PREKIDA SE I SERIJA A? Italijanska liga na ivici pucanja!

Italijanska liga Serija A mogla bi da bude prekinuta ukoliko ne dođe do dogovora o bezbednosnom protokolu radi sprečavanja zaraze.

Ovo upozorenje je na sednici Vlade izneo ministar sporta Vinčenco Spadafora.

Protokol koji je dostavio Fudbalski savez Italije uključuje izolaciju igrača po povratku treninzima, redovno uzimanje briseva i testiranje na koronavirus.

Ali i analizu krvi, obavezne sanitarne preglede i ograničen broj osoblja na stadionu.

Ipak, Naučni odbor italijanske vlade smatra da je taj protokol nedovoljan.

-Ovakva je situacija – ako se o protokolu dogovore sve strane, treninzi će se nastaviti i to će imati pozitivan uticaj na mogući nastavak sezone. Suprotno – ako ne bude postignut dogovor o bezbednosnom protokolusezona će biti završena – rekao je Spadafora za Rai 3, preneli su italijanski mediji.

Posle izjave predsednika Fudbalskog saveza Italije Gabrijelea Gravine da bi prekid sezone bio smrt za fudbal ministar je odgovorio.

-Moramo da uputimo apel Seriji A da zaustavimo polemiku i sukobe. Fudbal mora biti simbol radosti, strasti i sporta, a trebalo bi samo da nas deli navijajnje za naše klubove – zaključio je on.

Od 20 klubova Serije A 18 žele da nastave sezonu, a tome se protive samo Breša i Torino.

LEPE VESTI Beograd među tri kandidata za završnicu Evrolige!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Fudbalski kutak iz karantina EP 05 | Borota i Močibob secaju se evropskog prvenstva 92

TENZIJE U FRANCUSKOJ Tuluz tuži ligu što je eliminisan pre kraja!

82 Komentara

    Have you ever considered creating an ebook or guest authoring on other
    websites? I have a blog based on the same topics you discuss and would love to have
    you share some stories/information. I know my viewers would appreciate your work.

    If you’re even remotely interested, feel free to send me an e-mail.

    adreamoftrains best web hosting company

    Francuska je prekinula svoju sezonu.. A Italija i dalje razmislja o nekom nastavku? Podsetimo se da je najvece zariste korona virusa upravo Italija.. Razumem zelju za nastavkom, ali mislim da posebno Italija treba u ovim trenucima da donosi racionalne odluke a ne ishitrene..

    Suvišno je zaista pričati više na ovu temu, koliko je samo ljudi umrlo kod njih a pojedinci se bore za nastavak lige.

    Sto bi rekao Baloteli, morali su prvo da dovedu Juve na prvo mesto, pa tek onda da zaustave prvenstvo.

    Iskreno, mislim da iz pieteta prema žrtvama i svim posledicama ovakvog stanja u državi ne bi smeli to da rade…. kraj i idemo dalje.

    Ako ovako nastave procice kao francuzi, posle ce da kukaju.

    Kad ne mogu da se dogovore neka je i prekinu a u p…

    nadam se da do toga nece doci, najvise seria a cekam od svih

    Valjda ce se dogovoriti i naci neko resenje!

    Oni su pretrpeli najvise stete.. Ne znam sta je pametno.. da li da nastave ili ne..

    Treba da nastave, uz bezbjednost odredjenu naravno!

    nz, sta vlada ocekuje pored ovoga sto rade klubovi jedino da nose odlea na terenu

    Bas steta.taman kada sam pomislio da lazio ima sanse.

    Koliko sam video Dibala je cak 2 put pozitivan na koronu, pa ne verujem da ce se skoro nastaviti

    Nema šanse Italijani da nastave prvenstvo.

    Slazem se, pogotovu sto je Dibala pozitivan na virus

    Ili bez publike ili neka se završi prvenstvo, bitnije je zdravlje od svega ostalog, ali nazalost para vrti gde burgija neće

    Pa samo nek se ozdravi. Posle je sve lako.

    Naci ce resenje na kraju sigurno

    Naravno da ce puci kad nisu normalni jer neće da prihvate da je sezona završena za ovu godinu

    ma moraju da pocnu i ispostuju te zdravstvene norme ali samo se prave vazni

    gravina je bio izricit da nikada u zivotu nece potpisati da se fudbal u italiji ne igra

    Tesko ce biti svuda ne samo u Fudbalu

    To se vec zna da nastavka takmicenja neve biti.

    Ovo vise nema smisla. Odlucujte vise ili-ili…

    Tako je. Nek se odluce

    Treci dan jedna te ista vest. Preterali ste.

    Sto se ljutis tebra?

