Boateng: Kovač mi uopšte nije verovao, sada je mnogo bolje

Džerom Boateng, bivši reprezentativac Nemačke, ne seča se po dobrom perioda kada je trener Bajern Minhena bio hrvatski stručnjak, Niko Kovač.

Standardni prvotimac Bavaraca, nije uspeo da svoj status zadrži i pod komandnom palicom Hrvata.

– Uvek sam se borio poslednjih godina, čak ako i podrške bivšeg trenera nije bilo – rekao je Boateng.

Kovač je u novembru 2019. godine, zbog lošije igre ekipe, smenjen sa mesta trenera, a njegov naslednik, Hans Flik, vratio je Boatenga u tim.

– Objašnjenje je jednostavno. Potrebno mi je poverenje trenera i njegovog stručnog štaba. Sada to opet imam. Čak i pre Flikove ere trenirao sam dobro i naporno, ali nisam dobijao pravu priliku da uđem u ritam. To je teško za svakog igrača – zaklučio je Boateng.

Visoki centralni bek ove sezone je igrao na 18 utakmica.

U klub je stigao 2011. godine iz Mančester sitija. Prethodno je nosio dres Hamburga i Herte.

“Izvadio je papir, nacrtao čitav tim i rekao: Sa tobom osvajamo titulu!”

OBAVEZNO POGLEDAJTE – SPORTSKE PRIČE Pirlo: Spavao sam i igrao igrice, a onda osvojio Mundijal

28 Komentara

    Dobar je trener, ali nije za saradnju

    Bezveze, čovek je zaslužio mesto u timu.

    Džerom i nije neki kvalitetan fudbaler

    Hans Flik ima poverenje u Boatenga,možda se sada fudbaler pokaže u boljem svetlu.

    Zar mu je ovoliko vremena trebalo da to shvati.

    mislim da je nepravedno zapostavljen,bio je jedan od igraca u najboljoj formi ali neko je morao da plati ceh za lose igre celog tima

    Niko ne može da upropasti onakav klub kao Niko. Ali šta da se radi svako je Kovač tuđe sreće….

    Uvek je bila najbitnija komunikativnost i odnos trenera sa igracima ako toga nema ekipa je haos !

    Devet godina u Bajernu je nešto.

    Iskreno mislim da Boateng kod Flika više igra zbog kadrovskih problema koji postoje u zadnjoj liniji odbrane Bayerna! Hernandez nije skroz fit, Martinez nije klasicni stoper, pritom izvesno i odlazi iz kluba, a Zule je povredjen!

    Sjajan štoper, u top 15 na svetu

    Kad se dovodio u vezi sa Liv dok nije igrao kod Kovača

    Trebalo mu je vreme dok shvati da moze da mu veruje, nista cudno

    normalno za sve treba vreme 😀

    Odlicna stoper koji je cesto podcenjivan.

    Nije dobar igrac, trazi opravdanja za sebe

    Nije imao dovoljno samopouzdanja i nije se nesto pokazalo

    Kada trener ne nadje zajednicki jezik sa igracem tu nema uspeha

    Velika je greska sto neki treneri imaju los pristup umesto da uzdignu skroz spuste igraca

    Upravo tako, i onda igrac izgubi samopouzdanje

    Svakom moze da ne legne trener i to je normalno

    Slazem se, treba vremena za sve da dodje na svoje

    Išao si mnogo napred sa loptom brate, to se kovacu nije svidjalo

    Niko ti ne bi verovao, los igrac previse

    Da je barem sam sebi verovao bolje bi prosao

    Izgleda da je moralo da prodje neko vremee

Postavi odgovor