Džerom Boateng, bivši reprezentativac Nemačke, ne seča se po dobrom perioda kada je trener Bajern Minhena bio hrvatski stručnjak, Niko Kovač.
Standardni prvotimac Bavaraca, nije uspeo da svoj status zadrži i pod komandnom palicom Hrvata.
– Uvek sam se borio poslednjih godina, čak ako i podrške bivšeg trenera nije bilo – rekao je Boateng.
Kovač je u novembru 2019. godine, zbog lošije igre ekipe, smenjen sa mesta trenera, a njegov naslednik, Hans Flik, vratio je Boatenga u tim.
– Objašnjenje je jednostavno. Potrebno mi je poverenje trenera i njegovog stručnog štaba. Sada to opet imam. Čak i pre Flikove ere trenirao sam dobro i naporno, ali nisam dobijao pravu priliku da uđem u ritam. To je teško za svakog igrača – zaklučio je Boateng.
Visoki centralni bek ove sezone je igrao na 18 utakmica.
U klub je stigao 2011. godine iz Mančester sitija. Prethodno je nosio dres Hamburga i Herte.



Nina
Dobar je trener, ali nije za saradnju
Ruki
Los igrac
Filip
Bezveze, čovek je zaslužio mesto u timu.
Mića3
Džerom i nije neki kvalitetan fudbaler
Zorica
Hans Flik ima poverenje u Boatenga,možda se sada fudbaler pokaže u boljem svetlu.
Peca
Zar mu je ovoliko vremena trebalo da to shvati.
Denis
Poverenje se stice vremenom 🙂
Teo13
mislim da je nepravedno zapostavljen,bio je jedan od igraca u najboljoj formi ali neko je morao da plati ceh za lose igre celog tima
DuLE
Niko ne može da upropasti onakav klub kao Niko. Ali šta da se radi svako je Kovač tuđe sreće….
Orfanela
Uvek je bila najbitnija komunikativnost i odnos trenera sa igracima ako toga nema ekipa je haos !
Goran 85
Devet godina u Bajernu je nešto.
Dr Mo
Iskreno mislim da Boateng kod Flika više igra zbog kadrovskih problema koji postoje u zadnjoj liniji odbrane Bayerna! Hernandez nije skroz fit, Martinez nije klasicni stoper, pritom izvesno i odlazi iz kluba, a Zule je povredjen!
crno bela ovca
Sjajan štoper, u top 15 na svetu
pfc
Kad se dovodio u vezi sa Liv dok nije igrao kod Kovača
Leopold
Trebalo mu je vreme dok shvati da moze da mu veruje, nista cudno
Denis
normalno za sve treba vreme 😀
Garinca
Odlicna stoper koji je cesto podcenjivan.
Aki
Nije dobar igrac, trazi opravdanja za sebe
Sale
Nije imao dovoljno samopouzdanja i nije se nesto pokazalo
Sanja
Kada trener ne nadje zajednicki jezik sa igracem tu nema uspeha
Aleksandra
Velika je greska sto neki treneri imaju los pristup umesto da uzdignu skroz spuste igraca
Marko
Upravo tako, i onda igrac izgubi samopouzdanje
Gedza
Svakom moze da ne legne trener i to je normalno
Dusan
Slazem se, treba vremena za sve da dodje na svoje
Kaligula
Išao si mnogo napred sa loptom brate, to se kovacu nije svidjalo
Nemanja
Niko ti ne bi verovao, los igrac previse
Aleksandra
Da je barem sam sebi verovao bolje bi prosao
Pirke
Izgleda da je moralo da prodje neko vremee