Italijanska liga Serija A mogla bi da bude prekinuta ukoliko ne dođe do dogovora o bezbednosnom protokolu radi sprečavanja zaraze.
Ovo upozorenje je na sednici Vlade izneo ministar sporta Vinčenco Spadafora.
Protokol koji je dostavio Fudbalski savez Italije uključuje izolaciju igrača po povratku treninzima, redovno uzimanje briseva i testiranje na koronavirus.
Ali i analizu krvi, obavezne sanitarne preglede i ograničen broj osoblja na stadionu.
Ipak, Naučni odbor italijanske vlade smatra da je taj protokol nedovoljan.
-Ovakva je situacija – ako se o protokolu dogovore sve strane, treninzi će se nastaviti i to će imati pozitivan uticaj na mogući nastavak sezone. Suprotno – ako ne bude postignut dogovor o bezbednosnom protokolu, sezona će biti završena – rekao je Spadafora za Rai 3, preneli su italijanski mediji.
Posle izjave predsednika Fudbalskog saveza Italije Gabrijelea Gravine da bi prekid sezone bio smrt za fudbal ministar je odgovorio.
-Moramo da uputimo apel Seriji A da zaustavimo polemiku i sukobe. Fudbal mora biti simbol radosti, strasti i sporta, a trebalo bi samo da nas deli navijajnje za naše klubove – zaključio je on.
Od 20 klubova Serije A 18 žele da nastave sezonu, a tome se protive samo Breša i Torino.
LEPE VESTI Beograd među tri kandidata za završnicu Evrolige!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Fudbalski kutak iz karantina EP 05 | Borota i Močibob secaju se evropskog prvenstva 92
TENZIJE U FRANCUSKOJ Tuluz tuži ligu što je eliminisan pre kraja!



adreamoftrains best web hosting company
Have you ever considered creating an ebook or guest authoring on other
websites? I have a blog based on the same topics you discuss and would love to have
you share some stories/information. I know my viewers would appreciate your work.
If you’re even remotely interested, feel free to send me an e-mail.
adreamoftrains best web hosting company
Todor
Francuska je prekinula svoju sezonu.. A Italija i dalje razmislja o nekom nastavku? Podsetimo se da je najvece zariste korona virusa upravo Italija.. Razumem zelju za nastavkom, ali mislim da posebno Italija treba u ovim trenucima da donosi racionalne odluke a ne ishitrene..
Marko
Suvišno je zaista pričati više na ovu temu, koliko je samo ljudi umrlo kod njih a pojedinci se bore za nastavak lige.
Ronaldo
Sto bi rekao Baloteli, morali su prvo da dovedu Juve na prvo mesto, pa tek onda da zaustave prvenstvo.
DuLE
Iskreno, mislim da iz pieteta prema žrtvama i svim posledicama ovakvog stanja u državi ne bi smeli to da rade…. kraj i idemo dalje.
Garinca
Ako ovako nastave procice kao francuzi, posle ce da kukaju.
Ruki
Kad ne mogu da se dogovore neka je i prekinu a u p…
aleksa
nadam se da do toga nece doci, najvise seria a cekam od svih
Aleksandar
Valjda ce se dogovoriti i naci neko resenje!
Miske
Oni su pretrpeli najvise stete.. Ne znam sta je pametno.. da li da nastave ili ne..
Solo Inter
Svi se ipak nadamo nastavku
Jovan
Nikakav sok nazalost
Gligor
Treba da nastave, uz bezbjednost odredjenu naravno!
LEMI
nz, sta vlada ocekuje pored ovoga sto rade klubovi jedino da nose odlea na terenu
Resa00
Bas steta.taman kada sam pomislio da lazio ima sanse.
Darkekralj
Koliko sam video Dibala je cak 2 put pozitivan na koronu, pa ne verujem da ce se skoro nastaviti
Filip17
Nema šanse Italijani da nastave prvenstvo.
Milanmimi
Slazem se, pogotovu sto je Dibala pozitivan na virus
Simo
Ili bez publike ili neka se završi prvenstvo, bitnije je zdravlje od svega ostalog, ali nazalost para vrti gde burgija neće
Baki09
Pa samo nek se ozdravi. Posle je sve lako.
Novak22
Naci ce resenje na kraju sigurno
Tzki
Naravno da ce puci kad nisu normalni jer neće da prihvate da je sezona završena za ovu godinu
Teo13
ma moraju da pocnu i ispostuju te zdravstvene norme ali samo se prave vazni
Buda77
gravina je bio izricit da nikada u zivotu nece potpisati da se fudbal u italiji ne igra
Sladja
Tesko ce biti svuda ne samo u Fudbalu
Dragan73
To se vec zna da nastavka takmicenja neve biti.
Milan71
Ovo vise nema smisla. Odlucujte vise ili-ili…
Neba
Tako je. Nek se odluce
Sasa68
Treci dan jedna te ista vest. Preterali ste.