    Dok ne bude crno na belo ima nade za fudbal ove godine

    Bolje i prekinuti ako nemogu sve ispostovati.Vecina za a nema dogovora

    Zdravlje je najbitnije..ali dajte ljudi nadjite resenje i nastavite sezonu

    Licno smatram da ce se sezona nastaviti. Svi ce biti u gubitku i klubovi i drzava
    Sigurno i oni imaju neku korist od fudbala

    Ja se sve zbog toga nadam i verujem da ce se ipak igrati…nadam se da ce uspeti da se dogovore oko tog protokola, nije tesko da se sve to ispuni i da se fudbal nastavi….

    Kolko vidim, nema nista od fudbala ove godine

    Nastavilo se ili ne, skudeto ide u ruke staroj torinskoj dami!

    Ma nastavice se sigurno!Mnogo su tu velike pare u pitanju.Makar isli na stetu igracima gurace oni nastavak sezone.

    pa kad im bude ispao jos veci haos nego sto je sad onda cu da ih pitam.Prekines lepo sezonu kao Francuzi i cao…Guras dalje!

    I ja tako mislim, nece zbog novca dozvoliti da se prekine!

    I ja tako mislim, nece zbog novca dozvoliti da se prekine!

    Pa nema potrebe za polemikom i sukobom, samo da sepostuju mere i moze da se nastavi

    Tako je

    Ja ne znam sta im vise nije jasno, koliko su lose prosli zbog virusa, treba da su srecni sto su zivi. Sve ostalo moze da saceka

    Pored ovakve situacije i loseg stanja zbog pandemije kod svih ,oni i dalje razmisljaju o nastavku?!Bezbednost pre svega,sacuvati ljudske zivote je najbitnije

    Tako je

    Pa možda je i bolje tako da se lepo spreme za sledeću sezonu

    Smislice oni bolji protokol, i dalje mislim da ce se nastaviti.

    Tako je

    Auuu…izboce sportski ratovi izmedju klubova i saveza…haos

    Covid19 je mnogo uticao na sve klubove u svetu veoma je tesko cuti a ne prihvatiti da je na ivici pucanja serija A nadam se da ce se stanje popraviti i da ce opstati

    Mora se voditi racuna o zdravlju svih ucesnika

    Koja bi to finansijska propast bila da se liga prekine

    Ma ja verujem da ce nastaviti, ako je vecina za nastavak, prihvatice sve uslove

    A vala neka je i prekinu, nek zavrse s virusom, i cao zdravo, vise i tih spekulacija je dosta

    pa najlakse je reci ajde da igramo,sto nece bresa,ljudi imaju saosecanja,tamo je umrlo mnogo ljudi,i njima treba para,ali zdravlje je najbitnije

    Ako se ne dogovore nece se nastaviti,ako se dogovore hoce.A na sve to moraju da vode racuna o bezbednosti

    Uz mere predostroznosti ja mislim da se lagano moze nastaviti sve naravno nije iskljuceno da nece biti postovanja mera ali sve se da resiti.

    ovaj narod je lud,samo da se uzmu pare,a dal ce doci ponovo do drugog talasa nema veze,ako nije sigurno onda nije,ne vidim sta im nije jasno

    Pa dobro ako je vecina za onda treba nastaviti ne vidim problem.

    Verujem u nastavak sezone samo ako se postigne bezbednosni protokol koji Vlada Italije trazi. Jer kao sto kaze ministar sporta Vincenco Spadafora, fudbal je simbol radosti i strasti te zemlje.

    Ne verujem ja u nastavak cak i da ispune sve…

    Pa naravno, nastavak ako je moguc uz maksimalnu bezbednost

    Ova situacija je ubila sve cari sporta ?

    Pa svuda isto strasno

    Ako nastave problem, a ako ne nastave opet problem ?. Mada većona je za nastavak, dali je pametno da se nasta i s obzirom da su baš nagrabusili, ne znam

    Treba da se nastavlja sto ne bi

    Ma nek igraju,nek pocrkaju kad su toliko zapenili da igraju a nemaju dva grama mozga svi zajedno…

    Bas to ne mogu jos malo sacekati strasno

    Sta im nije jasno, ako misle da nastave treba da preduzmu i ispostuju sve mere. Oko toga se moraju dogovoriti, ako im je zelja nastavak.

    Pa dobro vecina zeli da nastavi sezonu. Valjda ce uspeti da se dogovore da nastave

    Cak 18 klubova za?! u soku sam… takva situacija kod njih I oni bi da nastave? no comment

    Meni to nije nikakav sok. Svesni su sta to sve nosi sa sobom finansijski i niko ne zeli fin. dobiti da se odrekne. Sasvim ocekivano!

Postavi odgovor