PROSINEČKI O BARIJU: Krećem sa centra ka penalu beo kao kreč!

Legendarni fudbaler Crvene zvezde Robert Prosinečki evocirao je uspomenu na najveći klupski uspeh načinjen pre 29 godina u Bariju.

Crveno-beli su posle boljeg izvođenja penala na stadionu Sveti Nikola bili bolji od Olimpika iz Marselja.

Strelac prvog od pet golova u seriji bio je i Prosinečki, koji se tri dana pre godišnjice osvajanja Kupa šampiona prisetio tog majskog dana.

-Kada je došlo do penala, svi smo prebledeli. Do tada nikada nisam promašio sa bele tačke. U prvenstvu, sam bio određen da ‘pucam’ jedanaesterce, pa je bilo normalno da šutiram prvi penal u prvoj seriji – započeo je priču Prosinečki za klupski sajt dodajući:

-Sa centra sam, beo kao kreč, krenuo ka šesnaestercu i neprestano u sebi ponavljao: “Samo da ga dam, samo da ga dam”. Osećao sam veliku odgovornost, a onda mi je pao kamen sa srca. Jer, ostaje u istoriji zapisano da sam postigao gol, kao i da je iskusni Amoros jedini promašio sa bele tačke i to pravi put u karijeri – rekao je Hrvat.

Bivši fudbalski reprezentativac Jugoslavije i Hrvatske je nepunih godinu dana ranije realizovao i jedanaesterac protiv Argentine u četvrtfinalu Mundijala.

Važio je i za Zvezdinog penaldžiju u domaćem prvenstvu i Evropi, pa je logično bilo da se on prvi zaputi ka beloj tački.

-Bio sam siguran da ću dati gol, baš kao i 1990. na Svetskom prvenstvu protiv Argentine. Tako je bilo i u Bariju, ali nije bilo lagano. Teški su to trenuci, naročito sa Zvezdom, gde si tako blizu, a možeš biti tako daleko. Penali su velika lutrija, oni su promašili jedan penal, mi smo sve dali, a to nije bilo lako – prisetio se popularni Robi dodajući:

-Osvojiti Kup šampiona je bilo neverovatno za sve nas, to nam je bila odskočna daska za sve dalje i odlazak u najveće klubove. Ljudi su prepoznali jednu veliku generaciju. Vežbali smo i penale, jer je Ljupko (trener Petrović, prim. aut) tu utakmicu napravio tako da dođe do toga da se igra 120 minuta i da se kroz izvođenje jedanaesteraca dođe do pobednika, a to smo, na svu sreću, bili mi.

Bivši selektor Bosne i Hercegovine je svestan da će se ovaj uspeh teško ponoviti.

-Kada se spomene Bari, meni ne dolazi ništa drugo sem Liga šampiona. To je najveći uspeh Crvene zvezde, velika, istorijska utakmica, osvojili smo titulu koju na Balkanu ima još samo Steaua. Uspeh koji se verovatno neće ponoviti, jer se sada neverovatno mnogo ulaže i teško da će iko imati ovakvu priliku kao mi.

LUDA NOĆ NA KAMP NOU Junajted za dva minuta srušio snove Bajerna!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PONOVO NAPUŠTA DOMOVINU Dva kluba žele da dovedu Balotelija?

Još tri godine u crno-belom: Partizan spremio novi ugovor za Miletića

56 Komentara

    Kakav pas imao robi sa 70 m u trepavice gađao. Istinski majstor.Robi kralju

    Kakvo je to vreme bilo, kakav fudbal… Sada nedostizno.Nazalost!

    Mozda si imao nikotinski sok jer si mlatio dve paklice dnevno 😀

    Nikome nije bilo svejedno,veliki ulog u pitanju ali sreca nas je pogledala 🔴⚪🔴⚪

    Za taj pritisak niko ne moze da se spremi realno, svaki put je kao nesto novo

    Normalna stvar. Nista cudno, treme, odgovornost velika.

    Nije masina, covek je, pukla ga je trema, verujem a bi svakoga

    Naravno. Ipak ne to jako velika stvar

    Zlatna generacija.

    To su trenuci koji ce se pamititi zauvek

    Zamišljam tu frku.😁

    Verujem e da je to nezamisljivo

    Legendarno za legende, ali nikad Zvezda taj uspeh nece ponoviti

    Zlatno vreme beše, pamtiće se zaista

    Kakv je taj fudbal bio, i ozbiljan igrac penali su bili njegov fah.

    Nszalost ovo se vise nikada nece ponoviti.

    Jos dugo godina ce se to vreme prepricavati ima i sta…

    Ne zna sta prica

    Zato se o njemu pise i 30 godina nakon Barija…..Sram te bilo

    Prvo kaze beo kao krec, prica u sebi, a posle kaze da je bio siguran da ce da ga da?

    tesko da ce se takav uspeh ponoviti sa danasnjom Srbijom i crvenom zvezdom nazalost

    Nazalost

    Nema ko ne zna za te igrače, kako od starijih sugrađana tako i onih mladih.

    Veliki igraci..jako kvalitetan fudbal

    Igrači koji su obeležili par decenija, svako na svojim prostorima. Bili su veliki u toj državi i tom klubu, posle u svojim državama i svojim klubovima. To govori o veličini te generacije.

    Ovako nesto vise nikad nećemo gledati. Bar ne sa klubovima sa ovih prostora.

    Nije lako svakako..ali to je bio fudbal…s merakom smo gledali

    Veliki klub, možda 8 najveći na balkanu u tom momentu. Zasluženo su uzeli udati pehar.

    Ti trenuci se sada samo mogu prepricavati ali ne i ponoviti

    Penali su lutrija, moglo lako i na drugu stranu da prevagne

    Kada procitam ovako nesto ne mogu da verujem da se sadasnji fudbal toliko razlikuje

    Sadašnji fudbal i ne postoji.

    Najbolji fudbal je bio koji se vise nikada nece ponoviti

    Odbranili se doktorski, igra se na rezultat, ne na lepotu u finalu

    To su bila vremena

    Veliki uspeh nasega fudbala

    Kakva hrabrost treba da se izvede penal u ovom trenutku

    Najbolji tim u istoriji crvene zvezde i sjajna generacija.

    Sve ostalo je legenda, veli tim zvezde.

    Ovo su bili zlatni momenti naseg fudbala

    Pazi ti Petrovića da predvidi celu utakmicu 👏👏👏kapa dole

    Poznate već stvari, svakako veli podvig👏👏👏

    E to je fudbal o kome se jos uvek prica. Ovo sada je nista.

    Eee moj filipe, to je bio bunker, u poredjenju sa modernim fudbalom je dalekoooo iza

Postavi odgovor