RASTANAK: Solbaken dobio otkaz u Kopenhagenu, možda i zbog šok ispadanja

Stale Solbaken više nije trener Kopenhagena.

Razlog zbog kojeg je uprava kluba odlučila da se zahvali su “nezadovoljavajući rezultati” u danskom šampionatu. Ekipa je trenutno na devetom mestu sa četiri boda iz četiri meča. Vodeći Brondbi ima 12.

-Stale je bez sumnje najuspešniji trener u istoriji kluba, a rezultati su bili impresivni. Svi dugujemo veliku zahvalnost za neverovatan napor koji je pružio klubu. Ali moramo da konstatujemo da rezultati u ovoj godini nisu zadovoljavajući. Zbog toga moramo da učinimo nešto. Staleu želimo sve najbolje – rekao je predsednik Upravnog odbora Kopenhagena Bo Rigard.

Ekipu će privremeno voditi bivši kapiten, sada član uprave Vilijam Kvist, kao i Hjalte Bo Noregard, trener omladinaca. Ubrzo će biti doneta odluka i o trajnijem rešenju.

Na ovakvu odluku uprava se verovatno odlučila i zbog nedavnog (šokantnog) ispadanja iz kvalifikacija za Ligu Evrope, od Rijeke. Tada je Solbaken preuzeo sve na sebe.

-Najmračniji dan u 11-12 godina koliko sam u klubu. Preuzimam odgovornost na sebe, nismo tako hteli da igramo. Ovaj poraz će naštetiti i kratkoročno i dugoročno – kazao je Solbaken posle eliminacije.

Tada se i 50-ak navijača skupilo ispred stadiona zahtevajući razgovor sa igračima i trenerom. Kopenhagen je eliminisan i od strane Crvene zvezde, prošle godine u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

BAJEVIĆ PRED OTKAZOM Bivši selektor Srbije kandidat za selektora BIH!


OBAVEZNO POGLEDAJTE: Dejan Milojević intervju: U NBA se lakše ide preko Mege nego preko Partizana | MOJ UGAO

59 Komentara

    Hvale ga kao trenera a krive nezadovoljavajucim rezultatima.Kakav besmislen komentar…

    Niz losih rezultata… Negde moraju da se dese promene. U takvim situacijama obicno prvo strada trener

    Slabe rezultate belezi,ispao od Rijeke,zasluzen otkaz

    Možda su trebali da ga opuste još pre, jer njegovom igrom nisu ništa postigli, bili su jako loši, ali kad je došao novi trener sve je drugačije i bolje

    Koji novi trener je dosao?? On je trener Kopenhagena 11 godina i dosta uspeha je postigao do sada..

    Ne znam zasto su ga sad orpustili, trebali su pre mesec dana mozda bi se sa novim trenerom kvalifikovali u grupnu fazu i igrali Evropu

    Poslednja slamka spasa su mu bile kvalifikacije i prolaz u grupnu fazu, cim to nije ispunio normalno je da ce da ga smene

    Bilo je vidjeno da ce biti na izlaznim vratima, mnogo je lose rezultate zabelezio u poslednje vreme

    Kopenhagen je veliki klub,i ako ne igraju evropu neke godine onda je situacija mnogo teska,sebe su vec videli u ligi evrope i vec neki novac na racunu,ali to se nije desilo i to je veliki udarac za njih,i nesto je moralo da se desi,uglavnom stradaju treneri kao i sada

    Mislim da su ti isti treneri i krivi za to, imali su odresene ruke da dovedu pojacanja i spreme ekipu nisu to uradili i epilog se zna smena trenera

    Kostali ga losi rezultati unazad par sezona u Evropskim takmicenjima.

    Nedopustivo je da takav klub bude tek na devetom mestu, nije ni čudo što je dobio otkaz

    Upravo tako mnogo lose su zapoceli sezonu a o kvalifikacijama da ne pricam

    Lako je kriviti druge.Pomocni trener da im popravi kondiciju bi bio od koristi..

    Samo me zanima kog bi trenera mogli da angazuju… svakako nisu neki rezultati red je i nekog igraca jos da kupe 😀

    Ako musle da stignu prikljucak i vrate se na vrh tabele moraju da se pojacaju inace ova sezona moze da im bude fatalna da ne budu u prvih pet ekipa na kraju

    Nije im trener kriv sto zbog korone niko nije mogao da trenira XD

Postavi odgovor