Legendarni fudbaler Crvene zvezde Robert Prosinečki evocirao je uspomenu na najveći klupski uspeh načinjen pre 29 godina u Bariju.
Crveno-beli su posle boljeg izvođenja penala na stadionu Sveti Nikola bili bolji od Olimpika iz Marselja.
Strelac prvog od pet golova u seriji bio je i Prosinečki, koji se tri dana pre godišnjice osvajanja Kupa šampiona prisetio tog majskog dana.
-Kada je došlo do penala, svi smo prebledeli. Do tada nikada nisam promašio sa bele tačke. U prvenstvu, sam bio određen da ‘pucam’ jedanaesterce, pa je bilo normalno da šutiram prvi penal u prvoj seriji – započeo je priču Prosinečki za klupski sajt dodajući:
-Sa centra sam, beo kao kreč, krenuo ka šesnaestercu i neprestano u sebi ponavljao: “Samo da ga dam, samo da ga dam”. Osećao sam veliku odgovornost, a onda mi je pao kamen sa srca. Jer, ostaje u istoriji zapisano da sam postigao gol, kao i da je iskusni Amoros jedini promašio sa bele tačke i to pravi put u karijeri – rekao je Hrvat.
Bivši fudbalski reprezentativac Jugoslavije i Hrvatske je nepunih godinu dana ranije realizovao i jedanaesterac protiv Argentine u četvrtfinalu Mundijala.
Važio je i za Zvezdinog penaldžiju u domaćem prvenstvu i Evropi, pa je logično bilo da se on prvi zaputi ka beloj tački.
-Bio sam siguran da ću dati gol, baš kao i 1990. na Svetskom prvenstvu protiv Argentine. Tako je bilo i u Bariju, ali nije bilo lagano. Teški su to trenuci, naročito sa Zvezdom, gde si tako blizu, a možeš biti tako daleko. Penali su velika lutrija, oni su promašili jedan penal, mi smo sve dali, a to nije bilo lako – prisetio se popularni Robi dodajući:
-Osvojiti Kup šampiona je bilo neverovatno za sve nas, to nam je bila odskočna daska za sve dalje i odlazak u najveće klubove. Ljudi su prepoznali jednu veliku generaciju. Vežbali smo i penale, jer je Ljupko (trener Petrović, prim. aut) tu utakmicu napravio tako da dođe do toga da se igra 120 minuta i da se kroz izvođenje jedanaesteraca dođe do pobednika, a to smo, na svu sreću, bili mi.
Bivši selektor Bosne i Hercegovine je svestan da će se ovaj uspeh teško ponoviti.
-Kada se spomene Bari, meni ne dolazi ništa drugo sem Liga šampiona. To je najveći uspeh Crvene zvezde, velika, istorijska utakmica, osvojili smo titulu koju na Balkanu ima još samo Steaua. Uspeh koji se verovatno neće ponoviti, jer se sada neverovatno mnogo ulaže i teško da će iko imati ovakvu priliku kao mi.
LUDA NOĆ NA KAMP NOU Junajted za dva minuta srušio snove Bajerna!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: PONOVO NAPUŠTA DOMOVINU Dva kluba žele da dovedu Balotelija?
Još tri godine u crno-belom: Partizan spremio novi ugovor za Miletića



Teo13
bile lepe godine za zvezdu
Kiza30
To su bili umetnici i divan fudbal
Marija
Kakav pas imao robi sa 70 m u trepavice gađao. Istinski majstor.Robi kralju
Anđa
Ovo će se pamtiti
Totti
Kakvo je to vreme bilo, kakav fudbal… Sada nedostizno.Nazalost!
M
Mozda si imao nikotinski sok jer si mlatio dve paklice dnevno 😀
Kiki
Nikome nije bilo svejedno,veliki ulog u pitanju ali sreca nas je pogledala 🔴⚪🔴⚪
Giga
Za taj pritisak niko ne moze da se spremi realno, svaki put je kao nesto novo
Dzoni NS
Normalna stvar. Nista cudno, treme, odgovornost velika.
Kica91
Nije masina, covek je, pukla ga je trema, verujem a bi svakoga
Darkekralj
Naravno. Ipak ne to jako velika stvar
Scar
Dobi zvezda na toj lutriji premiju.
Filip
Zlatna generacija.
Gedza
To su trenuci koji ce se pamititi zauvek
Goran 85
Zamišljam tu frku.😁
Gogisa23
Verujem e da je to nezamisljivo
Andrijana
Legendarno za legende, ali nikad Zvezda taj uspeh nece ponoviti
Dunja
Zlatno vreme beše, pamtiće se zaista
Nina
Kao igrač je bio super
Chupka
Kakv je taj fudbal bio, i ozbiljan igrac penali su bili njegov fah.
Marko
zlatno doba fudbala
Garinca
Nszalost ovo se vise nikada nece ponoviti.
Bobi
Jos dugo godina ce se to vreme prepricavati ima i sta…
Djordje
Golcinaa Prosineckog
Filip
Odlican je bio kao igrac
Dovla
Ne zna sta prica
DelijaMomak
Zato se o njemu pise i 30 godina nakon Barija…..Sram te bilo
Vlada
Beo kao krec😂😂
Laki
Prvo kaze beo kao krec, prica u sebi, a posle kaze da je bio siguran da ce da ga da?
Buda77
tesko da ce se takav uspeh ponoviti sa danasnjom Srbijom i crvenom zvezdom nazalost
BB
Nazalost
Filip
Nema ko ne zna za te igrače, kako od starijih sugrađana tako i onih mladih.
Maki
Veliki igraci..jako kvalitetan fudbal
Mile
Igrači koji su obeležili par decenija, svako na svojim prostorima. Bili su veliki u toj državi i tom klubu, posle u svojim državama i svojim klubovima. To govori o veličini te generacije.
Baki
Ovako nesto vise nikad nećemo gledati. Bar ne sa klubovima sa ovih prostora.
Drazen
Nije lako svakako..ali to je bio fudbal…s merakom smo gledali
Steva
Veliki klub, možda 8 najveći na balkanu u tom momentu. Zasluženo su uzeli udati pehar.
Darko
Ti trenuci se sada samo mogu prepricavati ali ne i ponoviti
Anakin91
Penali su lutrija, moglo lako i na drugu stranu da prevagne
Vanja
Kada procitam ovako nesto ne mogu da verujem da se sadasnji fudbal toliko razlikuje
Boris
Sadašnji fudbal i ne postoji.
Milica
Najbolji fudbal je bio koji se vise nikada nece ponoviti
Aleksandar
Odbranili se doktorski, igra se na rezultat, ne na lepotu u finalu
Ruki
Pamtice se ovo
SonPen
To su bila vremena
Milan
Veliki uspeh nasega fudbala
Zika99
Kakva hrabrost treba da se izvede penal u ovom trenutku
Dragana
Najbolji tim u istoriji crvene zvezde i sjajna generacija.
Dalibor
Sve ostalo je legenda, veli tim zvezde.
Nina
Velika odgovornost
Nemanja
Ovo se pamti dok si živ !
Stojan
Ovo su bili zlatni momenti naseg fudbala
Đuro
Pazi ti Petrovića da predvidi celu utakmicu 👏👏👏kapa dole
BaNe
Poznate već stvari, svakako veli podvig👏👏👏
Filip
E to je fudbal o kome se jos uvek prica. Ovo sada je nista.
Peki
Eee moj filipe, to je bio bunker, u poredjenju sa modernim fudbalom je dalekoooo iza