalje voli Milan.

– Kao navijač pratim strastveno šta se dešava. Često se čujem sa bivšim saigračima i trenerom Piolijem. Srećan sam što Milanu ide dobro. Nadam se da će izdržati do kraja. Pratio sam derbi protiv Intera i uživao u pobedi – ističe Donaruma.

Kada se radi o novom klubu, Donaruma deli minutažu sa Kejlorom Navasom, a spekulisalo se čak i da nisu u dobrim odnosima.

– Znao sam da će biti ovako kada sam dolazio. Ne znam kako on razmišlja ali imamo dobar odnos. Nije istina da je bilo varnica između nas dvojice. On je dobar momak i sa moje strane nema nikakvih problema.

Istakao je i da je zadovoljan u klubu, iako je praktično rezerva.

– Ekipa me je prihvatila sjajno od starta. Odlično sam se snašao, našao sam kuću i nove prijatelje. Marko Verati mi je mnogo pomogao. Iako nije bilo lako na početku, sad se osećam kao kod kuće. Za picu i kafu se nekako snalazim. Želeo sam da probam nešto novo i mislim da sam napravio pravi izbor. Verujem da je PSŽ bio moja sudbina. Pratili su me godinama i uvek su činili da se osećam poželjnim.

Dodao je i da je u sjajnim odnosima sa saigračem Kilijanom Mbapeom.

– Sa Kilijanom imam sjajan odnos i često se šalimo. Ali o tim stvarima ne pričamo. To je odluka koja pripada samo njemu. Nije na meni da mu govorim šta da radi. On je pametan momak i zna šta je najbolje za njega – rekao je Donaruma.

PREMIJER LIGA U SVOM PUNOM SJAJU: Englezi garantuju fudbalski užitak – evo koje utakmice ne smete da propustite!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: FMP MERIDIAN U ZADRU: Putovanje, detalji sa utakmice

 

13 Komentara

    Da se nije vodio jedino i isključivo finansijskim momentom ostao bi u Milanu i ne bi bilo problema.

    Uvek će biti jedini krivac, on je napustio klub i nikada mu neće oprostiti.

    Sta ga je navelo da otvori dusu? Radi maksimalno svoj posao i spada u kvalitetne golmane,a svaka promena je dobro dosla!!!!

    Ma nista neće osvojiti ni sa PSGom. Mozda bude prvak Francuske, prvak Evrope tesko.

    Ne znam ko i zasto proziva Donarumu. Dobar golman, koji korektno radi svoj posao.

    Nema kome da se pravda i zbog cega. Pa svako radi ono sto je najbolje za njega

    Kako se pravda a svi znaju da je kriv samo tako…

    Pa dobro nista ne bi osvojio u Milanu skorije realno,bolje sto je otisao

    Najlakse je krivicu na druge prebaciti a zapravo je to sve podeljeno.

    Pijavica Rajola sve od njega to pocinje…

    Otvorivsi dusu jasno je da nije krivica samo njegova….Ona je uvek podeljena,ali u svemu je dobio posle Milana nesto lepo i novo,klub PSZ ,koji moze postati ovom mladom golmanu sudbina….

    Pa kad si otvorio dusu sto ne kazes koji si ugovor trazio?!

    Njemu je krivo sto se sad svi ophode tako prema njemu sigurno ,nije klub kriv ,novi golman je angažiran kad je najavio raskid saradnje i on nikada nebi bio druga opcija to i sam zna

Postavi odgovor