Drama u borbi za opstanak: Samardžić od tragičara do heroja, Udineze u 104. minutu stigao do velikog boda

Udineze je protiv Empolija u direktnom okršaju dva tima koja se bore za opstanak “preživeo” rolerkoster emocija. Tim Fabija Kanavare bio je na komopcima, gubio posle jedanesterca koji je skrivio Lazar Samardžić u 90. minutu ali je srpski reprezentativac duboko u sudijskoj nadoknadi ispravio grešku koja je mogla skupo da košta tim iz Udina.

U 104. minutu posle skrivljenog jedanesterca reprezentativac Srbije preuzeo je odgovornost i pogotkom sa bele tačke doneo svom timu potencijalno zlata vredan bod u borbi za opstanak.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Imao je Udineze priliku da trijumfom na svom terenu obezbedi opstanak. U meču protiv direktnog konkurenta sa opstanak, Empolija trijumf bi “Zebrama” doneo nedostižna četiri boda, ali kao da je takav pritisak “zavezao” noge domaćem timu.

Udineze se tokom većeg dela utakmice branio, opredelivši se za defanzivu. Kazna za takav plan meča, ujedno i nagrada za izabranike Davidea Nikole stigla je u 90. minutu. Lazar Samardžić je napravio prekršaj u šesnaestercu i poslao Embajea Nijanga na belu tačku. Napadač gostiju je jedanesterac rutinski iskoristio za muk na Friuliju.

Ipak, u nadoknadi se fortuna osmehnula srpskom reprezentativcu. Po isteku prvobitno dosuđenih pet minuta, sudija Marko Guida je faul u devetom minutu nadoknade posle intervencije VAR-a dosudio kao jedanesterac. Odgovornost je preuzeo Samardžić i pogotkom prešao put od tragičara do heroja.

Ekipa sa “Friulija” se na kolo pre kraja prvenstva na Čizmi nalazi iznad crte sa bodom više od današnjeg rivala. S ozbirom da Samardžića i saigrače očekuje izuzetno teško gostovanje Frozinoneu, još jednom “davljeniku” u poslednjem kolu današnji rezultat dodatno dobija na značaju.

S druge strane Empoli je pred ozbiljnim izazovom jer će protiv Rome pokušati da izbori mesto u eliti i naredne sezone.

Ishodom meča u Udinama, kao i pobedom Frozinonea u Monci (1:0) Sasuolo je i zvanično ispao u Seriju B i tako se pridružio odavno prežaljenoj Salernitani.

U poslednjem kolu za opstanak će se boriti Empoli, Udineze i Frozinone i potencijalno Verona ukoliko ne iskoristi meč-loptu protiv fenjeraša Salernitane u ponedeljak.