Jedna era je završena, a nova može da počne – Čelsi je dobio novog vlasnika.
Klub je u zvaničnom saopštenju objavio kako je za 4,5 milijardi evra Roman Abramovič preneo svoja vlasnička prava na američkog biznismena Toda Bolija i njegove partnere.
– Čelsi mođe da potvrdi da se postigao ugovor za dobijanje novih vlasnika, na čelu sa Todom Bolijem, „Klirlejk kapitalom”, Markom Valterom i Hansjergom Visom – navodi se u saopštenju.
Kako bi se posao ozvaničio potrebno je da Premijer liga i vlada Ujedinjenog kraljevstva izdaju neophodne dozvole, ali je to samo pitanje trenutka i formalnosti.
Tod Boli u svom vlasništvu već ima jedan klub – bejzbol tim Los Anđeles Dodžers, a od 4,5 milijardi evra za koliko je kupio Čelsi, čak dve milijarde će biti isplaćeno kroz investicije u klub što je bila izričita želja Romana Abramoviča. Najveći deo tog novca otići će na renoviranje „Stamford bridža” ali i na nove ugovore igračima i stručnom štabu.
Svi detalji oko prodaje trebalo bi da budu gotovi do kraja maja, a sve će morati da se desi do 31. maja kako bi Čelsi dobio dozvolu da se takmiči naredne sezone.
Čelsi će ovog vikenda u Premijer ligi igrati protiv Vulverhemptona (subota, 16.00), a najbolje kvote za ovaj meč možete pronaći u kladionici Meridian
NASTAVLJA DA DOMINIRA: Pantović asistirao, Bohum ponovo slavo! (VIDEO)
OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Marko Filipović – Previše sam viralan, Wikipedia misli da sam fudbaler! EP25



ema
Bitno je da je konacno Celsi dobio vlasnika!!!