KAO OTAC I SIN Ferguson i Ronaldo - odnos kakav se retko viđa

Ser Aleks Ferguson i Kristijano Ronaldo, trenersko-igrački je tandem čiji odnos je bio sjajan, o čemu svedoči i izjava Portugalca.

Ronaldo je stigao u Mančester junajted upravo na zahtev Fergusona, a to je, pokazaće se, bio pun pogodak.

A kako je opisao saradnju, odnosno odnos sa Ser Aleksom?

– U početku je bilo jako teško, došao sam iz Sportinga u Mančester s tim portugalskim mentalitetom. Pravio sam mnogo grešaka, donosio ne baš tako dobre odluke, ali on mi je pomagao da sve popravim… Za mene, bio je kao otac – rekao je svojevremeno Ronaldo.

Od 2003. do 2009. godine, koliko se Kristijano zadržao na Ostrvu, klub je osvojio tri Premijer lige, Ligu šampiona, FIFA Svetsko prvenstvo klubova, dva Liga kupa, jedan FA kup, te jedan Komjuniti šild.

Sin se i te kako odužio ocu…

OVO SE NEĆE SVIDETI NAVIJAČIMA JUNAJTEDA: ,,Mančester je rupa!”

OBAVEZNO POGLEDAJTE Fudbalski Kutak iz karantina EP06 | EURO 1996

25 Komentara

    Aleks Ferguson je veliki čovek i veliki trener.

    Po meni je nesporno da je Ser Aleks Ferguson i te kako uticao na razvoj Ronaldove karijere u odredjenom periodu.

    Pa sto ga tata ne nauci vrednostima i ponasanju makar??

    Mislim da su tadasnji igraci Manchestera imali i veću odluku o dovodjenju Portugalca. Naime Geri Nevil, Rio Ferdinand su rekli sefu posle prijateljske utakmice odigrane između Sportinga i Manchestera da moraju da kupe mladica koji je igrao u trabsu, nisu mogli da ga uhvate na terenu, a Fergi se sa tom konstantacijom slozio, i koliko sutra poslao ponudu za Ronalda.

    Verovatno ga je on i naučio da ne bude prepotentan kao neki po kvalitetu njemu slični igrači.

    Realno da se ne lazemo da nije bilo Fergija pitanje dali bi bio ovakav igrac kakav je sad?!Fergi ga je napravio igracem

    Steta sto ga Fergi nije duze zadrzao u Junajtedu

    pa alex je svima bio tata,jednostavno tako se postavljao prema igracima

    Ferguson je bio veliki trener,o Ronaldu ne treba trositi reci kakva je klasa

    Trener je obavio pola posla ako je dobro upoznao igraca. Ocigledno je da je Ferguson znao kako da pristupi Ronaldu i kako da ga usmeri. Dela govore najbolje!

    Sa normslnim ljudima je sve lako ostvariti

    Ferguson je svima u klubu bio kao otac. Zato i jeste toliko postovan.

    Njih dvoje dva velikana, Fergi koji je nasao Ronalda… Bravoo

    Gospodin Ferguson je zato i najveci svih vremena.

    ferguson je veliki covek i psiholog prisao je na pravi nacin mladom momku i postavio se kao otac,ronaldo mu je vratio na najlepsi nacin

    Najbolji trener ikada i najbolji igrac ikada uvek donesu uspeh…

    Tada je i igrao najbolji fudbal, bili su odlican tandem

    Mnogo puta je izjavio da mu je Fergi fudbalski otac,vi se samo ponavljate.

    Veliki Ferguson i legenda Ronaldo…pobednicki tandem..

Postavi odgovor