EMOCIJE OBUZELE KAMP NOU Dan kada je Ćavi napustio Barselonu!

Na današnji dan 2015. godine legendarni kapiten Barselone Ćavi Ernandez odigrao je poslednju utakmicu za katalonski klub.

Bilo je to samo mesec dana pošto je odigrao 500. meč za tim čije je mlađa kategorije prošao i debitovao davne 1998. godine.

Ćavi je nepune dve decenije bio sinonim za Barselonu sa kojom je osvojio osam Primera, tri Kupa kralja, šest Superkupova, četiri Lige šampiona i po UEFA Superkupa i Svetska klupska prvenstva.

Bez obzira na to što je imao 35 godina u tom trenutku nije prekinuo karijeru već je naredne četiri godine proveo u katarskom Al Sadu.

Tu je i prošle godine po okončanju karijere krenuo u trenerske vode, a kako je naveo voleo bi jednog dana da se okuša i na klupi Barselone.

Za karijeru fudbalera veliki značaj ima i legendarni srpski trener Radomir Antić, koji je na početku karijere prepoznao talenat igrača.

Ćavi savetuje svoj klub: Mane i Obamejang nisu za Barsu, Nejmar jeste

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Pirlo: Spavao sam i igrao igrice, a onda osvojio Mondijal

ĆAVI: Nadam se da će Mesi biti u klubu kada sednem na klupu Barse!

32 Komentara

    Odlican uspeh za njega i barsu, bravo

    Au gledao sam ovo, iskreno i meni su krenule suze

    Od tog dana je počela Barselonina propast.

    Ajde bre, stvarno ppovod za godišnjicu. Ovo nema potrebe da oduzima pažnju.

    veliki igrac a slazem sa njim,nejmar moze a ova dvojica ne

    Ikona Barce. Bilo ga je neverovatno gledati u tom svetom dresu. Definitivno, jedan od najboljih igraca sveta u istoriji ove igre

    svi bi oni na klupu Barselone,jeste on bio odlican igrac ali za trenera Barse treba malo vise

    Jedna od legendi Barcelone , odlican takticar ima svetlu buducnost kao trener !

    Koliko emocija na jednom mestu, svaka mu cast, jedan od omiljenijih fudbalera

    Kakav je to bio fudbaler…

    Kakav je to igrac bio,Barsu nisi mogao zamisliti bez njega

    Kakav je to oprostaj sjajnog.igraca bio,legenda Barselone

    Cavi kakav igrac kakav pregled igre, nije to barsa koja je bila pre par godina

    Ja sam se bas isplakao nisam mogao ceo da da se opasuljim

    Bravo za njegovu uspesnu karijeru i tolike godine! Kapa dole

    ovo nije obican odlazak, ovo nije obican igrač, ceo zivot je igrao tamo i igrao je pakleno dobro .

    Velemajstor u svakom smislu te reci

    Malo je ovakvih igrača u svetu fudbala , koliko ga volim kao igrača i coveka !!!! Ceo svet je plakao taj dan ,kada sr oprostio od fudbala !

    Verujem da ce za njega kao trenera uvek biti mesta na klupi Barselone.

    Bez njega ne bi bila cuvena igra Barselone “tika-taka”

Postavi odgovor