ČOVIĆ VODI U FINALE Vojvodina "preskočila" Brdo!

FK Vojvodina prvi je finalista Kupa Srbije pošto je na Banovom brdu savladala Čukarički minimalnim rezultatom 1:0.

Trenutak odluke na meču odigranom po kišnom danu u Beogradu dogodio se u 31. minutu kada je Nemanja Čović savladao Nikolu Petrovića.

Čović je iskoristio centaršut Nikole Drinčića i na drugoj stativi glavom postigao presudni gol za prvi finale Vojvodine posle šest godina.

Bivši fudbaler Proletera je i pre gola pokazao da je raspoložen za igru, ali je tek nakon nešto više od pola sata igre njegov napor urodio plodom.

Pokušao je trener domaćih Aleksandar Veselinović uvođenjem Petra Mićina umesto indisponiranog Ezea već u prvom poluvremenu.

Slično je učinio i sa Ibrahimom Endijaeom, ali to nije rezultiralo izjednačenjem.

Priliku da potvrdi pobedu svom timu imao je mladi Dejan Zukić u 85. minutu, ali je lopta pogodila prečku.

Vojvodini će ovo biti prvo finale posle 2014. godine kada je novosadski klub stigao do trofeja pobedom protiv Jagodine na stadionu u Humskoj.

Drugi polufinalni par čine Partizan i Crvena zvezda koji će od 20 sati početi svoj meč.

Branilac trofeja je ekipa Partizana koja je četiri puta uzastopno osvojila trofej najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Srbiji.

SEMEDO NA UDARU Portugalac “partijao” uprkos zabrani!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Veteran Felipe Rejes potpisao novi ugovor sa Realom | 17. SEZONA U KLUBU

BERLUSKONI ZOVE MILJENIKE Ibrahimović i Kaka prelaze u Moncu?

14 Komentara

    Sad dal je zasluzeno nzm, nisam nesto ispratio mec al da ocekivao sam pobedu Čuke

    Bice to zanimljiv dvomec Lala i beogradskih crno-belih…

    Pobedili su na iskustvo. Ipak su igrači Čuke premladi njihovo vreme tek dolazi.

    Cuka je po meni nezasluzeno izgubila! Diktirali su izabranici trenera Veselinovica tempo, bili bolji rival, ali ffortuna nije bila uz njih već uz Vojvodinu!

    Bravo za Vošu..Bice dobro finale protiv Partizana.Nadam se da ce Vojvodina osvojiti kup.

    Lalatovic je svoje Lale uigrao taman koliko treva za veceras 💪

    Ma tako je bre Vošo!! Jos Partizan i da gledamo lepo finale!! A i da meni parice legnu 😂😂

    bice crveno belo finale… Bravo za Vosu i Lalatovica

    Ja sam ocekivala prolazak Vojvodine 💪

    Čukarički me je skroz razočarao oborili me na tiket za 20 soma

Postavi odgovor