Đorđe Pantić, golman koji je sa 23 godine hrabro uskočio u vatru i sačuvao mrežu Partizana protiv Reala predvođenog Zidanom, Bekamom, Figom, Robertom Karlosom, Ronaldom,…, trenutno je član stručnog štaba Nižnjeg Novgoroda.
Beograđanin je u grad koji mnogi zovu „Ruski Beograd” otišao sa Sašom Ilićem, a posle njegovog rastanka je ostao na zahtev golmana i ultimativnu naredbu nekadašnjeg saigrača:
Meridian sport te časti – registruj se i osvoji 5.000 dinara za sport i 500 besplatnih spinova!
„Bilo mi je glupo da ostanem, pošto me je Saša pozvao da dođem sa njim, ali mi je rekao: „Slušaj, ubio bih te ako ne ostaneš! Nisi moj prvi asistent da uvek ideš gde sam ja, nisam mogao da te pozovem u dva, tri kluba u kojima sam bio. Ostani ovde i gledaj da ostaneš što duže”, počeo je priču Pantić za Meridian sport.
Ekipa Nižnjeg Novgoroda u karantinu se pripremala za duel sa moskovskim Dinamom, a predah između obaveza bila je prilika da Đorđa Pantića upitamo da li je teže braniti Ligu šampiona ili večiti derbi.
„Liga šampiona je totalno druga dimenzija, jedna od najlepših stvari koju sam doživeo u karijeri. Imao sam sreće da dva puta branim u Ligi šampiona, sa Partizanom i sa Debrecinom. Te utakmice ostaju urezane večno. Takođe i večiti derbi ostaje zauvek u sećanju…”, kaže Pantić.
Zastaje na trenutak da podesi telefon i nastavlja:
„Nažalost igrao sam samo jedan večiti derbi, izgubili smo sa 3:0. To se desilo neposredno posle utakmice sa Realom, gde smo došli prilično emotivno ispražnjeni. Ali, nema opravdanja Crvena Zvezda je jednostavno bila bolja i zasluženo pobedila”.
Zatim poredi mečeve elitnog klupskog takmičenja u Evropi sa srpskom ’utakmicom svih utakmica’.
„Kad je derbi, pogotovo domaćim igračima je tenzija sigurno veća, jer derbi ste pratitili još kao dete. Ja sam svaki derbi emotivno doživljavao i kao klinac i kao akter. Ogroman je psihološki pritisak, jer derbi nosi emocionalni naboj, tu su navijači, pa mediji, uz rivalitet sve to stavlja dodatni teret. Pogotovo na golmana, jer jedna naša greška može da odluči utakmicu i nažalost zbog greške budeš obeležen čitav niz godina. Te utakmice su često tvrde sa malo golova, u nma moraš da ostaneš psihički mnogo jak i koncentrisan da bi izgurao tih 90 minuta”.
Zvezda je i pre plej ofa obezbedila titulu, Partizan je gotovo izvesno drugi. Crveno-beli su po svim parametrima apsolutni favoriti, ali u derbiju često papirnate prognoze ne važe.
„Partizan je u prošlom derbiju dokazao da to što su oni u ovom trenutku iznad nas ne znači da moraju i da nas dobiju. Smatram da naša najjača karika je upravo golman, po mom nekom mišljenju je čuvar mreže najbolji igrač Partizana. Iskreno se nadam da će naći neki način da iz ove utakmice izađu kao pobednici”
Na konstataciju da Aleksandru Jovanoviću svakako želi da nema puno posla nadovezuje se:
„Naravno, ali ne mislim da će u ovom slučaju tako i biti. Trenutno sam navijač, ali sam dosta godina bio tu i nisam zadovoljan kako izgledamo na terenu”.
Na kraju razgovora zamolili smo ga da nam ispriča anegdotu iz detinjstva sa Deda Mrazom.
„Kad sam bio mali tata me je vodio na utakmice Partizan, pošto moja cela porodica navija za crno-bele. Nekako sam uvek bio opčinjen golmanima, jer su imali drugačiji dres, skupljao sam tada njihove dresove. A pokojna majka me je vodila na novogodišnje skupove za decu na njenom poslu, na kojima je Deda Mraz ’donosio poklone’, pa te stavi na krilo i pita nekoliko pitanja… Mislim da sam imao šest godina kad me je Deda Mraz upitao šta ću da budem kad porastem i kad sam bez premišljanja rekao: ’Biću Omerović’! Kad sam igrao u Nemačkoj, neke 2007, bili smo na pripremama u Turskoj i sreo sam Omera koji je bio trener Ankare. I kad sam mu ispričao tu anegdotu čovek je ’crkao od smeha’. To sećanje na detinstvo mi je ostalo onako baš upečatljivo”.
Na našem Jutjub kanalu pogledajte kako je Đorđe Pantić opisao ruski Beograd, kao i šta je rekao o učinku Dejana Stankovića i Marka Nikolića.
Bonus video:



vanicdusan01
Naravno da je teže braniti kad igraš utakmicu Lige šampiona, brate to je najvažnije takmičenje, derbi se tu ne može meriti.