Engleska fudbalska liga (EFL) razmatra promenu termina prelaznog roka zbog epidemije koronavirusa.
On bi trebao započeti nakon završetka ovogodišnjih takmičenja na “Ostrvu” i trajao bi do kraja januara 2021. godine.
Većina klubova se zalaže za tu ideju, iako je nejasno kada će sezona uopšte biti završena.
Pre dve nedelje EFL je poručio kako bi sezona mogla da bude završena u roku od 56 dana. Od trenutka ponovnog pokretanja, dok nadležne vlasti na Ostvru još nisu postavile smernice za početak fudbala na najvišim nivoima.
BBC je objavio da je u sredu održan sastanak predstavnika EFL, Engleskog fudbalskog saveza (FA) i vođstva Premijer lige. Produženje prelaznog roka je bila glavna tačka dnevnog reda.
U isto vreme, sa neizvesnošću oko nastavka sezone, postavljaju se pitanja šta će biti sa postojećim ugovorima. Ali, i koliki će biti budžeti klubova za narednu sezonu.
Budući da FIFA donosi odluke u vezi sa promenama rokova, EFL će prvo morati da traži mišljenje krovne fudbalske organizacije.
Međutim, FIFA je već najavila da će biti “fleksibilna” u donošenju konačnih odluka. Zalažući se za regularnost i integritet takmičenja.



Dzoni NS
Lose resenje. Nepromisljena ideja. Tehnicki neizvodljivo.
Straja
Neka smisle sta ce i kako ce, ovako svaki dan neke nove ideje.
Jecika
Sasvim korektna odluka, samo da se odobri.
Zorica
Epidemija je napravila pravu pometnju.
DuLE
Nekako je ovo normalan potez. Nema možda potrebe da se uopšte ograničava vreme .
Kaca90
Opet nagadjanja i na kraju nista novo ne znamo.
Ancica
Ali je lepo da citamo o nagadjanjima, nekako nam je lakse sto se svasta nesto u njihovim glavama desava 🙂
Dragan81
Pa moraju da se prilagode ovoj situaciji, sta da se radi…
Racic
Prelazni rok se mora pomeriti al do januara nije izvodivo.
Igorconga
Uf, kakav bi zo metez bio, mislim da je neizvodljivo, da traje prelazni rok od Avgusta do Januara, moralo bi onda isti princip u celoj Evropi, zamislite da, dajem primer, odigrate dva kola u prvenstvu i onda vam se povredi jedan od najboljih igrača u timu, automatski bi mogli dovesti zamenu, kako bi se resavala registracija novih igrača za Ligu Sampiona ili Ligu Evrope, odigra opet dajem primer sa Dortmundom Haland tri kola u Ls, a zatim ga kupi Psg, jer se povredio na duže staze Neymar, prosto bi se kupovalo do iznemoglosti, tako da je ovo veoma loše resenje.
Tzki
Sve je to lepo od njih, a da li oni shvataju više da se ne zna kada ce početi nastavak sezone i kada će proći ovaj cirkus, oni se lomataju oko prelaznog roka, uopšte ih nerazumem
Lazar7
Ostaje da se vidi konacna odluka, za sad je sve neizvezno.
Aleksa
Mora tako sve u skladu sa epidemijom glupom
Slave
Do kraja januara 2021 je i realno da ovo zlo stane
aleksa
koja zbrka sa ugovorima i prelaznim rokom
Lazar 22
Fudbalska uprava ce naci najbolja resenja u to ne sumnjam. Prelazni rok treba da se produzi, a sto se tice fudbalera kojima istice ugovor naci ce se resenje i za njih
Ivan
I treba da se pomeei, pa nije ovo naivna situacija
Gvozdjen
Jasta brate svi se prilagodjavaju.
ogi92
nek pomere.. i treba…situacija nije naivna i ko zna sta jos moze da se desi….
mara86
samo nesto izmisljaju.. te ovo,te ono..zbunjuju ljude,a prepostavljam i sebe…
misha
nadam se da ce se dogovoriti i da ce sve da bude posteno..
Goxy
ala ce svi da se izmesaju odjedno…necemo znati koji tim gledamo…
Anonymous
hahahahaha, bice haosa posle ovoga
Dalibor
Pa i nije lose resenje, mada ako se nastave prvenstva pitanje kakav bi bio kvalitet fudbala.
Aleksandar
Stalno nesto izmisljaju ovi englezi, nek se malo ugledaju na nemce!
Maree
Pa dobro, treba predloziti sve moguce opcije i cekati nadlezne da odrade svoj posao i kazu dal je moguce ili ne.
Scar
Ovi englezi bi da uvek budu nešto posebni.
Fica
Prelazni rok ce morati da se pomeri svuda u Svetu,takva je situacija i to ce se desiti.
Slavisa93
Tako je, nazalost takva situacija je kod svih…
Mare86
Treba naci najbolje resenje
Petar
aj da vidimo sta ce FIFA odluciti.. da ne pricamo unapred..
Dostana
i do tada da ne daju nikakve informacije!
Djela
Simpatican predlog
zeljko1
sto da ne pa sve se i ovako pomera
Katarina
Nije loš predlog, e sad šta će od svega toga biti ostaje da se vidi
Ilija16
Videcemo sta ce biti na kraju
Goran
Propala im sezona,sve mora da se pomera
Zoki
Koliko će biti tehničkih problema samo kad se sve ovo sa pandemijom okonča. Na leto ističu ugovori, brdo igrača će biti slobodni a ko zna dal ce sezona do tada da se nastavi. Treba odigrati brdo mečeva u kratkom periodu zbog sledeće sezone, a gde su pripreme tek za sledeću sezonu a i transferi…. Kakva će gužva samo da nastane…
Baki
Mnogo je to problema. Ne znam koje je najpametnije resenje.
Luka 22
Nikome ne odgovara ovaka situacija koja nas je zadesila. Prelazni rok i treba da bude pomeren, a sto se utakmica tice verovatno ce se igrati na svaka tri dana
Djordje Djordjevic
Prelazni rokovi su uvek pod lupom sumnje o neregularnosti, a ovde ko zna sta ce sve biti…
NK
Dobar je plan, samo da fifa odobri to
Tomica
Nadamo se da hoce
Ilija16
Ma sigurno hoce
GORAN
Zaista je sada veoma teško biti u koži fudbalskih menadžera i klupskim upravama…. Kako da se ostane živ pitanje je sad….
Zoka
Kako biti pametan i doneti ispravnu odluku.
Vladan81
Samo da se ispostuje sve oko transfera… A mislim da nece.
Sladjan
Tako i treba?