Čelnici grada Užice žele da Gradski stadion ponese ime srpskog trenera koji je preminuo u ponedeljak, Radomira Antića.
Antić je rođen u Žitištu, a kao šestogodišnjak se preselio u Užice.
Prve fudbalske korake napravio je u Slobodi iz Užice (1967—1968), a zatim je prešao u Partizan, u kom je proveo najveći deo karijere.
Čelnici grada na Đetinji su pokrenuli inicijativu da Gradski stadon u Užicu ubuduće ponese ime “Radomir Antić”.
“RADI… GOL! SITI ISPADA!” Emotivan oproštaj kluba gde je Antić legenda
Podsetimo, tokom trenerske karijere, između ostalog, Antić je predvodio sva tri velikana španskog fudbala.
Najveći uspeh ostvario je sa Atletikom, sa kojim je 1996. godine osvojio duplu krunu, zahvaljujući čemu je ušao u izbor za najboljeg trenera “jorgandžija” u istoriji.
Bivši selektor Srbije je za vreme svog mandata na klupi “orlova” stvorio kult reprezentacije i ekipu odveo na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi.
Nadamo se da će ova peticija imati pozitivan epilog, jer Antić nešto ovako sigurno zaslužuje!



Consigliere
I trebaaa bilo bi lepo
Vlada
Ovo je lepa vest, bravo za Užice, Mister je to zaslužio.
Darko
Samo da ne ostane sve prica
Ogi
Sigurno je zasluzio da neki sportski objekat nosi njegovo ime
Miso
Zasluzio je
Step
Premali je to stadion da ponese ime takve veličine
Denis
Svakako za 2010tu godinu je zasluzio barem nesto…ali ne samo za to nego i za sve uspehe njegove kroz citavu igracku i trenersku karijeru 🙂
Vlada
Nadam se da ce ovako i biti,covek je legenda zasluzio je
Dovla
Zasluzio jee
Dusan
Svaka cast, Antic nista manje nije zasluzio.
Milance
To je najmanje što je zaslužio
Boki
On je to i zaslužio i vise
steva
Velika legenda. Mislim da srbija ne sme da zaboravi na ovog velikana. Iskreno se nadam da ce ova peticija proci!!!
Paja
Svakako da zasluzuje. Bio je to veliki covek i velika legenda Partizana.
Nikola
Samo jedno cu reci Atletiko, Real i Barsu je vodio. To sve govori o coveku. Svaka cast Slobodi iz Uzica.
bojanicaaaaaa
vrhunski strucnjak,zasluzio je
Dušan
Svaka čast za odluku, jedan je RADOMIR ANTIĆ
Ćofi
Zadužio nas je, to je najmanje što može da se uradi
Mister
Srbija je najlepši fudbal igrala dok je on bio selektor, i treba da nosi ime po njemu
Toza
Legenda Partiana i reprezentacije Srbije! Jedan je MISTER!
Boba
Zaslužio je i više od toga,ne samo Užice da ima takav predlog…
Janko
Veličina,ljudina… Treba mu se odužiti
Bube
Legenda od čoveka,nema šta nego da nosi njegovo ime.
Milan
Takve predloge treba podržati!!!!
Pedja
Svaka čast za tu inicijativu. Hvala mu na pobedi istorijskoj protiv nemaca!!!
Mira
Bravo za predlog,tako treba. Legenda od čoveka
Aleksandar
Svaka cast uzice, zasluzio je, legenda se ne zaboravlja
Zoran
Legenda! Treba mu se odužiti
Gagi
Gospodin,i to veliki. Zaslužio je
Slave
Zaslužio je.
Duka
Svaka cast. Nadam se da nece ostati samo na ovome, jer on zasluzuje i vise.
Vladimir
Bravo za odluku. Takva fudbalska velicina to i zasluzuje.
Slavisa
Svaka cast gradu Uzice za ideju? Svakako da ovakav velikan zalsluzuje da neki stadion ponese njegovo ime?
Nemanja
Potpuno zasluženo … čovek je davno zasluzio takvu cast !!!
Filip
Svaka cast, legenda treba da dobije tu cast!
Јово
Требало би и Фудбалски савез Србије да се на прикладан начин одужи овом човеку-легенди а не само град Ужице.
drasko
Sve pohvale, tako se to radi!
Dusan
BRAVO LJUDI,SVAKA CAST ZA OVO!
Zbr
Gospodin Radomir Antić bio je čovek koji je kako na terenu tako i van njega pokazao kako treba da se ponaša osoba koja predstavlja Partizan..
Sindjelic
Bravo za Uzice…dobra odluka!
Marija S
..Orlovi su 2010 godine, debitovali na svetskim prvenstvima protiv Nemacke, pod vođstvom Radomira Antića ?Bilo je to prvi put od osamostaljenja, da Srbija učestvuje na mundijalima..Plasman na Mundijal na “crnom kontinentu” bio je praćen opštom euforijom, a “Čovek fudbala”, izazvao je opštu “mobilizaciju”..