ZA APLAUZ! Jedan srpski stadion mogao bi da dobije novo ime

Čelnici grada Užice žele da Gradski stadion ponese ime srpskog trenera koji je preminuo u ponedeljak, Radomira Antića.

Antić je rođen u Žitištu, a kao šestogodišnjak se preselio u Užice.

Prve fudbalske korake napravio je u Slobodi iz Užice (1967—1968), a zatim je prešao u Partizan, u kom je proveo najveći deo karijere.

Čelnici grada na Đetinji su pokrenuli inicijativu da Gradski stadon u Užicu ubuduće ponese ime “Radomir Antić”.

“RADI… GOL! SITI ISPADA!” Emotivan oproštaj kluba gde je Antić legenda

Podsetimo, tokom trenerske karijere, između ostalog, Antić je predvodio sva tri velikana španskog fudbala.

Najveći uspeh ostvario je sa Atletikom, sa kojim je 1996. godine osvojio duplu krunu, zahvaljujući čemu je ušao u izbor za najboljeg trenera “jorgandžija” u istoriji.

Bivši selektor Srbije je za vreme svog mandata na klupi “orlova” stvorio kult reprezentacije i ekipu odveo na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi.

Nadamo se da će ova peticija imati pozitivan epilog, jer Antić nešto ovako sigurno zaslužuje!

PAUNOVIĆ O ANTIĆU: “Pomogao mi je da postanem trener i bolji čovek”

41 Komentara

    Ovo je lepa vest, bravo za Užice, Mister je to zaslužio.

    Sigurno je zasluzio da neki sportski objekat nosi njegovo ime

    Premali je to stadion da ponese ime takve veličine

    Svakako za 2010tu godinu je zasluzio barem nesto…ali ne samo za to nego i za sve uspehe njegove kroz citavu igracku i trenersku karijeru 🙂

    Nadam se da ce ovako i biti,covek je legenda zasluzio je

    Svaka cast, Antic nista manje nije zasluzio.

    Velika legenda. Mislim da srbija ne sme da zaboravi na ovog velikana. Iskreno se nadam da ce ova peticija proci!!!

    Svakako da zasluzuje. Bio je to veliki covek i velika legenda Partizana.

    Samo jedno cu reci Atletiko, Real i Barsu je vodio. To sve govori o coveku. Svaka cast Slobodi iz Uzica.

    vrhunski strucnjak,zasluzio je

    Svaka čast za odluku, jedan je RADOMIR ANTIĆ

    Zadužio nas je, to je najmanje što može da se uradi

    Srbija je najlepši fudbal igrala dok je on bio selektor, i treba da nosi ime po njemu

    Legenda Partiana i reprezentacije Srbije! Jedan je MISTER!

    Zaslužio je i više od toga,ne samo Užice da ima takav predlog…

    Veličina,ljudina… Treba mu se odužiti

    Legenda od čoveka,nema šta nego da nosi njegovo ime.

    Svaka čast za tu inicijativu. Hvala mu na pobedi istorijskoj protiv nemaca!!!

    Bravo za predlog,tako treba. Legenda od čoveka

    Svaka cast uzice, zasluzio je, legenda se ne zaboravlja

    Svaka cast. Nadam se da nece ostati samo na ovome, jer on zasluzuje i vise.

    Bravo za odluku. Takva fudbalska velicina to i zasluzuje.

    Svaka cast gradu Uzice za ideju? Svakako da ovakav velikan zalsluzuje da neki stadion ponese njegovo ime?

    Potpuno zasluženo … čovek je davno zasluzio takvu cast !!!

    Svaka cast, legenda treba da dobije tu cast!

    Требало би и Фудбалски савез Србије да се на прикладан начин одужи овом човеку-легенди а не само град Ужице.

    Gospodin Radomir Antić bio je čovek koji je kako na terenu tako i van njega pokazao kako treba da se ponaša osoba koja predstavlja Partizan..

    ..Orlovi su 2010 godine, debitovali na svetskim prvenstvima protiv Nemacke, pod vođstvom Radomira Antića ?Bilo je to prvi put od osamostaljenja, da Srbija učestvuje na mundijalima..Plasman na Mundijal na “crnom kontinentu” bio je praćen opštom euforijom, a “Čovek fudbala”, izazvao je opštu “mobilizaciju”..

Postavi odgovor