Ernesto Valverde saopštio je da će na kraju sezone napustiti Atletik Bilbao, klub u čijoj je istoriji upisao najviše utakmica kao trener. Iskusni stručnjak će u nedelju protiv Betisa čak 495. put predvoditi ekipu sa klupe, a odluku o odlasku potvrdio je u video poruci objavljenoj na društvenim mrežama kluba.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Valverde, kome ugovor ističe krajem juna, nije obrazložio razloge rastanka, poručivši samo da već neko vreme razmišlja o toj odluci. Sa Bilbaom je bio vezan i kao igrač, pošto je šest godina nosio dres baskijskog kluba, dok je trenersku funkciju obavljao u tri mandata – od 2003. do 2005, od 2013. do 2017. i ponovo od 2022. godine.
Tokom poslednjeg boravka na klupi Atletika osvojio je Kup kralja 2024. godine, dok je u karijeri vodio i Barselonu, sa kojom je osvojio dve titule prvaka Španije, 2018. i 2019. godine. Pored toga, bio je trener Olimpijakosa, Espanjola, Viljareala i Valensije.
BONUS VIDEO:



andjela
Vec se zamorio pored svih uspeha iz ovog kluba,i logicno je da mora da promeni sredinu….