Reprezentacije Srbije i Švajcarske igraju odlučujući duel u petak od 20 sati u meču 3. kola Grupe G na Svetskom prvenstvu u fudbalu.
Reč je o duelu dve ekipe koje su se sastale i na prethodnom Svetskom prvenstvu, koji se održavao u Rusiji 2018. godine i privukao dosta pažnje zbog kontraverznih događaja koja su se desila tokom duela, ali i eliminacije reprezentacije Srbije sa turnira.
Novinar sa portala Blick.ch Kubilaj Turkilmaz analizirao predojaći meč, koji će takođe odlučivati učesnika nokaut faze Mundijala.
– Videli ste u meču Brazila i Švajcarske da možemo da igramo protiv bilo kog tima na svetu. Imamo sposobnost da budemo baš pametni – počinje svoje izlaganje Turkilmaz i dodaje:
– Embolu je bilo teško u napadu jer je bio izolovan, u sredini Džaka, So, Frojler i Rider su uradili svoj posao. Svi su jaki odbrambeno.
Dao je i svoju analizu srpskih reprezentativaca.
– Stavio bih Okafora u startnih 11, umesto Vargaša, a ostavio bih Šaćirija kao džokera za drugi deo meča i ostavio bih ga kada bude prostora. Trebalo bi držati loptu izvan šesnaesterca. Srpski ofanzivci, Kostić, Mitrović i Sergej Milinković-Savić nisu najbrži. Ali, tehnički su neverovatno jaki i pametni. ne smete da ih pustite blizu gola.
Slabu tačku Srbije Turkilmaz vidi u odbrani.
– Pozadi je Srbija ranjiva. Tako, trebalo bi igrati ofanzivno, sa dosta brzine da bi se dobio meč. Igranje na nerešeno nije opcija za nas.
Džaka i Šaćiri su bili centralne figure kontraverznih i ružnih scena na prethodnom mundijalskom susretu ovih ekipa. Ipak, švajcarski vidi samo srpske igrače kao potencijalne provokatore.
– Provokacije Srba su moguće. Ali, naš tim je dovoljno zreo i mentalno jak, Džaka i Đaćiti će se uzdići iznad toga. Ipak, biće emotivno. Očekujem bornu kao da je finale. Očekujem i dosta žutih kartona. Mislim da mi to možemo, biće lakše nego pre četiri godine. Da, mi mo favoriti. Ali, neću to reći glasno – zaključuje švajcarski novinar.
FUDBALER ŠVAJCARSKE PORUČUJE: “Mnogo toga se promenilo, Srbija sjajna u ofanzivnoj liniji”!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Katar uzivo | Pitali smo navijace 🇦🇷 Argentine i 🇵🇱 Poljske ko je bolji | Messi ili Lewandowski?



emir
Neka se svi uzdignu iznad provokacija,nega odigraju muski i sportski mec ,bez politicke obojenosti!!!!
tijana
Ma da bre bas smo mi ti sto provociraju
david
Ma mi da igramo nasu igru i pobedimo pa neka oni prozivaju
david
Ne znam samo ko u svakoj izjavi pominje Srbiju i provocira