Rosoneri u Firenci zaplesali po notama Portugalca

Moć i dominacija Intera u tekućoj takmičarskoj sezoni na “Čizmi” ne meri se samo u izvarednim partijama i rezultatima, već i činjenici da sebi u finišu sezone mogu da dozvole luksuz “kiksa” zahvaljujući zavidnoj bodovnoj prednosti. Ipak, Neroazuri i dalje drže “pun gas” i jurišaju ka odbrani titule, a jedinu koliko, toliku pretnju po “krađu” Skudeta predstavlja im gradski rival – Milan.

Rosoneri su upisali tri boda na teškom gostovanju u Firenci, gde su zaplesali po notama Rafeala Leaa i uz utakmicu više, prišli Neroazurima na jednocifrenih -9. Orkestar dirigenta Stefana Piolija slavio je sa 1:2 protiv izuzetno neugodne Fiorentine.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDIpotpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

Pokazala je Viola zube, neretko ozbiljno pretila i čak bila na dobrom putu da pokvari planove velikanu sa “San Sira, ali u odlučujućim momentima na video je isplivao individualni kvalitet udarnih snaga Rosonera.

Mreže su ostale netaknute u prvom poluvremenu, ali prilično nezanimljivu sliku u očima publike promenio je sjajni Ruben Loftus Čik. Izdanak Čelsijevog omladinskog pogona je nastavio da demonstrira zbog čega se svojvremeno na “Stamford Bridžu” toliko verovalo u njegove sposobnosti. Povremeni engleski reprezentativac je pomno pratio akciju njegovih saigrača po desnom boku. Čukueze je atraktivno uposlio Rafaela Leaa, da bi Portugalac loptu poslao na ivicu peterca. Iskoristio je Loftus Čik činjenicu da je Milenković zakasnio sa “klizanjem” i loptu lagano prosledio u mrežu.

Ekspresno je odgovorio sastav u ljubičastoj opremi. Alfred Dankan nije mnogo razmišljao posle dodavanja Beltrana i pogodio je za izjednačenje već u 50. minutu meča.

Nije dugo trajala radost ni domaćih pristalica. Opet je slavlje pokvario nezaustavljivi Rafael Leao. Poput najbržih atletičara umakao je odbrani ljubičastih, veoma spretno prevario golmana i postavio konačnih 1:2.

Reprezentativac Srbije, Nikola Milenković, odigrao je ceo meč za poraženi tim, dok je u pobedničkom sastavu šansu od 82. minutu dobio Luka Jović.