Menja se prelazni rok u Engleskoj, čeka se mišljenje FIFA

Engleska fudbalska liga (EFL) razmatra promenu termina prelaznog roka zbog epidemije koronavirusa.

On bi trebao započeti nakon završetka ovogodišnjih takmičenja na “Ostrvu” i trajao bi do kraja januara 2021. godine.

Većina klubova se zalaže za tu ideju, iako je nejasno kada će sezona uopšte biti završena.

Pre dve nedelje EFL je poručio kako bi sezona mogla da bude završena u roku od 56 dana. Od trenutka ponovnog pokretanja, dok nadležne vlasti na Ostvru još nisu postavile smernice za početak fudbala na najvišim nivoima.

BBC je objavio da je u sredu održan sastanak predstavnika EFL, Engleskog fudbalskog saveza (FA) i vođstva Premijer lige. Produženje prelaznog roka je bila glavna tačka dnevnog reda.

U isto vreme, sa neizvesnošću oko nastavka sezone, postavljaju se pitanja šta će biti sa postojećim ugovorima. Ali, i koliki će biti budžeti klubova za narednu sezonu.

Budući da FIFA donosi odluke u vezi sa promenama rokova, EFL će prvo morati da traži mišljenje krovne fudbalske organizacije.

Međutim, FIFA je već najavila da će biti “fleksibilna” u donošenju konačnih odluka. Zalažući se za regularnost i integritet takmičenja.

MURINJO NAŠAO DESNOG BEKA Belgijanac sve bliže u Totenhemu?

OBAVEZNO POGLEDAJTE Fudbalski kutak iz karantina: EURO 1976. u Beogradu, klizanje Juge posle 2:0 protiv Nemaca i rađanje „panenke“!

48 Komentara

    Lose resenje. Nepromisljena ideja. Tehnicki neizvodljivo.

    Neka smisle sta ce i kako ce, ovako svaki dan neke nove ideje.

    Sasvim korektna odluka, samo da se odobri.

    Epidemija je napravila pravu pometnju.

    Nekako je ovo normalan potez. Nema možda potrebe da se uopšte ograničava vreme .

    Opet nagadjanja i na kraju nista novo ne znamo.

    Ali je lepo da citamo o nagadjanjima, nekako nam je lakse sto se svasta nesto u njihovim glavama desava 🙂

    Uf, kakav bi zo metez bio, mislim da je neizvodljivo, da traje prelazni rok od Avgusta do Januara, moralo bi onda isti princip u celoj Evropi, zamislite da, dajem primer, odigrate dva kola u prvenstvu i onda vam se povredi jedan od najboljih igrača u timu, automatski bi mogli dovesti zamenu, kako bi se resavala registracija novih igrača za Ligu Sampiona ili Ligu Evrope, odigra opet dajem primer sa Dortmundom Haland tri kola u Ls, a zatim ga kupi Psg, jer se povredio na duže staze Neymar, prosto bi se kupovalo do iznemoglosti, tako da je ovo veoma loše resenje.

    Sve je to lepo od njih, a da li oni shvataju više da se ne zna kada ce početi nastavak sezone i kada će proći ovaj cirkus, oni se lomataju oko prelaznog roka, uopšte ih nerazumem

    Ostaje da se vidi konacna odluka, za sad je sve neizvezno.

    Mora tako sve u skladu sa epidemijom glupom

    Do kraja januara 2021 je i realno da ovo zlo stane

    koja zbrka sa ugovorima i prelaznim rokom

    Fudbalska uprava ce naci najbolja resenja u to ne sumnjam. Prelazni rok treba da se produzi, a sto se tice fudbalera kojima istice ugovor naci ce se resenje i za njih

    nek pomere.. i treba…situacija nije naivna i ko zna sta jos moze da se desi….

    samo nesto izmisljaju.. te ovo,te ono..zbunjuju ljude,a prepostavljam i sebe…

    nadam se da ce se dogovoriti i da ce sve da bude posteno..

    ala ce svi da se izmesaju odjedno…necemo znati koji tim gledamo…

    hahahahaha, bice haosa posle ovoga

    Pa i nije lose resenje, mada ako se nastave prvenstva pitanje kakav bi bio kvalitet fudbala.

    Stalno nesto izmisljaju ovi englezi, nek se malo ugledaju na nemce!

    Pa dobro, treba predloziti sve moguce opcije i cekati nadlezne da odrade svoj posao i kazu dal je moguce ili ne.

    Ovi englezi bi da uvek budu nešto posebni.

    Prelazni rok ce morati da se pomeri svuda u Svetu,takva je situacija i to ce se desiti.

    Tako je, nazalost takva situacija je kod svih…

    aj da vidimo sta ce FIFA odluciti.. da ne pricamo unapred..

    i do tada da ne daju nikakve informacije!

    sto da ne pa sve se i ovako pomera

    Nije loš predlog, e sad šta će od svega toga biti ostaje da se vidi

    Videcemo sta ce biti na kraju

    Propala im sezona,sve mora da se pomera

    Koliko će biti tehničkih problema samo kad se sve ovo sa pandemijom okonča. Na leto ističu ugovori, brdo igrača će biti slobodni a ko zna dal ce sezona do tada da se nastavi. Treba odigrati brdo mečeva u kratkom periodu zbog sledeće sezone, a gde su pripreme tek za sledeću sezonu a i transferi…. Kakva će gužva samo da nastane…

    Mnogo je to problema. Ne znam koje je najpametnije resenje.

    Nikome ne odgovara ovaka situacija koja nas je zadesila. Prelazni rok i treba da bude pomeren, a sto se utakmica tice verovatno ce se igrati na svaka tri dana

    Prelazni rokovi su uvek pod lupom sumnje o neregularnosti, a ovde ko zna sta ce sve biti…

    Dobar je plan, samo da fifa odobri to

    Nadamo se da hoce

    Ma sigurno hoce

    Zaista je sada veoma teško biti u koži fudbalskih menadžera i klupskim upravama…. Kako da se ostane živ pitanje je sad….

    Kako biti pametan i doneti ispravnu odluku.

    Samo da se ispostuje sve oko transfera… A mislim da nece.

Postavi odgovor