KLUB ODLUČIO Igrači odbili smanjenje plate, pa dobili otkaz

Švajcarski fudbalski klub Sion odlučio je da uruči otkaze sedmorici igrača zbog toga što nisu pristali na smanjenje plate.

Otkaz su dobili Pajtim Kasami, Aleks Song, Ermin Lenjani, Ksavijer Kuasi, Sejdu Dumbija, Mikael Fakineti, Kristijan Zok i Birama Ndoje.

Kako navodi “Blik”, ovi fudbaleri su odbili da im se smanji plata na 12.350 franaka, odgovor su morali da daju do srede do 12 časova.

Sion se nalazi u velikim finansijskim problemima. Razlog za to je pandemija virusa korona, koja je pogodila ceo svet.

Vlasnik kluba je poručio igračima da ne mogu da rade svoj posao zbog svega što se dešava.

Mnogi igrači su odbili da im se smanji plata, pa je klub odlučio da igračima uruči otkaz, naveo je “Blik.”

Igrači su se žalili Udruženju profesionalnih fudbalera švajcarske Superlige sa nadom da će odluka Siona biti ukinuta.

MITROVIĆ NA CENI! Bivši vicešampion Evrope ruši rekord zbog Srbina!

45 Komentara

    Ionako su preplaceni fudbaleri i da se odreknu nekog malog dela ne bi neka steta bila

    Pa dobro klub se ogradjuje i gleda svoje interese svidelo se to nekom ili ne

    Realno gledano i nisu zasluzili cele plate ne igraju vec mesec dana. Bolje da su prihvatili smanjenje bar bi kad sve ovo prodje imali gde da igraju.

    Definitivno je pogresan potez fudbalera pa sta ocekuju da dobiju punu suma a kriza i ne igra se ???

    upravo to

    Sto mi je to nesto poznato.. ali takvo je vreme doslo, pa covek i da razume.. 😀

    Ma najbolje svi da podobijamo otkaze zbog koronice

    SRAMOTA! Nemam sta drugo da kazem. Kako bi se setili sami da daju?

    Sramota! Dokaz da se sve radi zbog para, a ne zbog ljubavi prema fudbalu!

    bas a male su im plate od nekoliko stotina ili hiljada evra

    Smesno, navikli na veliku lovu, pa ne mogu da prezive sa ovim parama, fuj

    Sramota, toliko samo treba reci za njih.

    Bezveze potez, kao da ce propasti za 2 il 3 meseca

    Tako i treba. Ja razumem da i oni žive od toga i njihove porodice, ali koliko treba da budeš sebičan da ne pristane na smanjenje plate u ovakvom trenutku. Nit će da ti uzmu celu, nit će ovo trajati 10 godina.

    Ne im bilo toliko strasno da mesec, dva imaju smanjene plate, tako je i svuda

    Da su im ponudili 200e pa da razumem da prave cirkus

    mislom da je pogresan potez fudbalera

    Vreme krize i kada bi svi trebali da budemo solidarni jedni prema drugima,nego je strasno sebican…

    Nije samo njima smanjena plata,pa neki su dobrovoljno to uradili,niko ih nije terao,po meni je sebicno

    Svi su u krizi,trebamo biti solidarni.

    Fudbal se igra zbog ljubavi prema tom sportu, a ne zbog para. Stop modernom fudbalu!!!

    Svakako nisu bili otpusteni bez prethodne ponude. Sto je profesionalno. Sto se tice igraca, svako ima pravo da donese odluku kakvu zeli. Samo sto je po meni ova vrlo sebicna. Empatija “mulo” … ?

    Ma daj,mogli su se strpe,bas neodgovorno

    Razumem obe strane ali ipak su mogli da se strpe da ovo prodje, svi su u krizi, ne samo oni.. sad nece imati ni toliko

    Još se žale na odluku kluba. Koliko ljudi nemaju hleba jesti a oni kukaju što će primati 12k franaka…

    Sto se otkaza tiče nisu trebali tako ipak svako ima pravo da uradi šta hoće, dal potpisao ili ne ne razumem kako tako može…

    Ne mogu da verujem da oni tamo i dobijaju ponude koje odbijaju…a šta mi da kažemo ovde kod nas što je pitanje dal ćemo i dobiti plate, pa realno prihvati to što ti se tudi i bice svega kada se sve ovo završi!

    Pa iskreno imaju i sreće što im je ponuđena ponuda, a oni kao da će da propadnu za dva meseca…

    Nepravedan otkaz, dobra volja igrača hoće li da potpiše nešto ili neće ne možeš ga uslovljavati

    Ne razumljiv potez fudbalera, pa jel bi propali da 2 meseca primaju manje…

    Sport u današnje vreme je postao samo assets zarade za velike korporacije i kapitaliste!

Postavi odgovor