SAŠA OBRADOVIĆ ZADOVOLJAN: Izdominirali smo

Košarkaši Crvene zvezde sinoć su ostvarili prvu pobedu u Evroligi. U Beogradu su bolji bili od španske Baskonije rezultatom 90:73, dovoljno za zadovoljstvo trenera Saše Obradovića.

Nakon trijumfa, Obradović je govorio o značaju pobede, ali i nedostatku navijača.

– Ovo je posebna pobeda za mene, kao trofej. Prva za mene u ovom takmičenju, nažalost bez navijača. Igramo za njih, tako da je ovo tužno. U prvom delu odigrali smo vrlo jaku odbranu. Jedini problem je bio napadački skok. Izdominirali smo u svim segmentima gotovo svih 40 minuta-, smatra Obradović.

Ipak, pronašao je Obradović i štra da zameri svojim igračima.

– Ja sam uvek za to da ono što dogovorimo moramo da ispunimo. Zbog davanja šuta Geidraitisu bio sam nezadovoljan, ali sa ovakvom pobedom ne mogu biti nezadovoljan.

Na startu takmičenja, gostovali su u Istanbulu, gde su poraženi od Fenerbahčea.

– Drugačije smo ušli u utakmicu. U Istanbulu smo igrali nestrpljivo i tada obično bivaš kažnjen protiv velikih ekipa. To je bila posledica nedostatka jakih utakmica u pripremnom periodu. Sada nadam se da ćemo na primeru ove utakmice videti kako treba da se igra-

Naredni period za igrače Zvezde biće izuzeto naporan. Dočekuju Žalgiris, pa sledio gostovanje Asvelu.

– Zbog toga je bitno da imamo svakog uključenog igrača. Napadamo svakog, ali treba i da sačuvano energiju, da rasporedimo minute-

Poslednje pojačanje Crvene zvezde u ovoj sezoni je povratnik Tejlor Ročesti, čiji se debi očekuje.

– Videćemo kada bude došao. S obzirom da smo već sarađivali, privatno je odnos ostao dobar. Za njega nema problema što se sistema tiče, on to razume. Nešto može, a nešto ne može-, zaključio je Saša Obradović.

Zvezda razbila šampiona Španije i ostvarila prvu pobedu u Evroligi

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Dejan Milojević intervju: U NBA se lakše ide preko Mege nego preko Partizana | MOJ UGAO

12 Komentara

    Sjajno su igrali i treba da budu zadovoljni zbog toga.. Ali ovo je tek pocetak, treba jos da rade na usavrsavanju igre.

    Verujem u njih, znam da ce igrati sve bolje. Napreduju. Vidi se da ih trener usmerava na pravi put, ako nastave ovako niko nece mocci da ih zaustavi.

    Sasa je u pravu! Zvezda zaista dominira! Nikad jace i lepse nisu igrali.

    Videlo se da smo u nekom grcu protiv Fenera. Sinoc je to bilo mnogo, mnogo bolje. Sa onakvom igrom Zvezda moze svima da parira

    Odlican je Sale trener,napravice on velike uspehe

    Dobro su odigrali baš su se popravili od prethodnih mečeva i to dosta bolje, samo da ovako nastave do kraja

    skroz druga igra nego od prenekoliko dana u Turskoj,ono nije licilo na Zvezdu i bilo je uzaas,sto se videlo po Obradovicu koliko je penio pored terena,kao da su igrale dve razlicite ekipe,mnogo im je bila potrebna ova pobeda

    Dobiće i Žalgiris u sledećem kolu

    Istambul je dokaz da moraju timski da igraju bez rasejanosti i sa dobrom tehnikom.Dokazali su poboljsanje 🙂

    Nikad ne treba biti u potpunost izadovoljan,jer tako tim nece napredovati.

    Bravooo!!! Ovaj rezultat vec mozemo nabiti na nos 😀 Sad pocinje onaj zanimljivi deo

Postavi odgovor