Neba
Sto se ljutis tebra?
crno bela ovca
Dok ne bude crno na belo ima nade za fudbal ove godine
pfc
Mislim da nema ništa od nastavka
zeljko1
Bolje i prekinuti ako nemogu sve ispostovati.Vecina za a nema dogovora
Stefan
Zdravlje je najbitnije..ali dajte ljudi nadjite resenje i nastavite sezonu
NK12
Licno smatram da ce se sezona nastaviti. Svi ce biti u gubitku i klubovi i drzava
Sigurno i oni imaju neku korist od fudbala
Slavisa93
Ja se sve zbog toga nadam i verujem da ce se ipak igrati…nadam se da ce uspeti da se dogovore oko tog protokola, nije tesko da se sve to ispuni i da se fudbal nastavi….
Mika324
Kolko vidim, nema nista od fudbala ove godine
Mita 89
Nastavilo se ili ne, skudeto ide u ruke staroj torinskoj dami!
Maras!!!
Ma nastavice se sigurno!Mnogo su tu velike pare u pitanju.Makar isli na stetu igracima gurace oni nastavak sezone.
El Matador
pa kad im bude ispao jos veci haos nego sto je sad onda cu da ih pitam.Prekines lepo sezonu kao Francuzi i cao…Guras dalje!
Nole 91
I ja tako mislim, nece zbog novca dozvoliti da se prekine!
Nole 91
I ja tako mislim, nece zbog novca dozvoliti da se prekine!
Paja
Pa nema potrebe za polemikom i sukobom, samo da sepostuju mere i moze da se nastavi
Neba
Tako je
Sanja90
Ja ne znam sta im vise nije jasno, koliko su lose prosli zbog virusa, treba da su srecni sto su zivi. Sve ostalo moze da saceka
Srdjan95
Pored ovakve situacije i loseg stanja zbog pandemije kod svih ,oni i dalje razmisljaju o nastavku?!Bezbednost pre svega,sacuvati ljudske zivote je najbitnije
Neba
Tako je
Scar
Pa možda je i bolje tako da se lepo spreme za sledeću sezonu
Mario
Smislice oni bolji protokol, i dalje mislim da ce se nastaviti.
Neba
Tako je
Zex
Aamo da se svi sloze, a to je tesko
Zeg an
Auuu…izboce sportski ratovi izmedju klubova i saveza…haos
Drago
Covid19 je mnogo uticao na sve klubove u svetu veoma je tesko cuti a ne prihvatiti da je na ivici pucanja serija A nadam se da ce se stanje popraviti i da ce opstati
Milan
Lose vesti da prekinu seriju A oni su bas sjajni
Miljana
Jako sam tuzna sto se Italijanska serija A raspada jako su dobri bili
Mia
Veoma losa vest
Kosta008
Mora se voditi racuna o zdravlju svih ucesnika
Zaza
Zdravlje pre svega a onda fudbal
JasminM
Nadam se da ce nastaviti
Nicko
Daj dogovorite se vise
Bole
Juve opet šampion i aj ćao
Misa
Koja bi to finansijska propast bila da se liga prekine
Vuk
Ma ja verujem da ce nastaviti, ako je vecina za nastavak, prihvatice sve uslove
Slave
A vala neka je i prekinu, nek zavrse s virusom, i cao zdravo, vise i tih spekulacija je dosta
lazar
pa najlakse je reci ajde da igramo,sto nece bresa,ljudi imaju saosecanja,tamo je umrlo mnogo ljudi,i njima treba para,ali zdravlje je najbitnije
Dejan79
Ako se ne dogovore nece se nastaviti,ako se dogovore hoce.A na sve to moraju da vode racuna o bezbednosti
Vlada88
Uz mere predostroznosti ja mislim da se lagano moze nastaviti sve naravno nije iskljuceno da nece biti postovanja mera ali sve se da resiti.
nikola
ovaj narod je lud,samo da se uzmu pare,a dal ce doci ponovo do drugog talasa nema veze,ako nije sigurno onda nije,ne vidim sta im nije jasno
Lazar7
Pa dobro ako je vecina za onda treba nastaviti ne vidim problem.
Marija S
Verujem u nastavak sezone samo ako se postigne bezbednosni protokol koji Vlada Italije trazi. Jer kao sto kaze ministar sporta Vincenco Spadafora, fudbal je simbol radosti i strasti te zemlje.
Maxa
Ne verujem ja u nastavak cak i da ispune sve…
Vuk
Pa naravno, nastavak ako je moguc uz maksimalnu bezbednost
Jelica
Ova situacija je ubila sve cari sporta ?
Zika
Pa svuda isto strasno
Maja
Ako nastave problem, a ako ne nastave opet problem ?. Mada većona je za nastavak, dali je pametno da se nasta i s obzirom da su baš nagrabusili, ne znam
Kole
Treba da se nastavlja sto ne bi
Durant91
Ma nek igraju,nek pocrkaju kad su toliko zapenili da igraju a nemaju dva grama mozga svi zajedno…
Acke
Bas to ne mogu jos malo sacekati strasno
Cole
Sta im nije jasno, ako misle da nastave treba da preduzmu i ispostuju sve mere. Oko toga se moraju dogovoriti, ako im je zelja nastavak.
Iva23
Pa dobro vecina zeli da nastavi sezonu. Valjda ce uspeti da se dogovore da nastave
Janko
Cak 18 klubova za?! u soku sam… takva situacija kod njih I oni bi da nastave? no comment
Dzimbo
Meni to nije nikakav sok. Svesni su sta to sve nosi sa sobom finansijski i niko ne zeli fin. dobiti da se odrekne. Sasvim ocekivano!