NAJBOLJI MEČ ZVEZDE Majstorija Petrovića i četiri gola u mreži Slovaka

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su najbolju utakmicu na pripremama u Turskoj, pošto su pobedili Dunajsku Stredu sa 4:0.

Meč je definitivno obeležio gol Njegoša Petrovića. Bila je to prava majstorija veziste kluba iz Beograda.

Strateg crveno-belih Dejan Stanković na teren je od starta poslao sledeći sastav: Borjan – Gobeljić, Degenek, Babić, Rodić – Petrović, Jovančić – Ben, Nikolić, Gavrić – Boaći.

Igrali su još: Pankov, Milunović, Konatar, Jovičić, Vulić, Ivanić, Garsija, Simić, Pavkov.

Idealno je ovaj susret počeo za šampiona Srbije. Već posle tri minuta igre Zvezda je povela preko Bena, koji je iskoristio sjajno dodavanje Boaćija.

Nastavili su crveno-beli da napadaju gol Slovaka. Šanse su se ređale jedna za drugom i konačno je u 17. minutu prednost duplirao Jovančić. Odlično je Zvezdin vezista skočio posle kornera koji je izveo Ben i glavom loptu poslao u mrežu.

A onda je usledilo pravo remek-delo mladog Njegoša Petrovića. Primio je loptu na 30 metara od gola Jedličke i fantastičnim udarcem pogodio gornji levi ugao za 3:0.

Imala je Zvezda još prilika do odlaska na odmor, ali promene rezultata nije bilo.

U nastavku meča je malo opao tempo, no i dalje se pretežno igralo pred golom Dunajske Strede.

Konačnih 4:0 postavio je Ričmond Boaći. Fudbaler iz Gane je sjajno skočio posle centrašuta Rodića sa leve strane i postigao prvi gol na pripremama.

Šampion Srbije je do kraja meč znalački čuvao prednost, igrao mirno i sigurnom, lakom i ubedljivom pobedom okončao pripreme u Antaliji.

Ono što može da raduje navijače kluba iz Ljutice Bogdana je da to da se posle šest meseci na terenu našao i Branko Jovičić, koji je odirao oko 20 minuta.

Podsetimo, Zvezda je u četvrtak trebala da odigra meč sa Aktobeom, ali je on odložen zbog povreda određenog broja fudbalera beogradskog kluba.