UŽIVO: Holandija - Engleska

Evropu će najkasnije do ponoći mučiti samo jedno pitanje – ko će na megdan Španiji u finalu Evropskog prvenstva? Kandidata su dva – Holandija i Engleska.

Sva dešavanja sa utakmice uživo pratite na Meridian sportu:

Holandija – Engleska 1:2

/Simons 7 – Kejn 18p, Votkins 91/

SASTAVI:

HOLANDIJA: Verbrugen – Damfris, De Fraj, Van Dajk, Ake – Šouten, Simons, Rejnders – Malen, Depaj, Gakpo.

ENGLESKA: Pikford – Voker, Stouns, Guehi – Saka, Mejno, Rajs, Tripije – Foden, Belingem – Kejn.

UŽIVO

II POLUVREME

91. minut – GOL! Engleska dolazi u prednost i verovatno ide u polufinale. Dobio je Votkins loptu od Palmera, nije mnogo oklevao i pogodio je dalji ugao pored De Fraja.

81. minut – Ništa od gola Engleza.

79. minut – GOL! Preokret Engleske. Ili ipak ne… Ofsajd je signaliziran. Čekamo konačnu odluku iz VAR sobe…

77. minut – Prilika za Simonsa. Stigla je lopta do mladog ofanzivca, ali je slabo šutirao i Pikford je bez problema uhvatio loptu.

65. minut – Evo prvog pravog uzbuđenja u drugom delu. Van Dajk je uspeo da stigne do lopte pre Vokera i šutira, ali se istakao Pikford i sačuvao mrežu.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme.

I POLUVREME

45+3. minut – Kraj prvog poluvremena.

32. minut – Uzvraća Engleska! Foden se namestio i sa nekih 23 metara lepo gađao, ali i on pogađa okvir gola.

30. minut – Prečka za Holandiju! Simons je uputio dobar centaršut posle kornera, a Damfris glavom trese okvir gola.

23. minut – Milimetri su delili Englesku od preokreta. Izmešao je Foden odbranu Holandije, šutirao pored Verbrugena, ali Damfris sa gol linije sprečava pogodak.

18. minut – GOL! Izjednačenje donosi Hari Kejn iz penala. Pogodio je Verbrugen stranu, ali je udarac bio izuzetno precizan.

16. minut – Penal za Englesku! Posle provere VAR snimka, Cvajer je pokazao na belu tačku.

14. minut – Ponovo preti Kejn. Odbila se lopta do njega posle udarca Sake, a kapiten Engleske je uhvatio polu-volej, međutim, šutirao je preko gola. Ali, gledaće Feliks Cvajer VAR snimak, pošto je Damfris otvorenim đonom udario Kejna po stopalu kada je uputio udarac.

13. minut – Šansa za Englesku! Hari Kejn je ostao sam na 25 metara i odmah je šutirao, ali Verbrugen brani udarac.

7. minut – GOL! Vodi Holandija u polufinalu! Oduzeo je loptu Simons, oslobodio se driblingom jednog čuvara i u padu snažnim udarcem pocepao mrežu Engleske.

1. minut – Utakmica je počela!